www.unian.ua31 окт.

В Україні затвердили велосипедні держстандарти

ДСТУ містить вимоги до конструкції й експлуатації велосипедної інфраструктури та велосипедних парковок. Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» затвердив державні стандарти велосипедної інфраструктури, які набудуть в чинності 1 жовтня 2020 року. Згідно з повідомленням «Асоціації велосипедистів Києва», ДСТУ «Планування і проектування велосипедної інфраструктури. Загальні вимоги» було затверджено 15 жовтня. Відзначається, що документ містить загальні положення про планування велосипедної інфраструктури та розділи про проектування велоінфраструктури на вулицях, дорогах і перехрестях населених пунктів, а також поза населеними пунктами і велодоріжок. Також у велосипедні ДСТУ передбачають вимоги до конструкції й експлуатації велосипедної інфраструктури та велосипедних парковок. «ДСТУ також сприятиме розвантаженню доріг і вулиць, підвищенню безпеки дорожнього руху та зниження негативного впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище (особливо в міських умовах)», - йдеться в повідомленні. В асоціації відзначили, що ДСТУ заповнять законодавчу білу пляму і допоможуть втілювати в життя розроблені плани веломереж у різних містах України. Зараз, без єдиних норм кожне місто проектує велоінфраструктуру по-різному, а інженери-проектувальники доріг і представники органів місцевого самоврядування потребують інструменту для ухвалення рішень. Як повідомляв УНІАН, з 1 вересня 2018 року в Україні набули чинності нові державні будівельні норми з проектування вулиць і доріг у населених пунктах, які ввели можливість звужувати ширину смуг руху на дорогах, зробили обов'язковими облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, облаштування велодоріжок, а також встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту.

💬 Последние комментарии
Е
о ебанашка появилась, адвокатесса продажной Елены... ну так где твои внушения своей подзащитной, что матом ругаться нехорошо?где внушения, что страну продавать плохо?.. НЕТУ.. ВОТ И ВСЕ ЧТО НАДО ЗНАТЬ...
Атом
На *Гиперлупе* с прожектами в Светлое будущее. Попутного ветра...
Сергей
Просто дурак, испанский стыд, я за него голосовал.
Гость
Советник президента США по нацбезопасности Джейк Салливан обсудил с главой администрации президента Украины Андреем Ермаком дипломатические усилия по деэскалации напряженности на российско-украинской границе, сообщает Белый дом.
Сергей
Это типа "хайли-лайкли"?
Гость
А советник президента США по нацбезопасности Джейк Салливан обсудил с главой администрации президента Украины Андреем Ермаком дипломатические усилия по деэскалации напряженности на российско-украинской границе, сообщает Белый дом.
гость
И как-то так.