zik.uaSep 30

День вчителя та Покрова Пресвятої Богородиці: Що святкуватимуть українці в жовтні

Перший місяць осені добігає кінця, а це означає: саме час зазирнути у календар та з'ясувати, які події на нас чекають у жовтні, скільки відпочиватимемо, а скільки працюватимемо. І найголовніше - що відзначатимемо протягом другого осінього місяця.

Скільки будемо відпочивати

Усього жовтень має 31 календарний день. Серед них 22 робочих дні та 9 вихідних. Не багато, згода. Втім, є одна неабияка приємність: у зв'язку з тим, що на 14 жовтня припадає відразу два великих свята - День Захисника України та Покрова Пресвятої Богородиці, один з яких є офіційним вихідним - ми матимемо у середині місяця довгий вікенд. Зокрема, відпочиватимемо з 12-го по 14-е жовтня включно (субота, неділя та понеділок).

Передсвяткових днів у жовтні не передбачається.

Що святкуватимемо у жовтні

6 жовтня, День вчителя

З 1994 року 5 жовтня за рішенням ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці вважається Всесвітнім днем учителя. Однак, в Україні це свято не має постійної дати і відзначається у першу неділю жовтня (цього року – це 6 жовтня).

Традиційно у цей день у всіх школах країни та інших навчальних закладах прийнято вітати педагогів, дарувати квіти, влаштовувати святкові концерти, а також День самоврядування (учні беруть на себе обов’язки вчителя, організовують навчальний процес, цим самим отримують змогу дізнатися, якою складною та цінною є вчительська праця).

14 жовтня, День захисника України

У День Захисника, що з 2014 року в Україні відзначають 14 жовтня, у найбільших містах України проводять урочисті заходи на військову тематику, паради, а всі державні установи країни піднімають український стяг.

На додаток, 14 жовтня є Днем Українського козацтва. Цього ж дня православні християни відзначають ще одне велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Саме через те, що свято Покрови випадає на 14 жовтня, що також є датою заснування Української повстанської армії, в Україні було вирішено обрати цей день і для святкування Дня Захисника.

31 жовтня, Хелловін

У ніч із 31 жовтня на 1 листопада світ відзначає сучасне свято Хелловін. В Україні це воно не є таким же популярним, як наприклад у США та Великій Британії, однак велика кількість молоді влаштовує тематичні вечірки та готує костюми.

Відомою традицією цього свята є ходіння по домівках у жахливих костюмах та випрошування частування зі словами «цукерки або смерть» («гаманець або смерть»; від англ. trick or treat).

На які дати ще варто звернути увагу

1 жовтня – Міжнародний день літніх людей;

2 жовтня – Міжнародний день боротьби з насильством;

4 жовтня – Всесвітній день тварин;

4 жовтня – 11 жовтня – Всесвітній тиждень космосу;

7 жовтня – Міжнародний день лікаря та Міжнародний день архітектора;

8 жовтня – День юриста;

9 жовтня – Всесвітній день пошти та День ріелтора;

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я та День працівників стандартизації та метрології; Європейський день боротьби проти страти;

12 жовтня – День кадрового працівника та Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих;

13 жовтня – День художника та День працівників Державної санітарно-епідеміологічної служби;

15 жовтня – Всесвітній день сільської жінки та Міжнародний день білої тростини;

16 жовтня – День анестезіолога;

17 жовтня – Міжнародний день боротьби з бідністю та Міжнародний день кредитних союзів;

19 жовтня – День працівників целюлозно-паперової промисловості;

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби проти захворювання раком молочної залози та День працівників харчової промисловості;

23 жовтня – День працівників реклами;

24 жовтня – День Організації Об’єднаних Націй;

24-30 жовтня – Тиждень роззброєння;

27 жовтня – День автомобіліста;

28 жовтня – День звільнення України від фашистських загарбників;

29 жовтня – День працівників служби охорони.

Чим багатий церковний календар

Як вже згадувалося, 14 жовтня православні християни та греко-католики відзначають велике церковне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. За давньою легендою, одне із давньоруських язичних племен атакувало та намагалось захопити головне місто всіх православних християн – Константинополь, через що містяни звернулись із молитвою до Богородиці із проханням про захист. Почувши молитви, Мати Христа врятувала людей, вкривши своєю покровою так, що вороги більше не могли їх побачити.

Однією з народних прикмет, що знаменує прихід Покрови, є листопад або перший сніг. До кінця вересня-початку жовтня, зазвичай, уже завершуються всі сільськогосподарські роботи, що означає, що врожай зібрано, тож можна робити приготування до весіль. У цей час починались сватання, а дівчата молились до Богородиці, аби та прислала до хати бажаного коханого хлопця. Тому Покрови Пресвятої Богородиці ще називають святом-покровителем весіль.

Окрім цього, у жовтні православні християни також шануватимуть пам’ять святих та відзначають такі дати:

8 жовтня – шанування преподобного чудотворця Сергія Радонезького;

9 жовтня – шанування смерті апостола та євангеліста Іоанна Богослова;

19 жовтня – день пам’яті святого Апостола Фоми; шанування Арапетської ікони Божої Матері;

31 жовтня – Апостола та євангеліста Луки.

При цьому, варто додати, що на жовтень не випадають багатоденні пости, а триватимуть одноденні: 2, 4, 9, 11, 16, 18, 23, 25 та 30 жовтня. У ці дні ті, хто дотримуються посту, зазвичай відмовляються від молочних продуктів, м’яса та яєць.

Замість бонуса

У ніч на останню неділю місяця – 27 жовтня – українці переведуть свої годинники на зимовий час. О четвертій ранку стрілки годинника переводять на одну годину назад. Це значить, що спатимемо одну «додаткову годину», і організму буде легше звикнути до короткого світлового дня та зими, що невпинно насувається.

💬 Последние комментарии
Свидомый поцреот
Чёрта лысого Куиву,а не транзит газа.
Утиные истории
У тебя очень ограниченное представление об истории как и у Путина. Нужно глубже копать. Глубоко. Только это трудно. Сил на такое может не хватить.
Игбун Хохлов
Термин "Малая Русь" появился в начале 14 века в Византии и никакого этнического значения не имел. Им обозначали земли в подчинении Галицкого патриарха. Всего в Малую Русь входило 6 епархий. А Киев относился к Великой Руси. И в подчинении киевского патриархата было 12 епархий. Все просто и понятно. А потом начались танцы с бубном. В итоге получили генетических уродцев "украинцев" и недострану "укрАину".
Весёлый Роджер
Василий зря смеетесь! В РФ вже объявили Тендер на закупку этих ушей для выплаты ОГРОМНЫХ репараций для пиндосной колонии xoxлатых мартышек. Мабутно ыщо будуть, спешал фо для запизденских щирых папуасов - стеклянные бусы, та медные бляшки. С выгравленным тетстом: «Батько наш - Бандера, ну а Псаки - мати, Ми за олигархив пидем воювати! | (2) ©»
Гость
...... А головнЫй пЭдохфІл - камЫняр.....гЫ....
Демократия смеется
Киевские стратеги просчитались. Моцные аналитические центры дали сбой. Путин переиграл легендарных специалистов разведок, контрразведок и информационных технологий!
Весёлый Роджер
«Елена - Oct 4 2021 - Не читайте платного олигархического пропахандона Роджера,у него одна задача обосрать привдивую Леночку, красавицу и умницу и всех врагов российских нуворишей, которые обобрали российский народ забрав ВСЕ НЕФТЕ,ГАЗО СКВАЖИНЫ!!!, алюминий и и гидроэнергетику отдали американцам, ВСЕ ПРИБЫЛИ!!! идут в Великую Америку с алюминиевой промышленности и гидроэнергетики, Роджер об этом молчит,как немой, вот такой он ,…» Амэрыка открой вентиль для своих щирых холуёв, пропиндосных скакунёв! Делаю логичный вывод из этого щирого бреда профессионально – АНАЛЬного пыдара Шмули Срули! Этого долбоЭба МУДАКа – вот бы намять ему блока! Пиндосы выстрелили соби у ногу, а сейчас просят щоб москали неё перебинтовали та у Эуропы Газу боХато дали!