Комп’ютери та смартфони можуть знову подорожчати через зростання цін на рідкоземельні метали

Останнім часом ціни на метали, які використовуються для виготовлення електроніки, значно зросли. Пов’язано це з введеними Китаєм обмеженнями видобутку і експорту рідкоземельних елементів.

nk_hauz/Lrnx4rSng.jpeg

Навіть за останній рік вартість рідкоземельних металів стала набагато вищою, повідомляє TechSpot. Так, літій став дорожче на 150 відсотків, гольмій – більш ніж в два рази, неодим, празеодим – на більш ніж 73 відсотки, а мідь, олово, алюміній, кобальт, мідь, оксид тербія – на 82 відсотки.

Частина фахівців вважає, що в зростанні цін і нестачі елементів для виробництва смартфонів, ПК та іншої техніки винен Китай. Під його контролем знаходиться як мінімум 85 відсотків всієї переробки рідкоземельних металів і 55 відсотків світового виробництва. Також він обмежив постачання рідкоземельних металів в інші країни.

Одним з варіантів вирішення проблеми бачиться розширення виробництва рідкоземельних металів в США і зменшення таким чином залежності країни від Китаю. При цьому в однієї з найбільших китайських організацій Shenghe Resources є міноритарна частка в MP Materials (американська компанія, діяльність якої пов’язана з виробництвом рідкісноземельних металів).

Крім того, Америка змушена переправляти більшу частину концентратів (близько 50 тисяч тонн щорічно) в Китай для переробки.

Передбачається, що Apple, Amazon, Dell, Facebook, Logitech, Sennheiser незабаром доведеться підвищити ціни на свою продукцію. Зараз про майбутнє подорожчання техніки повідомила американська компанія Sonos. Виробник планує з нинішнього місяця збільшити вартість з 10 до 100 доларів залежно від товару. Чи збережеться ця тенденція, буде зрозуміло через деякий час, робить висновок автор.

💬 Последние комментарии
е
Елена, моделистка хренова, давай смоделируй ЧТО будет через неделю? а через две? а через два месяца??? ДУРА, из ОТКРЫТЫХ источников минэнерго известно, что расходуется угля БОЛЬШЕ чем поступает на склады... ну, брехло трепливое? покажи мощь СВОЕГО интеллекта...
Восток
Деньги Европа не даёт, вот и приходится влиять. "Стратеги."Случайные люди в руководстве.
е
пиши свой, ссыкло... ВСЕ приедут, ВСЕ привезут... но ты ж ссыкло трусливое и отвечать за СВОИ слова не хочешь..
е
ну расскажи про украинскую динамику))) моделистка хренова....смоделировала? и сколько процентов вышло, а брехло???
е
ну давай про СОВРЕМЕННУЮ социалку, т.к. 30-40 летняя здесь НИКОГО кроме тебя тупой не интересует.. давай сравнивай Российскую социалку и нашу.. давай ссыкло...шо молчишь? сказать нечего или сразу твоя перемога в офигительную заду превращается, а продажная?????
Шэп
Сдаётся мне что этот конфликт, как и масса предшествующих, начнётся как раз с подачи пиндосов.
Шорох
Тссс... тихо..😱