У Києві показали перші українські марки, випущені 100 років тому

Виставка українських марок, які були введені в обіг 100 років тому, а також поштових і непоштових матеріалів, випущених на їх честь в Україні, Німеччині та США, відкрилася в столичному Будинку вчителя.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу. "Українська революція була фактично будівництвом Української держави з усіма її атрибутами, урядом, парламентом, військом, грошима і марками. Наші марки народжувалися в екстремальних умовах. І вони були настільки вдалими, - а в ескпозиції представлені 2 комплекти: київський і віденський, - що знайшли поширення і осіли в усіх каталогах і колекціях. А з другого боку, їх почали активно підробляти, і це багато значить. Ці марки мають не тільки велику історичну, а й високу мистецьку вартість", - підкреслив на відкритті завідувач музею Олександр Кучерук.

Водночас він нагадав, що Президент України 13 липня підписав указ про відзначення 100-річчя випуску перших поштових марок України. Як зазначив історик, науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Андрій Іванець, це є непересічна подія в історії України, оскільки кожна цивілізована нація поважає свої перші марки, які є предметом дослідження, відтворення в різних пропам'ятних матеріалах, оскільки марка є одним з атрибутів державності і артефактом з точки зору культурології. "Перший випуск української марки 1918 року є унікальним з точки зору побутування, оскільки одна з марок цього випуску була двічі народжена, двічі була в обігу як стандартна марка - у 1918 році, з 1992-го і ще в 90-их роках", - сказав Іванець. За словами історика, з появою Української Народної Республіки і агресією більшовицької Росії виникло питання щодо створення власних грошей, власної фінансової системи і систем комунікації, зокрема марок. До цієї справи залучили таких непересічних митців, як Антін Середа та Георгій Нарбут. На виставці представлені оригінальні марки 1918 року, марочний аркуш із марками вартістю 30 шагів, комеморативні матеріали на честь ювілеїв виходу марок. Представник оргкомітету з відзначення 100-річчя випуску перших поштових марок України Вадим Іщенко поінформував, що 9 - 14 жовтня в Києві відбудеться велика філателістична виставка, очікується, що місцем її проведення стане Мистецький Арсенал або Український дім. Там буде представлено не тільки марки України перших випусків, а й дуже багато матеріалу, присвяченого сучасним українським та закордонним маркам. "Зокрема, буде представлена велика експозиція з міста Харкова - перші українські паперові гроші", - зазначив Іщенко.

💬 Последние комментарии
Алоха
Только не скули. Это и не красиво и не к добру.
Весёлый Роджер
Пошёл на фуй, нарик фуев! Забей косяк у свою дупу - враз побачишь Гваделупу!
Весёлый Роджер
Ты ТУПОЙ пропа_Хандон, вынь из дупы свой гандон! "На момент отмены крепостного права в России проживало 23 млн. помещичьих крестьян, что составляло ВСЕГО - 34% от всего населения Российской империи или 23% от ВСЕХ крестьян!" Эта русофобная байка про то, что все были крепостные - бродит по либерастным СМИ уже больше 100 ЛЕТ!!!
Алоха
Хороший песик. Почти злая собака. Хозяин даст тебе.
Весёлый Роджер
Слышь ты, гаваец у вышиванке и сраных шароварах, ты вот как пыхнешь чи нюхнёшь чи таблетку ням-ням и тебя сюда тянет, бред нести. Ну пыди на сайт с такими же нариками, да обсуждайте там проблему апоГеи с периГЕЕй. Тебя уже посылали здесь на фуй, так ыщо пошлют!
У НИХ БУТСЫ НЕ ТОЙ СИСТЕМЫ !!!
Шахтарь и Динамо за 6 матчей в Лиге Чемпионов не забили ни одного гола !!!
Алоха
А если бы не жидо-большевики, то ты и твой новый царь так бы и остались крепосными.