Життя заграє новими фарбами. Що таке арт-терапія і як отримати від неї задоволення
Обществоnv.ua12 марта 2020

Життя заграє новими фарбами. Що таке арт-терапія і як отримати від неї задоволення

Весна — час нових починань. Якщо ви давно шукаєте хобі, яке дозволить відпочивати, заповнювати внутрішній ресурс і розвиватися одночасно, відкрийте для себе переваги малювання.

Розповідаємо, чому це варто зробити і як почати.

Малювання - це і спосіб розвитку креативного мислення, і можливість відпочити і «розвантажитися» від проблем, що накопичилися, заповнити внутрішній ресурс для боротьби зі стресом, і терапія. Займатися образотворчим мистецтвом можна як на самоті, так і в групах або на спеціальних курсах, якщо ви, наприклад, хочете освоїти техніку акварелі або олійного живопису.

Для самостійних занять придбайте скетчбук і набір олівців. Ви можете як займатися по відеоуроку, так і придумувати образи самостійно - головне, щоб заняття приносило вам задоволення.

Ще один важливий ефект малювання - терапевтичний. Процес творчості звільняє мозок від зайвого навантаження, дозволяє фантазувати і піднімає настрій - навіть простий вибір кольорової палітри для малюнка розслабляє і радує. Дослідник Дженніфер Дрейк, доктор філософії, доцент кафедри психології в Бруклінському коледжі, провела експеримент, який довів, що малювання звільняє від негативних емоцій. Однак, якщо ви відчуваєте, що малювання потрібне вам не як спосіб релаксу або хобі, а як лікування, зверніться до арт-терапії.

Як працює арт-терапія?

Арт-терапія поєднує в собі психотерапію і деякі форми візуального мистецтва. За даними Американської асоціації арт-терапії, терапевти навчаються розуміти, як колір, текстура і образотворчі засоби можуть допомогти в терапевтичному процесі, розкриваючи думки, почуття і характер людини. При цьому фахівці в США та інших країнах проходять необхідну сертифікацію.

Процес творчості дає людині можливість змінити своє сприйняття будь-яких проблем, з якими вона стикається. На практиці арт-терапія може застосовуватися в поєднанні з розмовною терапією або в якості самостійної форми терапії.

Кому потрібна арт-терапія?

Людині не потрібен особливий творчий талант, щоб займатися арт-терапією і отримувати від неї користь. Фактично, люди різного віку - діти, підлітки і дорослі - можуть скористатися цим методом лікування. Найбільш популярний цей вид терапії серед:

  • літніх людей;
  • людей з високим рівнем стресу на роботі;
  • людей з серйозними захворюваннями;
  • людей, які проходять лікування у психотерапевта.

Поради з малювання

1. Будьте уважні до процесу малювання. Зосередьтеся і спостерігайте за тим, що ви малюєте в даний момент, відпустіть всі зайві думки.

2. Виберіть емоційно нейтральний предмет. Мета полягає в тому, щоб намалювати щось, що відволікає вас від проблем або поганого настрою.

3. Не думайте про те, наскільки технічно правильним вийде малюнок. Мета - отримати задоволення, а не створити шедевр (хоча і це можливо за допомогою практики). Виберіть найбільш приємну палітру кольорів і приступайте до створення малюнка.

Приклади простих малюнків для натхнення

Темою для малюнка може стати, що завгодно. Кумедні тварини, єдинороги, пейзажі, аніме, люди і багато іншого. Їх можна зображувати ручкою або олівцем в техніці дудла, скетчу, або спробувати свої сили в акварелі. Для акварелі радимо придбати якісні пензлі і підходящий папір, вони будуть «малювати за вас».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Написано веше в комментарии "обобрали народы",и всегда так писала за все страны,а не только за Россию, всё время брешешь,совести,йок,ума йок, ничего святого, кроме денег йок, нехорошо козлоослик, нехорошо.
Весёлый Роджер
Эй Шмуля, опять у тоби склероз на почве бухания буряковки? А як же Россия, ты же и её захистник! Я так понимаю, на правах, як бывших расхититель соц. собственности - кто мол воровал, тот у кулёмёта на вышке и встал? : «Елена - 17 апреля 2020 Я Л-ка … буду троллить беспощадно., пока стоит земля русская(в данном случае украинская, ПО СУТИ ОДНО И ТОЖЕ),пока есть её защитники,в моём лице,…» Сало уронили, хероям бандитам тай убийцам мало!
Елена
Не только про Россию,а за весь бывший Союз,не перекручивай, брехло.Здесь тоже такие же педа..асы.
Весёлый Роджер
Да уж ладно Шмуля, не покупай - я тебе их давно купил, мыло твоё любимое -"Дуру" - ну ты же тут дуру играешь, ну да, младую - 55 летнюю жинку, с лысой головою и ...ою. Разве не так?
Елена
Злая я ,тут правда есть,а по другому не понимают.растёте Луночка,как в стихотворном ,так и содержательном смысле,с чем вас и поздравляю.Желаю тебе любимая моя Украина мира и благополучия и всем твоим жителям!И Луночка,Е и Ере в частности,а Роджеру желаю чтобы он стал честным и благородный.м человеком и жил на зарплату честную и белую ,а может и две и три как захочет,а не обьегоривал и не наё...ывал людей,ведь он простых людей ненавидит и презирает,называя их неудачниками, пьяницами и лодырями, только спящих и видящих как этих роджеров экспроприировать и всё потом пропить,прокутить, козёл .
Весёлый Роджер
Так я не против УСЁ отнять у xoxло тай ждб олигархив и раздать скачущим до Эуропы, но ты же Шмуля упорно пишешь тильки про Россию, тебе на проблемы твоей страны - насрать. А чаму, а тому що пропахандону хунты за это не платють! Не так ли мразь?
Весёлый Роджер
Конечно есть ссылка https://www.counterhate.co.uk/ статья там – «Latest Research, Hatebook Facebook’s neo-Nazi shopfronts funding far-right extremism», усё тут есть, цэ ж не ваш пиндосо колониальный цензор и Шмуля пропахандон, шо дюже мерзкий, где одни фейки свидомым скакунам кидают, тому що их за идиотов тупых считают. Весёлый Роджер
Авторские статьи
Политика2 часа назад
Западная Украина с 23 по 27 ноября: В регионе продолжается «перетряхивание» кадров после местных выборов
Политика6 часов назад
Какую «мозаику» собирают искатели «голодомора украинцев»
Видео7 часов назад
Жвания не долетел, но обещал вернуться. Д.Джангиров и Р.Бортник 1
Геополитика7 часов назад
Диего Марадона и монетарная политика
Видео8 часов назад
БесогонTV «Проделки маркиза Карабаса» 3
Экономика8 часов назад
Это очередная профанация. Экономист Алексей Кущ об инициативе Зеленского поддержать малый бизнес в карантин
Экономика8 часов назад
Приватизация Одесского Припортового завода. Часть 2. Конкурс давальческого сырья: Как легально «зайти» на завод и там остаться.
Общество8 часов назад
Веселые истории о нас
Геополитика10 часов назад
Сонный Джо и слабый доллар: какое будущее теперь ждет американские финансы?