infokava.com20 мар.

Україна сама принижує і відштовхує кримчан - експерт

Головний редактор ІА «Центр журналістських розслідувань» Валентина Самар заявила, що статус жителів Криму як нерезидентів шкодить і Україні, і кримчанам, тому повинен бути скасований. Вона вважає, всілякі заборони і обмеження для жителів півострова, які діють в Україні, лише віддаляють півострів і самих кримчан від України.

"Там - українці, такі ж, як люди в Полтаві, Львові чи Києві. Ось Росія три роки дає пільги для дітей з Криму, вони вступають у вузи Росії. А Міносвіти України лише на один рік дозволив з кримськими документами про освіту вступати до вузів, і дітям треба зараз здати сертифікат за 9 та 11 класи, а за 9-й клас це 26 іспитів. І ось ми допомагаємо Путіну. Чим більше у кримчан буде українських документів - тим більше України в Криму", - підкреслила експерт.

Також Самар заявила, що має бути скасовано і таку постанову НБУ, як №669, яким кримчани обмежені в отриманні банківських послуг. Також вона додала, що ще одним приниженням українців з Криму є заборона на вивезення особистих речей з півострова.

«Наприклад, не можна вивезти домашню бібліотеку, вживану побутову техніку. Постанова уряду №1035 забороняє кримчанам вивозити пожитки з півострова. Це – дикість», - заявляє експерт.