В Україні з’явився шрифт для осіб з дислексією

Відомий український художник та ілюстратор Олег Петренко-Заневський розробив унікальний кириличний шрифт, пристосований до потреб українських читачів, які мають труднощі із розпізнаванням друкованих знаків, у тому числі для осіб з дислексією. Шрифт презентували під час 26 BookForum.

Ініціатором створення шрифта стала ГО «Соціальна синергія». Втілити проект у життя допоміг UNICEF Україна. Керівниця «Соціальної синергії», експертка з прав дітей з інвалідністю Маріанна Онуфрик пояснила, що за кордоном існує понад десяток подібних шрифтів, проте всі вони розроблені для латиниці.

Inclusion UKR ж – перший в Україні шрифт, який від початку розробили саме під українську абетку. «Цей шрифт для спеціальної потреби. Треба було зробити таким чином, щоб з одного боку шрифт, ця абетка, була таким собі візеруночком, а з іншого – щоб літери максимально різнилися. Тому там є декілька модулів, які я змінював під час роботи», – поділився Петренко-Заневський.

Шрифт спрямований на весь спектр проблем та труднощів із читанням: це і порушення зору, і дислексія, і навіть синдром дефіциту уваги та гіперактивності. Перш ніж створити Inclusion UKR, було опитано думку 71 дитини, віком від 6 до 13 років – зі встановленими труднощами читання, які вчаться індивідуально або в інклюзивних класах.

Олег Петриненко-Заневський, який 20 років поспіль викладав шрифти у Національній Академії Образотворчого Мистецтва і Архітектури, дослуховувався до потреб дітей: чи сприятливі для них літери, чи не дратують вони їх. Особливістю Inclusion UKR є й те, що він має призначення для багатотекстового використання, тобто, ним можна буде писати книги і видавати підручники.

Творці шрифта радо нададуть його для некомерційного використання безкоштовно усім охочим. Найближчим часом також планують випуск електронної версії шрифта. Невдовзі ж новим шрифтом Inclusion UKR має вийти в друк трилогія для дітей від Надії Кушнір «Коли Онисько був малесенький», «Коли Онисько трішечки підріс» і «Коли Онисько ще трошечки підріс».

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Вот и в 41-ом хохлоту думало, что Гитлеровская Германия великая непобедимая страна.
Червоний козак із зірочкою
Олексій, мізки ще треба мати! Ви хочете самим лише насиллям чогось досягти. Але нічого не досягнете, бо сила є не тільки у вас. Вам були потрібні стратегія і точні розрахунки. Але на то вже мізки які не які потрібні. А ви лише насмітили, як і раніше. А хто тепер за вами все прибирати буде? Ганьба!
Гость
головка пениса
Гость
ЭТО ТЫ УКРАЛ 5 МИЛЛИАРДОВ И СВАЛИЛ В АМЕРИКУ. ТЫ ЧЕ ЗАБЫЛ НА НАШЕЙ УКРАИНЕ, АМЕРИКАНЕЦ ЯЙЦЕНЮХ?!
Хвеликс
Арсений - это ГОЛОВА! Нет, скорее головка.
кипчак
Ума нет - считай калека! Это о тех, кто дешевы указами надеется навербовать союзников. Уж как Н.Савченко спсали, а чем это обернулось для спасателей? Так у нее на фоне искаженного представления об украинсклм патриотизме (существует такое недоразумение в антиРусском мире), еще хорошо развита логика и чувство брезгивлсти, чтобы не связывть свою деятельность с подонками. А у амнистированных Зе, скорее всего, руки в крови, тупые головы и лютая ненависть ко всем, в том числе "спасителям". Не сторонников плодит Зе, а лютых врагов и свергателей, не говоря уже о росте криминогенной обстановки.
кипчак
Чем ближе зима, тем меньше шансов у этой ублюдочной команды усидеть в креслах, не то что о победах мечтать.