Словенія погрожує заблокувати приєднання Хорватії до Шенгену

Міністр закордонних справ Словенії заявив, що Хорватія повинна виконати арбітражне рішення, пов'язане з кордоном зі Словенією. Заява надійшла у відповідь на новину про те, що Єврокомісія 16 жовтня дасть Хорватії зелене світло для вступу до Шенгенської зони. Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Euractiv. "Верховенство закону - один із ключових стандартів, якого повинні дотримуватися держави, які мають намір укласти Шенгенську угоду. І це передбачає дотримання та виконання міжнародних угод та рішень міжнародних судів", - заявив у Нью-Йорку міністр закордонних справ Словенії Міро Церар. Досі чотири країни-члени ЄС не входять до Шенгенської зони - це Болгарія, Хорватія, Кіпр та Румунія.

2009 року Хорватія та Словенія домовилися покластися на міжнародний арбітраж, щоб вирішити суперечку щодо клаптика землі та морського кордону на північній Адріатиці та розблокувати переговори про приєднання Хорватії до ЄС. Але Хорватія вийшла з арбітражного процесу після того, як ЗМІ повідомили, що між словенським суддею в спеціальному арбітражному суді та словенським представником відбулися таємні розмови. Словенців турбує той факт, що прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, чия партія належить до ЄНП в Європейському парламенті, буде лобіювати питання Хорватії на зустрічі в четвер з чинним головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером. Любляна завжди вказувала пальцем на членство в ЄНП Юнкера та Пленковича.

💬 Последние комментарии
😂😂😂 Брэд бери, Рэй
Путин лишил ЕДЫ ! самую мощную державу мира, в которой "солнце не заходит никогда", в США еда уже по карточкам
заголовок неправильный у статьи
Нищая Украина намерена купить у замерзающей британии все устаревшие ракеты - и отправить эти ракеты в школы и больницы для отапливания помещений - дети болеют, БАБУШКИ умирают от холода - куда смотрит Навальный?
е
Елена, так в Украине все недоумки ничего не понимающие или ты тупая продажная дура ???? весь ТВОЙ бред разбивается о ФАКТЫ, а ты тупая продажная дура!
е
ты расскажи что рабства в твоей америке не было, просто они так любили своих господ, что сами, по своей воле стали господскими холопами и счастья им было столько, что аж сейчас бунтуют негры в твоей америке и требуют компенсаций и извинений... или будешь утверждать что они все недоумки, ничего не понимающие и у них рай был??))))
Ост
Кот прав.
е
Родина, это та страна, что любят и развивают... а ты ей торгуешь, разницу понятное дело ТЫ не видишь, а она ЕСТЬ! понятно, дура продажная!
е
опять СВОЙ опыт всем приписываешь...