gazeta.uaSep 12

Створили єдиний в Україні пам'ятник мідіям

На Вінниччині у селі Оксанівка Ямпільського району відкрили пам'ятник річковим мідіям, які в 1946-1947 роки врятували людей від голоду. Це єдиний пам'ятник в Україні, присвячений подіям тих років. Скульптуру у формі мушлі виготовили з білого каменя львівські майстри Василь Лев, Наталья Лейкіна та Сергій Грицанюк. Їм знадобилось всього лиш два тижні. В середині мушлі — дитя, яке символізує продовження життя. "У той період саме завдяки річковим мідіям з Дністра люди і вижили. Навіть на скульптурі написали: "Згадай, як на березі ріки зайшли дари Дністрових вод", - говорить Gazeta.ua голова громадської організації "Туристична Ямпільщина" Мирослава Марченко. Збирали мідії не лише жителі сіл, які розташовані біля річки Дністер. Приїжджали з усіх навколишніх районів. Найбільше — з Бару, Вінниці, Гайсина, Крижополя. "Люди пухли від голоду найбільше весною 47-го. Тоді вже закінчились запаси минулорічного врожаю. Якраз на берег Дністра хвилі почали викидати небачену кількість молюсків. Беріг був вкритий ними, - згадує місцева Ольга Харевська, якій зараз 93 роки. - Люди кинулись збирати ті мідії у відра та мішки. Прямо на березі розводили вогонь і варили молюски в казанках. Їли ъх та пили з них юшку".

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Вот сейчас прийдэ Тупой хунтовский пропа_Хандон Шмуля Сруль, образе в младой 58-летней бабушки Елен, та вин кажэт нам кто понастроил мельницы та мукомольные заводы на Украине! Хотя можэ и как всегда здрыснет от вопроса и начнёт Россию обсирать чи скакать!
Антиелена
Ленка-прошмунделка! Тут зрада подъехала! Амэрыканское агентство Блумберг назвало РФ самой привлекательной страной для инвестиций! Ты что будешь инвестировать? (кружевные труселя не предлагать, тебе с ними в гейропу еще ехать)
Зри в корень
И сколько раз им ещё придется наступать на "зелёные" грабли, прежде чем до тупых дойдет, что без АЭС ничего не получится?
123
Если Россия занимает только 3% газового рынка Англии, то почему основные поставщики не решают ее проблемы?
Газ Эвтаназ
Так уже 30 лет.
Газ Эвтаназ
Третьякова останется депутатом вр,а а быдло -повонет,поскулит и сглотнёт.
Студент
Всегда интересно узнать, кто управляет Америкой. Америкой управляют капиталисты. До капиталистов Америкой управляли монархисты. А сейчас управляют капиталисты. Капиталисты одержали победу над монархистами несколько сотен лет назад.