vgolos.com.ua7 авг.

87 років тому Сталін ухвалив “закон про п’ять колосків”: почався масовий геноцид українців

7 серпня 1932 року диктатор Сталін особисто написав та ухвалив так званий “закон про п’ять колосків”. Офіційно ж документ мав таку назву – “Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності”. Це закон, який став початком страшного геноциду українців – Голодомору. Про це пише Оbozrevatel. Так, згідно із законом, за розкрадання колгоспного і кооперативного майна було передбачене покарання у вигляді розстрілу з конфіскацією всього майна. За пом’якшувальних обставин вирок міг бути змінений на позбавлення волі строком не менш ніж 10 років із конфіскацією усього майна. Амністія у такому разі була неможливою. “Закон про п’ять колосків” став одним із найбільш жорстоких. Якщо порівнювати його із тодішнім законодавством, то умисне вбивство каралося ув’язненням до 10 років, а крадіжка чужого майна – трьома місяцями примусових робіт.

Влада не дивилася, кого карати, під розстріл могли потрапити навіть діти. За деякими відомостями, протягом року за цим законом було засуджено 150 тис. осіб, зокрема дітей. Населення було загнане у замкнуте коло – селяни змушені були виконувати нереальні плани хлібоздачі і були приречені на голодну смерть, бо будь-які спроби врятуватися від голоду блокувалися. Крім того, вони не мали змоги купити хліба в містах, влаштуватися працювати на промислових підприємствах чи переїхати на іншу територію, оскільки такі дії також мали жорстокі наслідки. Водночас села були наповнені бригадами, які займалися обшуком та конфіскацією харчів.

Заморюючи голодом селян, СРСР продовжував експортувати зерно за кордон (у 1932-му – 1,73 млн тонн, у 1933-му – 1,68 млн тонн, протягом наступних років більший показник було досягнуто лише в 1938-му). Закон діяв до 1947 року, але пік його застосування припав саме на 1932-1933-й – роки Голодомору в Україні. Голодомор 1932-1933-го вважають геноцидом українського народу, який організували керівництво ВКП(б) та уряд СРСР шляхом створення штучного масового голоду. Це призвело до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української РСР та Кубані.

💬 Последние комментарии
Кот Матроскин
Слуги дриснули от своих хозяев через подземный ход. А кто же завтра утром принесёт хозяевам кофе с печеньками?
Антиелена
Капец, Ленка-белка-давалка могучий укродиванный инфовоин с деревянным автоматом!!! Еще и ТП + ДБ! У тебя там уже пролежни на диване! Ну разве что посмеяться с тебя и подсрачника дать.
Кот Матроскин
Виноваты нефть и доллар... Выходит, что Путин уже не виноват?
Кот Матроскин
Референдум, референдум... Как дедушка Байден скажет, так и будет. И травка и казино.
Антиелена
Каменяр - ты унылое укроговно и провокатор! Я тебе лично это говорю! Пи@дуй отсюда как можно быстрей.
Луна -2
слова любви не говори мне. Они на русском языке А будем сразу теребунькаться с тобою молча в тишине. Мы секс продолжим на соломе. А говорить начнем на мове.- честное слово уже до смешного доходит .. Если человек русский, то ему приятно услышать слова о любви на родом русском - а не теербуньку .. на украинском .
Ликвидатор
Реально идет оккупация Украины американцами и британцами. А почему ты этого не видишь? Ты дебил?