Обществоnv.ua12 мар.

Життя заграє новими фарбами. Що таке арт-терапія і як отримати від неї задоволення

nk_hauz/-m2cxhetgclx3f4rr38e.jpg

Весна — час нових починань. Якщо ви давно шукаєте хобі, яке дозволить відпочивати, заповнювати внутрішній ресурс і розвиватися одночасно, відкрийте для себе переваги малювання.

Розповідаємо, чому це варто зробити і як почати.

Малювання - це і спосіб розвитку креативного мислення, і можливість відпочити і «розвантажитися» від проблем, що накопичилися, заповнити внутрішній ресурс для боротьби зі стресом, і терапія. Займатися образотворчим мистецтвом можна як на самоті, так і в групах або на спеціальних курсах, якщо ви, наприклад, хочете освоїти техніку акварелі або олійного живопису.

Для самостійних занять придбайте скетчбук і набір олівців. Ви можете як займатися по відеоуроку, так і придумувати образи самостійно - головне, щоб заняття приносило вам задоволення.

Ще один важливий ефект малювання - терапевтичний. Процес творчості звільняє мозок від зайвого навантаження, дозволяє фантазувати і піднімає настрій - навіть простий вибір кольорової палітри для малюнка розслабляє і радує. Дослідник Дженніфер Дрейк, доктор філософії, доцент кафедри психології в Бруклінському коледжі, провела експеримент, який довів, що малювання звільняє від негативних емоцій. Однак, якщо ви відчуваєте, що малювання потрібне вам не як спосіб релаксу або хобі, а як лікування, зверніться до арт-терапії.

Як працює арт-терапія?

Арт-терапія поєднує в собі психотерапію і деякі форми візуального мистецтва. За даними Американської асоціації арт-терапії, терапевти навчаються розуміти, як колір, текстура і образотворчі засоби можуть допомогти в терапевтичному процесі, розкриваючи думки, почуття і характер людини. При цьому фахівці в США та інших країнах проходять необхідну сертифікацію.

Процес творчості дає людині можливість змінити своє сприйняття будь-яких проблем, з якими вона стикається. На практиці арт-терапія може застосовуватися в поєднанні з розмовною терапією або в якості самостійної форми терапії.

Кому потрібна арт-терапія?

Людині не потрібен особливий творчий талант, щоб займатися арт-терапією і отримувати від неї користь. Фактично, люди різного віку - діти, підлітки і дорослі - можуть скористатися цим методом лікування. Найбільш популярний цей вид терапії серед:

  • літніх людей;
  • людей з високим рівнем стресу на роботі;
  • людей з серйозними захворюваннями;
  • людей, які проходять лікування у психотерапевта.

Поради з малювання

1. Будьте уважні до процесу малювання. Зосередьтеся і спостерігайте за тим, що ви малюєте в даний момент, відпустіть всі зайві думки.

2. Виберіть емоційно нейтральний предмет. Мета полягає в тому, щоб намалювати щось, що відволікає вас від проблем або поганого настрою.

3. Не думайте про те, наскільки технічно правильним вийде малюнок. Мета - отримати задоволення, а не створити шедевр (хоча і це можливо за допомогою практики). Виберіть найбільш приємну палітру кольорів і приступайте до створення малюнка.

Приклади простих малюнків для натхнення

Темою для малюнка може стати, що завгодно. Кумедні тварини, єдинороги, пейзажі, аніме, люди і багато іншого. Їх можна зображувати ручкою або олівцем в техніці дудла, скетчу, або спробувати свої сили в акварелі. Для акварелі радимо придбати якісні пензлі і підходящий папір, вони будуть «малювати за вас».

nk_hauz/-m2cxqed3uez0m14glzb.jpg
nk_hauz/-m2cxqf6wh3qkpjjmfjl.jpg
nk_hauz/-m2cxqhxzhcjuwfr6xyy.jpg

💬 Последние комментарии
обналичь Вовину тысячу $ долярами
п.с. сотни тысяч нигеров из города-призрака Детройта, гангстерского Чикаго, а так же коренное население Аменрики (индейские племена) именно так и живут - годами и поколениями получая выплаты от госкорпораций и правительства... Думай - ТЕ !!!
Да здраствует наш СУД ! Самый Щирый суд в мире
если Америка откажется от нападения на Россию - то Украина может подать коллективный судебный иск против США и заработать МИЛЛИАРДЫ ДОЛЛАРОВ !!! коллективный судебный иск от сотен тысяч/миллионов пострадавших от руководства коррумпированных чиновников и олигархов из госКорпораций - это самый вкусный пирог для сотен тысяч безработный юристов а так же для миллионов обманутых граждан, не-граждан и проство "мёртвых душ" , тех самых что голосовали на выборах президента Байдена ... ( Джон Гришем "Афера" )
Микола Вересень
1. ОК. 2. ОК. 3. ОК. 4. ОК. 5. NO. 6. ОК.
Референдум
1. Любите ли вы деньги больше чем Ахметова, Суркиса и украинский футбол? 2. Согласны ли вы грабить награбленное? 3. Насрать ли вам на украинское государство? 4. Насрать ли вам на украинскую власть? 5. Считаете ли вы себе русским? 6. Вы совсем не любите Суркиса?
Весёлый Роджер
Я одного не понимаю, а шо не оруть - "Овощь созрел!" Чаму не по форме одеты - не у кружевных як у Шмули труселях? И никто не скакал? А ... ну да понимаю ... - Хoxлу не платють, xoxoл - Не скачет!
Весёлый Роджер
Какой ты Шмуля на фуй житель Украины, если не можешь правильно написать слово - ПИДСРАЧНИК! Тот НеЕлен спецом ошибся, а ты МУДАК повторил! Здорово он тебя пидловил! Давай спивати Шмуля, влада меняется.... "Як я сиду на пидсрачник, та як зроблю писню, Щобы зараз уси рагули на гилях повисли!(С)"
Весёлый Роджер
Так ты же Шмуля него у дупу себе засунул - ты же склеротик сам об этом писал! Это ВСЕ тут уже прочитали! Ну ты и ТП+ДБ!!!