argumentua.com10 янв.

Перша сонячна електростанція потужністю 1 мегават запрацює в Чорнобилі

Україна готується запустити свою першу сонячну електростанцію на території Чорнобильської АЕС. Про це пише AFP, передає Українська правда. Нова електростанція потужністю 1 мегават знаходиться всього в ста метрах від нового «саркофага» — гігантського металевого купола. «Ця сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру», або близько 2000 квартир«, — сказав в інтерв\’ю голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін. За його словами, сонячна установка повинна запрацювати протягом декількох тижнів. Компанія витратила мільйон євро на установку 3800 фотоелектричних панелей, розміщених на площі 1,6 гектара, і сподівається, що інвестиції окупляться протягом семи років. «Кількість сонячного світла тут така ж, як і на півдні Німеччини», — говорить Варягін. Україна, яка припинила закупівлі природного газу у Росії, прагне використовувати потенціал Чорнобильської зони відчуження, яка оточує атомну електростанцію і не придатна для сільського господарства. Установка величезного купола над руїнами пошкодженого реактора трохи більше року тому дозволила реалізувати проект сонячної електростанції. В результаті, радіація поблизу заводу впала до 10% від попередніх рівнів, згідно з офіційними даними. Проте, запобіжні заходи, як і раніше необхідні: сонячні панелі закріплені на бетонних блоках, а не розміщені на землі. Грунт залишається забрудненим, пояснює Варягін. «Ми не можемо бурити або копати тут через суворі правила безпеки», — говорить він. У минулому році консорціум завершив будівництво сонячної електростанції потужністю 4,2 мегавата в радіаційній зоні у сусідній Білорусі, недалеко від Чорнобиля. Влада України запропонувала інвесторам майже 2500 гектарів (25 квадратних кілометрів) для потенційного будівництва сонячних електростанцій в Чорнобилі. Нагадаємо, сонячні електростанції в Україні хочуть будувати дві китайські компанії, а литовська компанія планує заснувати підприємство з виробництва сонячних модулів на Херсонщині.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ОЙ таки ты Шмуля, все жидоxoxлишь от вопроса - шо там с Украиной, с её олигархами? Ну напрягись и выдай... и про факельные не забудь.... кто гроши нацистам платит? Шо, укрожиды?
Весёлый Роджер
Ну таки Шмуля не бреши, а видповидай честно! По делу Шмуля отвечай, а не переводи разговор на Киргизию чи Казахстан! Может про Индонезию чи Кампучию? Чи про Шмулю злоЭбучию! Таки кто же Шмуля убил бильше 100 000 еврее во Львыве??? Ну давай ТВАРЬ, видповидай ... НЫ ЧУЮ.... Эй, ты дэ дристун пархатый, за шо убил дедушку лопатой????
Весёлый Роджер
«Елена, 03.11.2019!!! 20:37 (УВАГА на дату!!!) Дадут по любому,не кинут Украину, можете масковские тролли даже не сомневаться, Америка и Европа с нами, хотите вы этого ,не хотите,но по любому помогать Украине будут,даже к гадалке не ходи…» «Елена – 10 апреля 2021 - Всё будет хорошо,не беспокойся,там в Америке,… поможет построить и обустроить страну, …» «Елена – 13 апреля 2021 - Не всё оно сразу,шоб перэмога,не боись, дойдем когда надо, Америка с нами.,..» Осталось почекати рокив 100 мабуть, чи 200, чи до фуя, тоди точно запануймо!!! Сало уронили, хероям убийцам детей мало! Уси гуртом воем – щенывмырла…! ОЙ Тюю… панове эуропеиды, вы явно проЭбали неньку - «… паночка вже давно померла…!»
Елена
Я всегда стараюсь не брехать,шо там с Казахстаном,с его олигархами?
Елена
Ахаха,про своих олигархов ничего не скажешь какони народ наепали, ничего не скажешь?
Весёлый Роджер
Понимаешь шановний НеЕлена, это мразь Шмуля Писдунович, всё понимает и спецом тут так высерает. Как ты понял, он на Украине не проживает. Очень похож на проэбалта чи жителя избранной Хайфы. Все тут для него гои - нелюди! Но вот посмотри, что и этого полного ПОДДОНКА можно на ответы и признания вывести! Во общем учись "студент"! Это такая вот новая инфо война, будет ещё жестче! И поддонки будут более изворотливые. Про волка и семерых козлят - надо перечитать! Не действия там - а психологию общения, вернее затуманивания мозгов. Ведь ты же помнишь, как орали ТВАРИ на майдане - що цэ усё для НАРОДА робят! Вот и Шмуля, точно также тут ВРЁТ, по тому же сценарию!
Антиелена
Да, да! Украина с протянутой рукой. Ху тебе.