www.dw.com15 июл.

Прем'єр Гаїті пішов у відставку через масові протести

Через масові протести на Гаїті, викликані зростанням цін на паливо, прем'єр країни пішов у відставку. Уряд відмовився від планів щодо зростання цін. Прем'єр-міністр Гаїті Жак Гі Лафонтан у суботу, 14 липня, подав у відставку на тлі масових заворушень, які почалися через спробу влади підняти ціни на паливо, повідомляє агенція AFP. "Я подав прохання про відставку президентові, який прийняв її",- заявив він. Через кілька годин після цього президент країни Жовенель Моіз оголосив у телевізійній промові, що хоче "зібрати всі сили нації, не втрачаючи часу, щоб сформувати уряд з метою полегшення страждань людей". Минулого тижня уряд Гаїті оголосив, що в рамках угоди з Міжнародним валютним фондом, ціни на пальне зростуть: на 38 відсотків на бензин, на 47 відсотків - на дизельне паливо та на 51 відсоток - на керосин. Це викликало масові акції протестів у столиці країни та інших містах. Протестувальники блокували вулиці барикадами та підпалювали шини. Десятки магазинів були розграбовані та спалені. Через зіткнення загинуло щонайменше сім людей, передає агенція dpa. 14 липня кілька сотень демонстрантів у столиці вимагали відставки не лише прем'єра, але і президента країни. В результаті уряд був змушений відкинути ідею про зростання цін на пальне. МВФ запропонував владі країни "більш поступовий підхід" до припинення субсидій на пальне у поєднанні з "компенсаційними та пом'якшувальними заходами для захисту найбільш вразливих верств населення".

💬 Последние комментарии
ALWAS
А сколько не выявлено ? Ведь многие и к врачам обращаться боятся. Знают, что цель не лечить, а урвать. И уж если болезнь в лёгкой форме или бессимптомна..... А если нужно- выявят и мульён. Чтобы налякать народ.
Иеээх
А поговорка гласит: ворон ворону глаз не выклюет. Так что подождем.
Гость
Он считает!!!!! Он знает арифметику!!!!!! Это божественно!!!!!!!!!!!!!
Игбун Хохлов
На холопотамии осталось только 2 сорта сала: корейское "чу-жэ" и французское "вжэнэма". Есть еще Пеця Поросенко, но это собачатина пятой категории.
Елена
И у нас состоится турнир и шахматный и рыцарский и по поеданию большого количества сала на время, всему свое время.
Елена
Всё что не касается Роджера и моих дискуссий с ним, является стебом, понятно?сто раз писала.
Гость
В таком случае, это пиздец. Ведь люди привыкли, а потом вдруг раз и поменяют в недалекое будущее. у всех возникнут проблемы.