Життя заграє новими фарбами. Що таке арт-терапія і як отримати від неї задоволення
Обществоnv.ua12 марта 2020

Життя заграє новими фарбами. Що таке арт-терапія і як отримати від неї задоволення

Весна — час нових починань. Якщо ви давно шукаєте хобі, яке дозволить відпочивати, заповнювати внутрішній ресурс і розвиватися одночасно, відкрийте для себе переваги малювання.

Розповідаємо, чому це варто зробити і як почати.

Малювання - це і спосіб розвитку креативного мислення, і можливість відпочити і «розвантажитися» від проблем, що накопичилися, заповнити внутрішній ресурс для боротьби зі стресом, і терапія. Займатися образотворчим мистецтвом можна як на самоті, так і в групах або на спеціальних курсах, якщо ви, наприклад, хочете освоїти техніку акварелі або олійного живопису.

Для самостійних занять придбайте скетчбук і набір олівців. Ви можете як займатися по відеоуроку, так і придумувати образи самостійно - головне, щоб заняття приносило вам задоволення.

Ще один важливий ефект малювання - терапевтичний. Процес творчості звільняє мозок від зайвого навантаження, дозволяє фантазувати і піднімає настрій - навіть простий вибір кольорової палітри для малюнка розслабляє і радує. Дослідник Дженніфер Дрейк, доктор філософії, доцент кафедри психології в Бруклінському коледжі, провела експеримент, який довів, що малювання звільняє від негативних емоцій. Однак, якщо ви відчуваєте, що малювання потрібне вам не як спосіб релаксу або хобі, а як лікування, зверніться до арт-терапії.

Як працює арт-терапія?

Арт-терапія поєднує в собі психотерапію і деякі форми візуального мистецтва. За даними Американської асоціації арт-терапії, терапевти навчаються розуміти, як колір, текстура і образотворчі засоби можуть допомогти в терапевтичному процесі, розкриваючи думки, почуття і характер людини. При цьому фахівці в США та інших країнах проходять необхідну сертифікацію.

Процес творчості дає людині можливість змінити своє сприйняття будь-яких проблем, з якими вона стикається. На практиці арт-терапія може застосовуватися в поєднанні з розмовною терапією або в якості самостійної форми терапії.

Кому потрібна арт-терапія?

Людині не потрібен особливий творчий талант, щоб займатися арт-терапією і отримувати від неї користь. Фактично, люди різного віку - діти, підлітки і дорослі - можуть скористатися цим методом лікування. Найбільш популярний цей вид терапії серед:

  • літніх людей;
  • людей з високим рівнем стресу на роботі;
  • людей з серйозними захворюваннями;
  • людей, які проходять лікування у психотерапевта.

Поради з малювання

1. Будьте уважні до процесу малювання. Зосередьтеся і спостерігайте за тим, що ви малюєте в даний момент, відпустіть всі зайві думки.

2. Виберіть емоційно нейтральний предмет. Мета полягає в тому, щоб намалювати щось, що відволікає вас від проблем або поганого настрою.

3. Не думайте про те, наскільки технічно правильним вийде малюнок. Мета - отримати задоволення, а не створити шедевр (хоча і це можливо за допомогою практики). Виберіть найбільш приємну палітру кольорів і приступайте до створення малюнка.

Приклади простих малюнків для натхнення

Темою для малюнка може стати, що завгодно. Кумедні тварини, єдинороги, пейзажі, аніме, люди і багато іншого. Їх можна зображувати ручкою або олівцем в техніці дудла, скетчу, або спробувати свої сили в акварелі. Для акварелі радимо придбати якісні пензлі і підходящий папір, вони будуть «малювати за вас».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
DR MOHAMMED
Ви хочете купити нирку або хочете продати свою нирка? Ти шукаючи можливість продати свою нирку за гроші через фінансовий зрив, і ви не знаєте, що робити робіть, тоді зв’яжіться з нами сьогодні, і ми запропонуємо вам добро сума грошей 400000 доларів для вашої нирки. Мене звуть ДОКТОР МОХАМЕД Я нефролог у ФРАНЦІСКОГО БОЛЬНИЦІ. Наша лікарня є спеціалізується на хірургії нирок, і ми також займаємось цим придбання та трансплантація нирок живим відповідний донор. Ми знаходимося в Індії, Туреччині, США, Малайзії, Дубаї Якщо ви зацікавлені у продажу чи купівлі нирок, не варто не соромтеся зв’язатися з нами електронною поштою та WhatsApp. Електронна пошта: franciscohospital1988@gmail.com Номер WhatsApp: +60 11-2321 7817 З найкращими побажаннями DR MOHAMMED
Весёлый Роджер
Шмуля пропахандон пропиндосный, ты в следующий раз предупреждай - где шутка - а где нет. А то твой солдафонско долбоэбско фееричный и гивномётный юмор не всем понятен. Опять же отвечаю тебе у сто пятый раз, при чём тут моя персона? Кому это интересно кроме тебя? С кем я и как я и кого я и скики раз? Ты же не моя любовница чи жена, шоб доэбываться каждый день с тупыми расспросами – Ты дэ був? Тай, откуда у тобе у кишени лифчик? – Ответ у меня всегда простой – Ну милая, ты ж вумная – сама придумай!
Кот Матроскин
Болезнь не смотрит, а киевские "врачи" ещё как смотрят.
О Николаич
Оккупация фашистами Киева в ВОВ была полегче. Оккупированы не только города, но и страна в целом! Инфоприкрытием служит страшилка о вирусе.
Елена
Плюс судебные расходы,маски носить надо, почему?Потому что человек не зная ещё заразился ,ходит кашляет, чихает, брызгает слюной(как Роджер,у него по жизни ядовитая слюна) и маска не даёт разлетется члюням и каплям с вирусом на более дальнее расстояние,носите граждане маски,слушайте власть.
гость
Надо вернуть в нашу действительность дыбу. это средне вековый способ добывать правду. И все эту мразоту во главе с доктором Смерть туда.
Гость
Страшнее дурака - дурак с инициативой. Это за Украину. Что дает членство в НАТО? Помогло Турции? Или идиоты думают, Что за них кто то умирать будет? Та мы уже видим как они себя ведут. Когда же пропаду и жирная свинья и комик и все эти не здоровые люди? Да кстати сейчас идеальный шанс их изолировать. Выделить зону в Чернобыле и пусть там себе вступают В любой реактор.