znaj.ua25 мар.

Благовіщення Діви Марії 25 березня: традиції та обряди католиків у цей день

У цей день католики відзначають Благовіщення Діви Марії (Annunciation of the Blessed Virgin Mary). Це свято пов'язане з важливою євангельською подією — сповіщення архангелом Гавриїлом Діві Марії про майбутнє народження по плоті від неї Спасителя.

Починаючи з 2 століття Благовіщення Діви Марії розглядалося як перший у християнській історії акт спокути, в якому послух Діви Марії врівноважує непослух Єви по тлумаченню Іринея Ліонського. Днем святкування Благовіщення було встановлено 25 березня, за дев'ять місяців до Різдва.

В Євангелії від Луки розповідається, як архангел Гавриїл був посланий Богом сповістити Марії, діві, що заручена з Йосипом, що їй належить зачати від Духа Святого і народити немовля Ісуса, який стане Месією і наречеться Сином Божим. Збентежена привітанням ангела Марія потім переконалася в правдивості його обіцянки і висловила свою віру словами: "Так буде Мені по слову твоєму". Перші зображення сцени Благовіщення відносяться до 5 століття, і згодом Благовіщення стає улюбленим сюжетом у християнському мистецтві і постійною темою візантійських ікон, середньовічної скульптури і ренесансного живопису.

Благовіщення випадає або на дні Великого посту, або на тиждень великодніх урочистостей (Світлу седмицю). Залежно від цього свято кожен раз має особливу літургію.

Церковне святкування Благовіщення не скасовується, навіть якщо свято припадає на Великдень. Такий збіг свят називається "Кіріопасхою". Тоді з пасхальними піснеспівами з'єднуються співи Благовіщення. Якщо Благовіщення припадає на піст, то піст заради нього послаблюється. Назва свята "Благовіщення Пресвятої Богородиці", стале в середні століття як на Сході, так і на Заході, з'явилося порівняно пізніше.

Католицька Церква після 2-го Ватиканського собору повернула йому більш ранню назву — Благовіщення Господнє (східні католики, через незвичність такого найменування, свято називають просто "Благовіщенням").

💬 Последние комментарии
Елена
1989 году могу напомнить.
Елена
А Рабинович Вадим кто по твоему,а козлоослик?
Игбун Хохлов
Это геноцид лунатиков.
ера
це ты..."ТВАРЬ нацисткая!"...
Игбун Хохлов
Правильно говорить: отсасывальное.
Весёлый Роджер
«Евреи - живут в Израиле. А на Украине - жиды.» "фашизм это твоё,родное." Шмуля!!! Как там с Факельным шествием ... в честь кого було??? Какую годовщину будете праздновать, що там Рада приняла??? Расскажи о запрете Русского языка и Русских мультиков, ТВ, книг и тд и тп!!! ЭЙ ТВАРЬ пархатая и брехатая - починай... Роджер захотел сто видов колбас та без очереди и потому на Украине сейчас ходють нацисты со свастикой! А на Донбасе эти браты xoxлов - запизденцы, детей прицельно убивають! Гэть ковбасики чи Гэть продажных и завистливых мовнюков з Глобусом у дупе?
ВЕРКА СЕРДЮЧКА - СЛЕДУЮЩАЯ ПРЕЗИДЕНТКА уКРАИНЫ?
ВЕРКА СЕРДЮЧКА - СЛЕДУЮЩАЯ ПРЕЗИДЕНТКА уКРАИНЫ? Уже песни про бандеру поёт. Начало есть.