24tv.uaAug 18

Як роботи впливають на думки та вчинки дітей

Сучасні діти дуже легко піддаються впливу з боку і якби батьки не намагалися позбутися цього впливу, їм це не завжди вдається. Проблема посилюється тим, що чим далі ми рухаємося по хвилях технологічного прогресу, тим більше з'являється джерел впливу на дітей. Наприклад, згідно з висновками останнього дослідження, діти легко піддаються впливу з боку роботів. Висновки дослідження вчених Білефельдського університету (Німеччина) говорять про те, що діти легко піддаються впливу з боку соціальних роботів – машин, призначених для спілкування з людьми. Ці роботи все активніше входять у наше повсякденне життя: їх використовують як гідів в музеях, як асистентів в лікарнях, дитячих садах і школах та багатьох інших сферах. При цьому вченим на даний момент невідомо, який вплив роботи здатні спричиняти на людину. Аби спробувати в цьому розібратися, науковці вирішили провести експеримент Аша, який спрямований на демонстрацію влади конформізму в групах. У класичному варіанті в цьому експерименті беруть участь тільки люди. Для його учасників експеримент представляється як «перевірка зору», але в дійсності метою дослідження є перевірка реакції однієї людини на помилкову поведінку більшості. Група дослідників під керівництвом Анни-Лізи Волльмер вирішила повторити цей експеримент, але для участі привернула не тільки людей, а й соціальних роботів. Експеримент розділили на дві частини. Для участі в одній запросили 60 дорослих добровольців (середній вік 31 рік). Для другої частини експерименту запросили 43 дитини (від 7 до 9 років). В ході першої частини експерименту людей розділили на три групи: перша група відповідала на питання з трьома поставними акторами-людьми, інша – з трьома людиноподібними роботами. Третя група була контрольною. Дітей поділили на дві групи. Одна була контрольною, інша – відповідала на питання разом з роботами. Результати експерименту показали, що дорослі не зазнали значного впливу з боку роботів. А ось діти в свою чергу виявилися більш уразливі до впливу машин: в 74% випадків їхні відповіді виявлялися такими ж невірними, як і відповіді роботів. Оскільки вибірка для експерименту виявилася малою, вчені не можуть дати однозначної відповіді на те, які чинники зіграли важливу роль в конформізмі дітей. Наприклад, незрозуміло, що діти думали про роботів і як їх сприймали. Дорослі в свою чергу могли сприймати роботів інакше, а діти просто не хотіли суперечити машинам.

💬 Последние комментарии
Мякола
берхня!
9999999
в ссср ШЛИ К СВЕТЛОМУ БУДУЩЕМУ ЗАВТРА. КАК ВСЁ ПОХОЖЕ ДАЖЕ СЛОГАНАМИ. иСТОЧНИК СЛОГАНОВ ТОТ ЖЕ?тОГДА ЧТО ЭТО, ЧТО ЭТО.?
Песочные часы
Во-первых, товарищ депутат должен признать свою вину перед народом...
999999
уКРАИНА СТРУХНЯВИЛА ИЗ НУТРИ ИЗ ЗА КОРОЕДОВ В ВЛАСТИ.тЧТО БЫДУТ РАСТАСКИВАТЬ ЕЁ ТЕРИТОРИЮ ЭТО ПОНЯТНО.уЧАСТЬ НАРОДА В ГИПНОЗЕ НАЦИОНАЛИЗМА ПЛАЧЕВНА.
Вася
От какой партии депутат, писатели, блин!
антиМакс
Петрухес, тебя уже выпустили из больницы?
гость
ну, как бы да, но есть нюансы. Почитав для разнообразия "Х..вый Житомир" имхо не был бы так уверен, что там найдётся такой себе активист-олигархист, который подпадает под "закон гопстоп-олигарх". Разве только мабуть в Бердичеве парочку завалялось. цитата из того самого "х..вого житомира" - ... В 2017 році була створена Агенція регіонального розвитку Житомирської області, яку заснували облдержадміністрація та обласна рада, її керівником – хедхантером, який залучатиме інвестиції в область, став Артем Сачук. Влітку 2020 року у нього закінчився контракт, Артем Сачук звільнився з посади керівника Агенції, втім інвестиційний напрям не полишив і зараз займається цим, але вже в Києві. Чи приваблива Житомирська область для іноземних інвесторів та що вони очікують від місцевої влади, чому деякі великі проєкти так і не були реалізовані, скільки треба виділяти з місцевого бюджету на розвиток індустріальних парків і на що скаржаться місцеві інвестори – відповіді на ці питання читайте в інтерв’ю Житомир.info з Артемом Сачуком. - Де ви працюєте зараз? - Я працюю в Офісі реформ Кабінету Міністрів України. Це консультаційно-дорадчий орган, який за посадою очолює Міністр Кабінету міністрів України. Моя позиція – старший проектний менеджер за напрямком інвестиційний клімат та економічне зростання. Також я є радником Міністерства розвитку громад та територій по проєкту «Розвиток мережі індустріальних парків в Україні» - Якщо по десятибальній шкалі оцінювати інвестиційний клімат, то скільки балів отримає Житомирська область? - «Трієчку» поставимо. - Чому так мало? - Я теж інвестор. Рік тому ми в Житомирі відкрили приватний садочок, і можу сказати, що вести бізнес досить важко. І це не лише на Житомирщині, а й в Україні. ..." - конец цитаты. Так шо, как говорится "не всё что вышло з Бердичева попадает в Житомир, некоторые таки оказываются в Киеве".