Скасування трудових книжок в Україні: що зміниться

Кабінет Міністрів України запроваджує електронний документообіг

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів, як все працюватиме. За його словами, трудові книжки в Україні не те, щоб скасовуються – вони по суті стають непотрібним рудиментом: при бажанні їх можна буде викинути або залишити для колекції. Для особливо запеклих Кабмін залишить право використовувати трудові книжки, але це буде швидше фетиш, ніж норма закону. Для всіх інших замість трудових книжок буде працювати електронний реєстр держави, в якому будуть дані про весь трудовий шлях українців. Сам реєстр вже функціює, і в ньому є дані про роботу всіх українців, починаючи з 2000 року. Саме на базі цього реєстру зараз розраховуються пенсії та інші соціальні пільги. Ті, хто має робочий стаж до 2000 року, зможуть самостійно або за допомогою роботодавця внести дані до реєстру. Коли все запрацює, при працевлаштуванні досить буде запитати виписку з реєстру. Отримати її буде досить просто: потрібно буде зайти на сайт реєстру, авторизуватися за допомогою електронного цифрового підпису (ймовірно авторизація також буде доступна через BankID) та отримати електронну виписку з реєстру. Її-то, в разі необхідності, і потрібно буде подати роботодавцю. При цьому якщо у роботодавця будуть сумніви щодо правдивості документа, він зможе відсканувати QR-код, який буде прикріплений до виписки з реєстру, та отримати всю необхідну інформацію. Дубілет зазначає, що технічно все може запрацювати ще в 2019 році. Поряд з цим в мережі знайшлися і ті, кого електронний реєстр лякає. Побоювання полягають в тому, що на дуже розумних реформаторів знайдеться такий же розумний хакер, який обрушить реєстр, а з ним і всі дані про українців. “Хто сяде у в’язницю, якщо хакери Путлєра обрушать цей реєстр з втратою даних”, – цікавиться, зокрема, користувач Max Fliper. У свою чергу користувач Volodymyr Karnaukh пише, що аналогічна ситуація може виникнути і в разі скасування реформи одним з українських судів, в результаті чого “люди масово будуть доводити, що вони не верблюди і що стаж у них дійсно є”. Інші також згадують випадкове видалення Мін’юстом реєстру юросіб, зазначаючи, що новина хороша, але українські реалії викликають побоювання. Також користувачі зазначають і не найкомфортніше оформлення в Україні ЕЦП. У сервісі Приват24 цифровий підпис можна оперативно оформити терміном на рік, однак у інших банків з цим поки все не так просто. Зокрема, Ощадбанк поки надає ЕЦП тільки для учасників операції на Донбасі.В Україні в найближчому майбутньому можуть відмінити трудові книжки – в Кабміні анонсували запуск в роботу відповідних законопроектів. Натомість в Україні запрацює електронний реєстр, який міститиме всі дані про трудовий шлях кожного українця. Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріалі видання “Апостроф“. Кінець “книжкових” днів

💬 Последние комментарии
Макс
И знаем об упадке нравственности в обществе.
наблюдатель
Кому чего... и такое бывает.
наблюдатель
И на сегодняшний день вокруг земного шара вращается приблизительно 3 000 спутников. Они немало облегчают нам повседневную жизнь — в том числе связь и путешествия.
Гость
И если поживём... и как-то так.
Макс
На «Саммит за демократию», который будет проведен США в режиме видеоконференции 9-10 декабря 2021 года, не пригласили Турцию. Китай, Россия, Венгрия, Египет и Вьетнам также не были приглашены.
наблюдатель
"На Украине ложно-власть пришла с Майданом. И началась тяжелая гражданская война. Вот только все закончилось горем и обманом. А значит горя нахлебаемся сполна" (творч. зарисовка). Да "на чужой, навязанной нам извне Гражданской войне — навязанной США и их евросателлитами, ястребами войны. Не станут погибшие за фашистскую Украину героями, не войдут они в историю победителями. Убивать собственный народ нельзя!"
гость
И как-то так.