Річка Меконг обміліла до рекордних значень

Рівень води в Меконзі, найбільшої річки Південно-Східної Азії, яку називають «матір’ю вод Ганг», впав до рекордно низьких позначок за 100 останніх років. Експерти попереджають, що обміління може мати руйнівні наслідки для десятків мільйонів людей, які живуть і працюють вздовж річки, а також для річкових мешканців, повідомляє National Geographic. Криза настала ще в кінці травня, коли затримався наступ довгоочікуваних мусонних дощів. Посушливі умови зберігались і протягом липня. Дощі, що почалися на більшій частині річкового басейну, і повільно зростаючий рівень води поки не рятують Меконг від критичного обміління. Крім того, як кажуть експерти, ситуація ускладнилася людським фактором. Гідроелектростанції в Китаї і Лаосі, розташовані вище за течією, затримували воду для своїх власних потреб. Багато фермерів, які спеціалізуються на вирощуванні рису, не змогли його посадити, що явно викликає побоювання у значному скороченні врожаю в регіоні цієї осені. Також є загроза, що буде зірваний нерест риби – не менш важливої і популярної складової їжі у місцевих і один з найбільш прибуткових промислів у світі. Ще більш тривожним сигналом того, що сталося обміління є те, що посухи і порушення руху водного потоку річки стануть більш поширеними явищами, а це в кінцевому підсумку може призвести до краху всієї екосистеми. І все-таки експерти роблять наступний висновок: не применшуючи кліматичних наслідків, які спостерігаються на планеті (однією з причин посухи стала зміна клімату), критичне зниження рівня води є ще й справа рук людини – неконтрольований видобуток піску в руслі Меконгу і прилеглих річках, будівництво дамб в середній течії, їх експлуатація з урахуванням тільки власної вигоди. Вчені сподіваються, що Меконг ще можна врятувати, відмовившись від планованого будівництва додаткових гребель. Однак для цього держави, через території яких протікає велика річка, повинні сісти за стіл переговорів і вирішувати проблему спільно. Однак на сьогодні кожна країна думає і вирішує власні питання, не хвилюючись про майбутнє величезного регіону

💬 Последние комментарии
Луна-2
Ленок, ну почему он тупит?У него с логикой все в порядке. Он пишет,что ты не должна прикосаться к Сталину, и к СССР, ПОТОМУ ЧТО ТЫ ЗАЩИЩАЕШЬ, и буквально молишься на Бандеру.А Сталин и Бандера -вещи несовместимые ..Бандера ненавидел Советский Союз, и в частности советскую Украину -воевал на стороне гитлеровцев Сталин же таких, как Бандера,на дух не переносил..Так что он прав- у тебя другие кумиры. и взгляд на Европу.
Антиелена
Говно ты майданутое! Что ж ты в сети такая смелая? ПНХ ТП в америку! Здесь чище будет!
Елена
Усе будь ласка висказування про те що договори які підписує Росія не варте бумаги на який вона написана,і ще а своїм громадянам перекривають воду?ні,це так, питання до дебіла., який нічого не розуміє,але Америка з нами! факт.,а Роджер мудак.
Елена
Тупишь как всегда,понимай написанное ,если не можешь, ничего не поделаешь, судьба.,я всегда говорила о причинах всего этого,от чего всё пошло,а Роджер вон как жопу то рвёт за кровавый х барыней,Галину Брежневу осуждает,а та проста нищета и ангел по сравнению с современными хозяевами жизни ,условно называю их роджерами,и ещё,я ни к кому из вас претензий не имею, только к Роджеру.А Америка с нами!Слава Америке! Роджеры страну проепали, поэтому мы идём в Европу.
Олексій
Окупація Криму РФ - це факт. Керченська протока і Азовське море - внутрішні води двох країн ( це ж Росія так настоювала). Тому ні про яке порушення кордону українськими кораблями мови бути не може. Російські шовіністи напали на українські кораблі для того щоб продемонструвати, що вони плюють на всі міжнародні закони і на договори, які самі і підписували. Показали, що договори, підписані РФ не вартують бумаги, на якій вони надруковані.
Антиелена
Не, майданушка! Ты к Сталину не примазывайся. У тебя другие херои, которые сограждан на Донбассе убивают, у которых центр жизненных интересов на Западе. Давай, бери кружевные труселя и к ним.
Гость
Он едет туда за деньгами, которую он скинул офшор туда.
Авторские статьи