tsn.ua31 июл.

НЕЗРЯЧІ УКРАЇНЦІ ШУКАЮТЬ ВОЛОНТЕРІВ, ЩОБ НЕ БУТИ ЗАРУЧНИКАМИ У ДОМІВКАХ

Значна частина з них практично на вулицю не виходить.

В Україні нараховується близько 300 тисяч осіб з вадами зору. Це навіть більше, ніж населення наприклад - такого обласного центру, як Полтава. Багато з них адаптувались до умов життя. Однак є й ті, які сидять заручниками у домівках. Незрячі українці шукають волонтерів, які могли б супроводжувати їх, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Значна частина незрячих українців практично на вулицю не виходить. Чинників багато - необлаштована інфраструктура, небажання бути комусь тягарем або ж банальний страх перед перешкодами.

Щоправда, через соціальні мережі, незрячі закликають охочих стати волонтерами для осіб з вадами зору. Мовляв, це були б нові знайомства та спілкування і розвиток для незрячих у соціумі.

Волонтери для незрячих стають своєрідними провідниками у світі, адже під час спільних прогулянок мають озвучати всі перешкоди, які можуть трапитися на шляху і описувати все, що бачиш.

На жаль, на понад чотири тисячі незрячих у Києві та області волонтерів - від сили півсотні. Натомість у Харкові гіда для людей з вадами зору можуть надати в центрі зайнятості.