Обществоwww.unn.com.ua26 июн.

Зміна імені в Україні: українцям назвали умови і ціну процедури

nk_hauz/-magt6yxtrxpq9vdndc7.jpg

Громадяни України можуть змінити своє прізвище та ім’я за власним бажанням, а також по-батькові у випадку, коли батько змінив своє ім'я або відомості про нього, як про батька, вилучені з актового запису про народження. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції в місті Києві.

“Громадяни України мають право на зміну свого імені, прізвища та по батькові. Людина може змінити своє прізвище та ім’я за власним бажанням, а також у випадку, коли батько змінив своє ім'я або відомості про нього, як про батька, вилучені з актового запису про народження, чи у разі усиновлення, його скасування або визнання недійсним, змінити по батькові”, - йдеться у повідомленні.

Вказано, що змінити ім’я особа має право з 16 років на власний розсуд або з 14 років за згодою батьків або піклувальника. При цьому, якщо обоє батьків змінюють прізвище, прізвище дитини також змінюється. Якщо дитині вже виповнилося 7 років, необхідна її згода на це.

“Які документи необхідно подати особі, яка бажає змінити своє прізвище чи ім’я за власним бажанням. Особа подає до відділу ДРАЦС за місцем свого проживання заяву про зміну імені та додає до неї наступні документи”, - повідомили в управлінні Мін'юсту.

Зокрема, йдеться про наступні документи :

- свідоцтво про народження заявника;

- свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі) або про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);

- свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);

- свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;

- свою фотокартку;

- квитанцію про сплату державного мита.

“Подати заяву на зміну імені можливо через веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” або через Портал державних послуг”, - повідомили у пресслужбі.

Вказано, що зміна імені триває три місяці з дня її подання. За наявності поважних причин цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці. Після отримання дозволу заявникові протягом 3 місяців необхідно звернутися в ДРАЦС для складання актового запису про зміну імені або прізвища. Якщо він цього не зробить без поважних причин, дозвіл втратить силу.

“Тим, хто хоче отримати нове ім'я, треба буде сплатити державне мито, що становить 5 гривень 10 копійок. Якщо процедура повторна, наприклад, раніше ви змінювали ім'я і знову бажаєте його змінити, то це задоволення обійдеться вам у 51 гривню”, - додали у пресслужбі.

Зазначається, що відмовити в зміні імені або прізвища можуть якщо є:

- кримінальне провадження щодо заявника або його перебування під адміністративним наглядом;

- наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;

- офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення заявника у розшук;

- надання заявником неправдивих відомостей про себе.

💬 Последние комментарии
3020
ЗеНаполеон уже всех достал со своим Великим крадивництвом. Надеемся, что посмертно тебя закатают в асфальт, можно и раньше .
3020
Таких псевдобатюшек кадилом нужно быть по горбу, что бы усмирили свою гордыню.
3020
Резников, чучело зеленогороховое, армию ты просрешь , а бабки стыришь, сколько не дай.
3020
Насосала - рассказала. Моника Левински. Всегда хотела, чтобы Обама трахнул в дупу. Давалка Елена. Все эти конъюнктурные пиарастовые шлюшки хотят паразитировать на известных и знаменитых.
3020
Ельцин уже горит в аду, Горбачев, Кравчук, Шушкевич на подходе. Все коммуняки-оборотни. А Союз при Брежневе жалко, нам бы сейчас такой "застой". Нацики с жидопрезиками построили в итоге Укропопуасию, с пользой для своего кармана и в случаи аврала вполне могут осесть в новой Франции, тоесть Канаде.
Елена
Весёлый Роджер
Ну давай дипломатичнее! У пана Байдена произошло естественное, но несколько неожиданное, выделение урины при виде российского президента. Вообще в курсе, что у пиндосов - пукать и громко отрыгиваться за столом - приветствуется. Ну типа - не надо сдерживать своих рефлексов. Они же хозяева Мира! Им всё можно.