www.depo.ua6 июл.

Гуртожитки для контрактників: Що в українській армії відбувається з житлом

2018-й рік обіцяє стати безпрецедентним в плані будівництва нового житла для військовослужбовців Збройних сил України Вчора ми писали про те, що 2017-й рік став першим за всі роки незалежності, в якому почалась системна структурована розбудова української армії. Рік 2018-й в цьому плані обіцяє бути ще більш проривним, причому, в різних сферах. Однією з цих сфер розбудови Збройних сил України є будівництво житла для військовослужбовців – як тимчасового (гуртожитки і казарми), так і постійного (квартири). Взагалі, проблема забезпечення житлом військових для України не нова – її взагалі можна назвати постійною. Ще наприкінці 2015-го року президент України Петро Порошенко заявив, що проведе реформування системи забезпечення житлом військовослужбовців. Проект з реформування системи забезпечення житлом військовослужбовців, який реалізує Офіс реформ Міноборони, запустили ще у липні 2016-го року. І ось, у квітні цього року стартувало масштабне будівництво перших гуртожитків для контрактників. Загалом, цього року мова йде про 184 житлових комплекси для розміщення 23-х тисяч військовослужбовців служби за контрактом. На даний час будівництво триває на 154 об'єктах у 21 областях України, які мають бути завершені вже до кінця 2018-го року. Для цього у поточному році на будівництво, реконструкцію і капітальний ремонт об'єктів Збройних сил України державним бюджетом передбачено 4 мільярди гривень. Це у чотири рази більше, аніж змогла держава надати торік, і майже у тридцять разів більше, ніж міг дозволити бюджет оборонного відомства у буремному 2014-му році. Повідомляється, що кожен майбутній гуртожиток – це двоповерхова будівля, яка розрахована на проживання 120 військовослужбовців. Причому, ці житлові комплекси не віддалені від місця служби, а фактично є реанімацією військових містечок відповідних частин та підрозділів. В Міноборони запевняють, що чи не вперше у подібній вітчизняній практиці в архітектурних і дизайнерських рішеннях була абсолютно врахована думка та побажання тих, хто експлуатуватиме це житло – військовослужбовців. Як цей процес відбувається в Житомирській області – видно на відео Міністерства оборони:

Паралельно в Міноборони допрацьовують законопроект, згідно з яким з 1 січня 2020-го військовослужбовців на час проходження служби забезпечуватимуть штатно-посадовим службовим житлом, розміщеним на території чи поблизу військових частин. Його планують закріпити за відповідними посадами, і воно не підлягатиме передачі в комунальну чи приватну власність. Тобто, військовий-контрактник під час служби отримає житло, яке після звільнення з армії він звільнить для іншого військового. А щоб простимулювати військовослужбовців не розривати контракти, планується концепція, згідно якої після 20 років вислуги держава сплачуватиме одноразову грошову допомогу військовослужбовцю на придбання житла. Але поки що це – лише плани і концепції. Станом на сьогодні ж близько 40 тисяч військовослужбовців роками, а подекуди й десятиліттями, стоять у чергах на житло. А на флоті ситуація ще гірша – моряки часто змушені жити на кораблях, бо житлового фонду майже нема, з казармами проблеми. Особливо ті, що не зрадили військовій присязі і вийшли з Криму під українським прапором. Однак, якщо все буде добре і вищезгаданий масштабний проект з будівництвом гуртожитків по всій країні вдасться реалізувати вчасно, то до 2019-го року певну напругу в житловому питанні вдасться зняти. Крім цього, до кінця 2018-го року має бути завершене будівництво трьох комплексних табірних містечок (Широкий Лан, Старичі та Дачне-2), які вже встигли стати скандально відомими.

Отож, якщо відкинути зайву демагогію і врахувати стартові умови, в яких держава розпочала реанімувати власне військо, зокрема відновлювати полігонне та навчальне господарство, будувати нові казарми, гуртожитки, їдальні, пункти постійної дислокації, тощо, то можна впевнено сказати, що Збройні сили роблять відчутний стрибок вперед. Залишається лише сподіватись, що вони не завмруть у цьому стрибку. Що стосується самого Міністерства оборони, то там у майбутнє дивляться з оптимізмом і запевняють, що успішна реалізація проекту з гуртожитками стане прологом до реалізації наступних, можливо не менш масштабних будівничих ініціатив Міноборони.

💬 Последние комментарии
Елена
Будем смотреть,не хочется войны,решаем не мы.будь что будет.
Народная мудрость
Три дебила - это сила.
Луна -2
Да, мы терпеливые .Россия медленно запрягает, но Быстро едет. Путин заявили о том ,что нас прижали к стенке- это он потому и заявил что не хочет Войны. а Вы думали что терпеть до бесконечности вас будут. а вы еще на головы сядет России ?Нет этому никогда не бывать Путин рассчитывал на мирное существование- но вы же его вынудили ... и ты знаешь лучше включить благоразумие и ум, чем жалеть потом о том, что потеряли ...
Елена
Старое высказывание,с бородой,а в Лос Анжелесе тепло.
Антиелена
Ты что ли щука? ))))))))))))))))) Ты таракан безмозглый желто-синий! И прятаться тебе по щелям до конца твоих никчемных майданушных дней!
Елена
Про огромное расслоение общества в доходах сказать ничего не хочешь?
Елена
Терпила всегда находит себе оправдание, Суворов такую херню не нес,Сталин такую херню не нес, даже Хрущев решился на размещение ракет на Кубе, только Путин и роджеры уже прижатые к стенке,это их слова, призывают к благорзумию,хе.Америка потому и великая,потому что она Америка,а не терпила и чмо, которое только о деньгах только и думает.