Румунія викликала посла Угорщини після скандального інциденту в Будапешті

МЗС Румунії викликало угорського посла після того, як члени угорського угруповання "Молодіжний рух 64 комітатів" закрили герб на будівлі посольства Румунії в Будапешті прапором секеїв. Про це повідомляє Euractiv. Міністерство закордонних справ Румунії стурбоване провокацією "Молодіжного руху 64 комітатів" і засуджує випадки таких інцидентів, спрямованих, за його словами, на приниження національних символів. "Ми розуміємо право народів країн ЄС висловлювати свої погляди, але в той же час ми будемо просити вжити заходів безпеки, які відповідають положенням Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961, щоб діяльність посольства жодним чином не була порушена", - заявив міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану. Інцидент із закриттям герба на будівлі посольства відбувся у ніч з 12 на 13 січня. Румунське МЗС вважає, що такі дії є "абсолютно неприйнятними і суперечать духу і положенням Віденської конвенції про дипломатичні зносини".

У той же час міністерство закордонних справ Румунії звернулося до влади Угорщини з проханням забезпечити недоторканність румунських місій і їх співробітників. Угорський ультраправий "Молодіжний рух 64 комітатів" виступає за об'єднання всіх етнічних угорців і перегляд Тріанонського мирного договору (1920), згідно з яким Угорщина позбулася частини територій. Нагадаємо, минулого тижня між Угорщиною та Румунією розгорівся дипломатичний скандал через гостре висловлювання румунського прем’єра Міхая Тудосе про "повішання нацменшин". Секеї - одна з етнографічних груп, що складає угорську національна меншина на території сучасної Румунії. Секеї домагаються автономії, однак румунська влада відмовляється вести діалог про автономію будь-якого регіону країни. Права 1,2 млн етнічних угорців в Румунії, в тому числі близько 700 тисяч секеїв у східній Трансільванії, десятиліттями перебувають в центрі політичної ворожнечі між двома країнами.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
На холопотамии осталось только 2 сорта сала: корейское "чу-жэ" и французское "вжэнэма". Есть еще Пеця Поросенко, но это собачатина пятой категории.
Елена
И у нас состоится турнир и шахматный и рыцарский и по поеданию большого количества сала на время, всему свое время.
Елена
Всё что не касается Роджера и моих дискуссий с ним, является стебом, понятно?сто раз писала.
Гость
В таком случае, это пиздец. Ведь люди привыкли, а потом вдруг раз и поменяют в недалекое будущее. у всех возникнут проблемы.
СТЕСНЯЮСЬ СПРОСИТЬ.
КАК ТАМ тРУПЧИНОВ - КОПАЕТ ОКОПЫ ПОД кУЕВОМ, ИЛИ НАДЕЕТСЯ НА МОБИЛИЗОВАННЫХ ЖЕНЩИН?
Игбун Хохлов
Да, да, Остап это говорил. Когда лохов разводил. А еще он говорил, что в Васюках состоится первый межгалактический шахматный турнир.
Игбун Хохлов
Украинские ученые открыли новый химический элемент: пэрэмогий. Но он неустойчивый и быстро распадается на зрадий и ганьбий.