В Україні зникають майстрині-коровайниці

Яке ж те українське весілля без короваю? Коровай не європейський торт – це хліб символічний, важлива частина весільного обряду. От тільки майстринь-коровайниць в Україні, на відміну від замовлень, більше не стає. Сьогодні вони є далеко не на кожному хлібозаводі. Чому в Україні нікому пекти таку надзвичайно важливу весільну страву, чому коровай доводиться замовляти чи не за 2 місяці до урочистостей, SEEDS розповіла технолог ПРАТ “Славутський хлібозавод” Анна Бур’ян. “Замовлень дуже багато. Традиції не втрачаються. Зараз навпаки – все повертається назад. Колишні короваї. Замовлення є – а от працювати нікому. Не мають бажання. У нас працюють 8 кондитерів, з них, ті які можуть прикрасити коровай дійсно достойно – тільки одна досвідчена людина. Вона вкладає душу, вона хоче працювати. Всі інші… вони просто працюють, аби працювати”, – каже Анна Бур’ян.

Не дарма їх зовуть майстрині-коровайниці. Прикрашати коровай справа творча і доволі складна – не кожен може стати справжнім майстром. І як то не прикро, але професія втрачається. “Виїжджають. Кондитер здебільшого завжди була мало оплачувана професія. Зарплата не дуже висока. З того люди перекваліфіковуються і працюють над чимось іншим”, – додає технолог “Славутського хлібозаводу”. Традиція пекти весільний коровай збереглася ще з язичницьких часів. Тоді коровай вважали символом сонця, яке дарує тепло та світло.Випікати коровай могли лише жінки, які жили в щасливому шлюбі, а саме випікання супроводжувалось рядом традицій та прикмет. Зараз у магічну силу весільного короваю мало хто вірить, але традиції збереглись і до цього часу. Коровай на весіллі обов’язково ставлять на стіл, де сидять наречені, потім його, знову ж таки традиційно, роздають усім запрошеним гостям.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Привте краса ты наша вумная. Хамелеонов принимают везде - но не всегда и везде их любят.. ПОТОМУ ЧТО ХАМЕЛЕОНЫ МЕНЯЮТ ОКРАСКУ - СЕГОДНЯ был красным, а завтра перекрасился в коричневый . -это вроде нашего Леньки Кравчука , который с свое время был коммунистом , а теперь стал видным проповедником национализма
Елена
Не еврейка я , сколько тебе жто Слава Америке!
Елена
Всегда хамелеонов принимают везде,всегда ,не гнушаются,тымдебил этого своим ограниченным умишком не поймёшь, точнее ты и есть хамелеон,приспособленец.как Роджер.
ЛУНА-2
ну этого не возьмут - староват он для европейских ценностей,даже в червонных . кружевных трусиках, и на лабутенах...-ДОБРЫЙ ВЕЧЕР ,Роджер !
Елена
Любит запорожец украинцев,любит, хе.
Весёлый Роджер
Ну ты и сволочь, а як же пропа_Хандон Шмуля Сруля? Вин раньше с пеной у рта орал Слава КПСС, а ныне Сала Галичине СС! Таки шо, теперь него не пустят в Эуропу? Чаму - вин же усих предал та бандеровцев стал! Вин даже на могилах своих родственников у Бабьем Яру скакал? Вот такой продажный вин шакал! А вообще-то, "Хамелеонів, які мімікрірують під політичне замовлення..." - так то исторична сучность щирого украинца, ыщо у фильме "Свадьба у Малиновке" - "...опять влада меняется!"
Весёлый Роджер
Таки ыщо и проститутов, типа нашего Шмули Срули у червоних кружевных труселях та з Салом в руках! Сало уронили! Хероям мало!
Авторские статьи
Авторские статьи6ч. назад
Эрдоган, Путин-Беннет и кризис Европы. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи6ч. назад
Занимательная (ироничная) экономика = поучительная культурология и даже местами интересная антропология
Авторские статьи7ч. назад
Китайский ребус. Почему украинские власти боятся, что Америка их «бросает»
Авторские статьи10ч. назад
Уголь не из России ждать 10 месяцев. А холодно сейчас. Юрий Гаврилечко
Авторские статьи10ч. назад
«Вы все врете!». Литва «наехала» на Украину за упрек в покупке белорусского электричества 2
Авторские статьи11ч. назад
Европа готова украсть у Крыма скифское золото для Киева
Авторские статьи11ч. назад
«Идёт зондирование почвы»: почему на Украине заговорили о смене формы правления
Авторские статьи11ч. назад
Великий стратег начинает?
Авторские статьи11ч. назад
Невеселое празднование 30-летия патриаршества кир Варфоломея