znaj.ua7 янв.

Реформа медицини: як ми всі помремо

Міністерство охорони здоров'я в особі свого голови Уляни Супрун анонсувало чергове кардинальне перетворення вітчизняної медичної системи. На цей раз реформа торкнеться нещодавно перейменованого Національного переліку лікарських засобів, скоротивши його втричі. Відповідне нововведення вступить в силу вже в наступному лютому після 30-денного періоду громадських обговорень. Яких ще сюрпризів варто очікувати від МОЗ наступного року - читайте на порталі Знай.ua. Впихнути те, що не можна впихнути Реформа системи охорони здоров'я, що триває вже довгі роки, судячи з усього, найближчим часом все-таки перейде в активну стадію. І хоч самого профільного міністра в країні де-юре немає, тимчасово виконуюча його обов'язки експат Уляна Супрун активно працює над тим, щоб із безкоштовної медицини радянського зразка зробити знову ж таки безкоштовну медицину, але вже зразка західного. Судячи з усього, вона навіть знає, яким саме чином можна поєднати ці два несумісні поняття.

При цьому, як і багато інших її колег, вона заспокоює українців обіцянками про те, що інновації в сфері жодним чином не позначаться на їхніх гаманцях. Парадоксальність слів Супрун полягає і в тому, що за умови не особливо значного (близько 8%) зростання бюджетного фінансування галузі наступного року, в.о. міністра пророкує 10-15-кратне зростання заробітних плат медичних працівників. На старт! "За рахунок чого вона планує здійснити свої задуми?" - логічно запитає будь-який читач. Все просто: за рахунок улюбленого інструмента будь-якого реформатора - оптимізації. Ось, наприклад, раніше був в Україні "Національний перелік лікарських засобів і виробів медичного призначення", до якого входило 1000 найменувань цих самих "засобів і виробів", а став "Національний перелік лікарських засобів", до якого, у всякому разі станом на сьогоднішній день, входить тільки 365 найменувань. Ясна річ, що без причини такі зміни робити було не можна. І вона, за словами заступника міністра охорони здоров'я Романа Ілика, звичайно ж була. Зокрема, як пояснив чиновник, до старого переліку входили препарати, які й препаратами не назвеш. Так, наприклад, він зазначив, що держава закуповувала диво-ліки, створені на основі акулячого жиру. Зрозуміло, такий препарат не міг дешево коштувати. У цій заяві вражає тільки одне. І навіть не те, що був такий препарат, а те, що, судячи з нового списку, подібних диво-ліків було 635. І тут є два варіанти: або хтось дуже добре на цьому заробляв, а члени експертної комісії з відбору та використання лікарських засобів, яка повинна була за цим всім стежити, просто мовчали, або хтось дуже добре хоче "зекономити" бюджет міністерства.

До речі, про експертну комісію. Новий список Національного переліку, як по суті і старий, складався відповідно до діючих норм українського законодавства, нею ж. Справедливості заради, можна відзначити, що не весь склад комісії залишився колишнім - в середині цього року кількох її членів все-таки змінили. Пропонуйте, вам ніхто не заважає Ну, а щоб пацієнтам-українцям не було дуже прикро, новий Перелік введуть не 1 січня, як поправки до Податкового кодексу, а аж 1 лютого. Таким чином у простого громадянина нашої країни з'явилася можливість надати свою пропозицію щодо формування Національного переліку лікарських засобів. Щоправда, для цього йому доведеться оформити заявку відповідно до вимог і норм МОЗ, які передбачають, як мінімум знання міжнародних незапатентованих назв активних речовин препаратів. Думаю, після цього інші вимоги до звернень називати - зайве. Так що, в новому 2017-му, після нетривалого громадського обговорення, ми отримаємо оптимізований Нацсписок, за яким послідують і подальші реформи в сфері охорони здоров'я: електронна медицина, лікарі, які знають англійську і отримують по 30 тисяч гривень зарплати на місяць (тут чомусь згадуються спроби навчити англійської мови співробітників міліції), безкоштовна страхова медицина, сімейні лікарі та договори, які кожен українець повинен буде з ними укласти, ну і, звичайно ж, добудований корпус "Охматдиту".

Відповідна системна реформа триватиме недовго. Уже в 2020 році все це буде. Щоправда, враховуючи, що з "системного" в Україні поки з повною впевненістю існує тільки криза, рівень скепсису по відношенню до того, що на місці ще поки не зруйнованого зведуть щось якісно нове, залишається досить високий. І на правах сумного жарту. У світлі прийдешньої реформи системи охорони здоров'я пропонуємо МОЗ на випадок, якщо і ця реформа не вдасться, завчасно легалізувати евтаназію.

Автор матеріалу: Юрій Кравчук

💬 Последние комментарии
Народ Украины
Как можно доверять презику, который все время врёт и ворует, ворует и врёт.
Весёлый Дрочер
А при чём тут космос!!!? при том что солнечные батареи, как и лазерные лучи эффективны только в космосе, где нет облаков, туманов , пыли, дождя и снега. При первом тумане все твои солнечные ЫлементЫ и лазеры идут строем на йух... В аппаратуре высшего класса (военка и космос) электролитические твердотельные танталовые конденсаторы - неубиваемые. Но тебе гавноеду это не понять. ЭТО ДРУГОЕ. Продолжай хавать китайскую мивину и дрочи на китайскую обвязку контроллера зада, твоего. А то - тока ны будэ! В ясную погоду иногда изучай "3акон сохранения энергии по Ломоносову", Ленинградский Физико-технический институт, Отделение физики диэлектриков, полупроводников и полупроводниковых лазеров, (основан в 1918 году Лениным). п.с. когда Ломоносов уже демонстрировал ученикам "3акон сохранения энергии" и ставил опыты с электричеством - "продвинутые" Европейцы - Инквизиторы всё ещё жарили своих Коперников и Галиеев на костре, за то что 3емля круглая...
уКРАИНА! КАК НИЗКО ТЫ ПАЛА!
И РВЁТСЯ СЕРДЦЕ В ИССТУПЛЕНЬИ - СОВСЕМ НОРМАЛЬНОЙ ЖИЗНИ НЕТ! ЧЕМ ЗАПЛАТИТЬ ЗА ОТОПЛЕНЬЕ, ЗА ГАЗ, ЗА ВОДУ И ЗА СВЕТ?
уКРАИНА! КАК НИЗКО ТЫ ПАЛА!
И РВЁТСЯ СЕРДЦЕ В ИССТУПЛЕНЬИ - СОВСЕМ НОРМАЛЬНОЙ ЖИЗНИ НЕТ! ЧЕМ ЗАПЛАТИТЬ ЗА ОТОПЛЕНЬЕ, ЗА ГАЗ, ЗА ВОДУ И ЗА СВЕТ?
О, уКРАИНА! КАК НИЗКО ТЫ ПАЛА!
КАК МНОГО ДОЛБОЁБОВ ЧУДНЫХ РОЖДАЕТ уКРАИНСКИЙ ДУХ! ЗДЕСЬ ПЕТЯ - СЫН АБОРТОВ ТРУДНЫХ, И ЗЕЛЯ - КОКАИНА ДРУГ, И ЯЙЦЕНЮХ ОЧКОВТИРАТЕЛЬ...
О, уКРАИНА! КАК НИЗКО ТЫ ПАЛА!
КАК МНОГО ДОЛБОЁБОВ ЧУДНЫХ РОЖДАЕТ уКРАИНСКИЙ ДУХ! ЗДЕСЬ ПЕТЯ - СЫН АБОРТОВ ТРУДНЫХ, И ЗЕЛЯ - КОКАИНА ДРУГ, И ЯЙЦЕНЮХ ОЧКОВТИРАТЕЛЬ...
кизяковые аккумуляторы Маска
самый богатый человек на планете - Илон Маск - не может нам врать! сотни тысяч независимых! экспертов работающих в проекте Глобального интернета Starlink уже доказали, что жёсткое излучение в космосе придумали старые пердуны из НАСА, летавшие на Луну в павильонах Голливуда, а потом внезапно!, уничтожившие все плёнки с героическими доказательствами высадки команды США - историческую ценность для поколений и достояние всего мира ( человечества ). ...для тех кто на "жовто-блакитном бронепоезде" в тупике Европы, лишённых яндекса и санкционных российских ракетных двигателей РД-180... Starlink — проект Спутниковый интернет от Илона Маска с 2015 года. Компания Илона Маска добилась разрешения на вывод 12 тысяч спутников, что позволит покрыть весь земной шар единой сетью связи. В среду, 25 ноября 2020 года ракета-носитель Falcon 9 FT вывела на орбиту уже шестнадцатую партию из 60 спутников Starlink. Орбитальная группировка увеличилась до 955 аппаратов: Рабочих коммуникационных спутников − 593 (модель − v 1.0 и выше). Прототипы − 2 (модель Tintin). Тестовые космические аппараты − 60 (в основном − модель v 0.9). Это в разы больше, чем у ближайшего конкурента компании Iridium (82 спутника), занимающей второе место в списке. Инвестиции в проект составили около 30 миллиардов долларов. ... По мнению Маска, Starlink заполнит нишу между 5G и оптоволокном. Корпорация Илона Маска SpaceX в рамках проекта Starlink уже осенью 2021 года покрыла земной шар высокоскоростным доступом в интернет посредством 12 тысяч запущенных на орбиту телекоммуникационных спутников. Все запуски прошли успешно, с четким следованием графику. Бета-тестирование тоже завершено. Началась коммерческая эксплуатация. п.с. только полный дебил будет выводить на орбиту 12 000 тысяч спутников за 30 миллиардов $ , там где жЫстокое излучение спалит ему все полупроводники... или Вы считаете самого богатого человека планеты - тупым дебилом?