gazeta.ua25 окт.

В Україні розробили нову церемонію поховання воїнів

Український інститут національної пам'яті розроблює нове проведення церемонії поховання військовослужбовців. Зараз загиблих воїнів ховають згідно з Додатком 18 до Статуту гарнізонної та вартової служб ЗС України, пише "Армія.Інформ". "Цей ритуал спирається на радянські традиції та здається морально застарілим. Там прописано все – від розмірів і кольорів пов'язки до часу змін чатових, проте в Додатку не знайдете, наприклад, ролі й місця священика, який у 95 відсотках випадків присутній на таких похованнях. Тому зазвичай процес поховання полеглого воїна перетворювався на роздираючу душу процедуру без початку і кінця, якою керували не завжди компетентні люди: від авторитетної бабці до священика чи голови сільради, мало обізнаних на тонкощах військового церемоніалу. Траплялися і неприпустимі речі: як-то закопування в землю труни разом із державним прапором України, яким її накривали", – пише видання "Армія.Інформ".

В Україні розробили нову церемонію поховання військового, яка відповідає часу

Щоб розробити церемонію, яка б виглядала гідно, експерти та історики вивчали статути Армії УНР, традиції вшанування козаків і старшин. Також опрацьовували та аналізували подібні ритуали у арміях США, Ізраїлю, Польщі, Туреччини та Бельгії. Новий ритуал поділили на 2 частини – військову та релігійну. Визначили час прощання рідних і накривання труни прапором. Визначили параметри стягу та його матеріал. Церемонія з прапором відтепер виглядає так: труну огортають українським стягом, а перед тим, як домовину покласти до ями його розгортають. В цей час лунає перший салютний постріл, а сурмач та барабанщик виконують мелодію "Шана Офіцер-розпорядник складає Державний прапор і передає родичам зі словами: "Від імені президента України, Верховного головнокомандувача Збройних сил України, прийміть цей Прапор як символ держави, якому вірно й до кінця служив ваш чоловік (син, батько, донька, дружина)".

В Україні розробили нову церемонію поховання військового, яка відповідає часу

Павло Подобєд, начальник відділу обліку і збереження місць пам'яті Українського інституту національної пам'яті вважає, що передача Державного прапора важливий ідеологічний і виховний момент. Український стяг має стати одним із елементів родинної пам'яті та зберігатися вдома разом із нагородами. Також розробили церемонію щодо поховання Героя України та повного кавалера ордена Богдана Хмельницького. Буде виглядати більш урочисто: труну везтимуть на лафеті гармати, похоронну ходу супроводжуватиме військовий оркестр, у почесній варті збільшать кількість стрільців.

💬 Последние комментарии
наблюдатель
В настоящее время врачи объяснили, что желание употреблять эти острые овощи обычно возникает при инфекционном заболевании, особенно в том случае, если заложен нос. Речь идет об обычном инстинкте, когда организм пытается бороться с инфекцией разными способами.
Макс
Кому чего... и такое бывает.
Гость
И если поживём... и как-то так.
наблюдатель
И категория людей, на которых не одевают маски, — это маленькие дети («очень маленькие, а не с накрашенным черным лаком ногтями с фиолетовым волосами уже пьющие пиво школьницы»), которые могут просто пугаться таких масок, капризничать снимать их или плакать, говорит врач. Но если дети носят такую ​​маску охотно и играя, то для общего блага лучше на них ее в общественном месте тоже надеть, советует эксперт.
Макс
И каждый человек, страдающий бессонницей, должен ограничить употребление напитков с кофеином. В идеале от чая и кофе лучше вообще отказаться.
наблюдатель
Кому чего... и такое бывает.
Гость
И если поживём... и как-то так.