Обществоnv.ua2 февр.

Жирний лайк. Вчені довели, що соцмережі не шкодять душевному здоров’ю

nk_hauz/-m-4ppfauwyutfjpdp9p.jpg

В одному з небагатьох експериментальних досліджень в цій області вчені виявили, що відмова від соціальних мереж ніяк не впливає на наш добробут або якість життя.

Експеримент проводився для кількох груп, які повинні були уникати соцмереж на термін від тижня до чотирьох.

У своєму новому дослідженні Джеффрі Хол і його колеги з Університету Канзасу вирішили доповнити досить мізерну експериментальну літературу, глянувши на те, що відбувається, коли люди активно уникають використання соціальних мереж.

Дослідники розподілили учасників в одну з п’яти груп: одній було сказано просто продовжувати використовувати соціальні мережі як зазвичай (зокрема, Facebook, Twitter, Snapchat і Instagram), в той час як іншим було сказано утримуватися від всіх чотирьох платформ протягом періодів 7, 14, 21 або 28 днів. Дослідники створили облікові записи, щоб стежити за кожним учасником і перевіряти, що вони не публікували або не займалися постами інших людей протягом цього часу.

В кінці кожного дня всі чотири тижні учасники записували, скільки часу вони витрачали на різні види діяльності (наприклад, їжа, робота, перегляд телевізора, використання інтернету і т. д.). Також вони заповнили короткі анкети, що вимірюють благополуччя, якість життя і самотність.

Виключивши тих, хто використовував соціальні мережі в дні стриманості, дослідники отримали 130 учасників. Потім вони статистично проаналізували дані, щоб з’ясувати, чи існують якісь відмінності в показниках добробуту між днями утримання і контрольними днями, і якщо так, то чи пов’язано це з тим, як довго люди утримувалися.

Але команда виявила, що ніяких істотних ефектів не було, незалежно від того, скільки тижнів учасники не заходили в соцмережі.

«Дні, коли учасники могли вільно використовувати чотири види соціальних мереж, і дні, коли вони утримувалися від їх використання, не відрізнялися з точки зору самотності в кінці дня, емоційного благополуччя і якості дня», — підсумовують вони.

Автори роботи визнають, що розмір вибірки був невеликий, і у них було недостатньо учасників, щоб виявити можливі невеликі ефекти. З іншого боку, якщо утримання від соціальних мереж призводить до крихітним ефектів, які проявляються лише при вивченні величезних груп, то ці ефекти мають невелике практичне значення в реальному світі.

💬 Последние комментарии
Мяколя
та ввже не забувайте звидки корона вирусь
Ке
чтоб развалить СССР - США перевернула мир и сейчас не откажется
е
Елена, так говоришь Украина социальная страна? ну-ну.. прокомментируй, БРЕХЛО...
е
А куда Украина девала свои продвинутые технологии? Петя их продал и такие как ты?А что со станками в Украине, ЧТО нового сделано при майданутых за ВОСЕМЬ лет? А корабли в Николаеве чего не делают, а заказывают в Турции и покупают сильно бу лоханки по всему шарику?Свой завод разрушили такие как ТЫ! а почему? потому что америкосам конкуренты НЕ НУЖНЫ! так что там с Кравчуком, Кучмой и Ющем при которых страна из богатейших республик бывшего союза скатилась на одно из последних мест в Европе?? Че молчишь? Ответь за свое отношение к ним, че слабо? и не БРЕШИ что уже писала! НЕ БЫЛО этого!...
е
честные люди свою страну за печеньки не продают и не разваливают в угоду америкосам и другим! так что кончай БРЕХАТЬ честная нашлась...
е
очень аргументированный ответ... ничего другого и не ожидал.. так ГДЕ внушение твоей подружке что матерится это нехорошо? что ПОСТОЯННО брехать это плохо?? НЕТ ЭТОГО!...
е
уважают за дела, за поступки, а она тебя за что уважает-то? за маты в сторону оппонентов(хотя утверждает что неприемлет их) или за бездоказательный бред(который РЕГУЛЯРНО тут развенчивают) или может за принципиальную позицию(так ты вечно вертишься как флюгер)???за что, а трепло?