До реабілітації Чорнобильської зони приєднуються вчені з Фукусіми

Університет Фукусіми та Національний інститут стратегічних досліджень (НІСД) підписали Меморандум про науково-технічне співробітництво у сфері покращення радіаційного контролю на території зони відчуження.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства з управління зоною відчуження. "За підтримки ДАЗВ Україна та Японія розширюють співпрацю у сфері радіоекологічного моніторингу та прогнозування. Українські та японські вчені вивчатимуть радіаційне забруднення екосистем зони відчуження і на основі отриманих даних розроблятимуть рекомендації щодо оптимального зонування цієї території та її реабілітації", - йдеться у повідомленні. Покращення системи моніторингу та прогнозування дозволить оперативно отримувати більш достовірну інформацію про радіаційний стан довкілля, що особливо важливо під час надзвичайних ситуацій. Окрім того, отримані дані можуть бути використані для визначення «кордону» між Чорнобильським заповідником та територією спеціального промислового використання, над чим наразі працює Агентство. Науково-технічне співробітництво здійснюватиметься за програмою «Наукове і науково-технічне партнерство для сталого розвитку» (SATREPS). У рамках проєкту передбачено вивчення гідрологічних об’єктів зони відчуження, їх стану та забруднення, дослідження забруднення перелогів, лісових масивів та атмосфери.

💬 Последние комментарии
Елена
Ваше дело,куда хотите туда и направляйтесь,чтобы только желание, здоровье и возможности позволяли,у нас свободная страна, можно куда угодно уехать, хоть в Перадор.
Елена
Склероз не лечится.
Луна-2
А вот и ошиблась я мечтаю о ...России- моей любимой Родине - с ее чистыми,и глубокими озерами -ее широкими и необъятными лесами.Есть такой край -Красноярский... там необычной красоты цветы- называются -жарки ..Впрочем, все это лирика.. и тЕБЕ НЕ ПОНЯТЬ..Да и не любишь ты Россию - не умеешь вслушиваться в ее звонкую тишину .В ее невзрачную красоту.А для того, чтобы ее понять надо просто любить эти края....
Елена
А что там угадывать,в Кабо-Верде вы хотите,куда Наталью Поклонскую направили служить,там хоть и Африка,но ничего,жить можно,жуй кокосы,ешь бананы,хе.
Новый мировой порядок
А кем и зачем углубляется?
Серж
Ну не парьтесь, Гретый Тумблер вам в подарок.
Серж
Даааа, ребята, вы приехали!