versii.if.ua21 июл.

Карпати лисіють на очах: хто наживає статки на незаконній вирубці лісів?

Ми підготували невелику добірку гучних контрабандних історій останнього часу. Подивіться. Ешелон за Ешалон. Щодня протягом декількох років з Івано-Франківського вокзалу відправляються десятки вагонів, переповнених високоякісної деревиною. Звідки вантаж і куди прямує? Місцеві активісти оббили пороги усіх чиновницьких кабінетів – але відповіді так і не отримали, пишуть Версії з посиланням на , пишуть Версії з посиланням на. “Ешелони лісу і то кругляка відправляється в сторону румуньської границі і ми у звязку із цим зверталися з офіційними зверненнями до дирекції залізничних перевезень, до прокуратури на жаль від правоохоронних структур чітких відповідей ми не отримали”, – розповідає Микола Грабовецький, журналіст, громадський активіст.Карпати лисіють просто на очах. Десятки перевантажених лісовозів, і гори зрубаного молодняка. Ці кадри в кінці минулого року зняли активісти в Осмолодсько лісництві. А це відео наша знімальна група привезла в лютому з сусіднього Виготського лісового господарства. І така ситуація майже по всій Івано-Франківській області. “В дійсності ми фіксували факти незаконні, і ті спеціалісти які потім з ними виїзджали на місце безпосередньо оцінювали то десь в районі 20 процентів тих пеньків того лісу в дійсності було тою нормальною деревиною яку не можна було різати”, каже Тарас Кузь, громадський активіст. Рубають ліс не тільки на Прикарпатті. У сусідній Закарпатській області під сокиру пустили навіть заповідники. Найчастіше ці злочини маскують під виглядом санітарних рубок. “В кожному лісгоспі який має лісовий ресурс вони в будь-якому випадку те керівництво воно не живе на ту зарплату. Не треба людей тримати за дурнів, я думаю таких масштабів якщо існують незаконні рубки і відповідно вивіз кругляка в таких величезних масштабах то чисто логічно припустити щоб про це не знало керівництво цих лісових агенствтв це просто неможливо”, – каже Микола Грабовецький, громадський активіст. В Україні в лісовій галузі налагоджена ціла корупційна схема. І часто покривають незаконні рубки навіть ті, хто повинен їх виявляти. Всього кілька тижнів тому на хабарі в 7 тисяч доларів зловили старшого інспектора державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області. Чиновник систематично вимагав гроші у керівників державних лісгоспів за приховування незаконної вирубки. Але грабують не тільки ліси країни. У регіонах процвітає і нелегальний видобуток бурштину. Щорічно сотні тисяч тонн сонячного каменю незаконно потрапляють на світовий ринок, завдаючи мільйонних збитків державі.

💬 Последние комментарии
СКАЛЬПЫ ФЕРМЕРАМ НЕ СНИМАЮТ?
СКАЛЬПЫ ФЕРМЕРАМ НЕ СНИМАЮТ? УЖЕ ХОРОШО!
ПОЗДНО ПИТЬ БОРЖОМИ !
УЖЕ ПОЗДНО! CNN УЖЕ ОБЪЯВИЛА ХАРЬКОВ РОССИЙСКИМ ГОРОДОМ!
Штурмовик Трампа
Эти пелоси узурпировали власть и ввели цензуру! Нужно срочно штурмовать конгресс!
зЕЛЕНСКОМУ НЕ НУЖЕН НОЖ.
зЕЛЕНСКОМУ НЕ НУЖЕН НОЖ. ЕМУ ПОКАЖЕШЬ МЕДНЫЙ ГРОШ, И ДЕЛАЙ С НИМ ЧТО ХОШ!
Гость
США -вот единственный мировой ВРАГ,не дающий спокойно всем жить. Неужели весь мир не может поставить эту зажравшуюся свору на место.
Американская поддержка
Допустим, захват власти осуществляет новое правительство патриотичных гондурасцев, которое начинает активную борьбу с коррупцией. Но это тоже неправильно. Потому что коррупция лежит в самой основе рыночных отношений. А рынок не имеет альтернативы.
НА ДУРАКА НЕ НУЖЕН НОЖ!
НА ДУРАКА НЕ НУЖЕН НОЖ. ЕМУ В ТРИ КОРОБА НАВРЁШЬ, И ДЕЛАЙ С НИМ ЧТО ХОШ!