tribuna.pl.ua29 янв.

Як це працює: закордонний паспорт

Порядок видачі закордонного паспорту регулюється Постановою Кабміну від 7 травня 2014 р. № 152. Згідно з нею, Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. З 1 січня 2015 р. почалася видача закордонних паспортів з безконтактним чіпом, а починаючи з 20 грудня 2016 року припиняється видача паспортів без нього. Ті паспорти, що видані до цієї дати, продовжують бути чиннимидо спливу строку своєї дії. До безконтактного електронного носія вноситься: інформація, що міститься на сторінці даних паспорту;додаткова змінна інформація (про місце реєстрації, про сімейний стан, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про видачу приватизаційних паперів);біометричні дані (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи (з 14 років), відцифровані відбитки пальців рук (з 12 років);дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії.Можливість поїздки за кордон уже давно перестала дивувати наших громадян, але далеко не кожен нею скористався. І поки вся Україна трепетно чекає безвізу з Євросоюзом, «Трибуна» розповість, як отримати закордонний паспорт.

Як це працює: закордонний паспорт Коротко порядок отримання цього документа можна проілюструвати схемою: Особа – Звернення до Державної міграційної служби – Очікування відповідного строку – Отримання закородонного паспорту.

Для оформлення закордонного паспорту можна звернутися до будь-якого підрозділу ДМС, що має можливість оформлення закордонного паспорту, незалежно від місця проживання особи. Треба подати такі документи: заяву-анкету;паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку);довідку про присвоєння ІПН (для осіб, що досягли 18 років);свідоцтво про народження (для осіб, що не досягли 14-річного віку);документи з відміткою банку про здійснення відповідних платежів або оригінал і копію документа про звільнення від них.У разі оформлення паспорту особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування. Для оформлення паспорту для виїзду за кордон особі, що не досягла 16 років та проживає з одним із батьків, додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів: свідоцтва про смерть другого з батьків;рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батьків, відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Що таке закордонний паспорт?

Викладена вище інформація підсумовує: у процедурі отримання закордонного паспорту немає нічого складного. Набагато більше складнощів можуть виникнути при отриманні віз перед поїздкою. Та все ж сподіватимемося, що найближчим часом і ці проблеми будуть вирішені. Нагадуємо, що в минулому матеріалі рубрики «Як це працює» можна прочитати про процедуру спадкування. Інфографіка: Рузанна Давітян.

Які документи потрібні для оформлення? Закордонний паспорт неможливо оформити безкоштовно. Строки та вартість отримання закордонного паспорту такі: 20 робочих днів – 557 гривень;7 робочих днів – 810 гривень;3 робочі дні (у передбачених законом випадках) – 810 гривень.Протягом 3 днів документи можна оформити у випадку, якщо поїздка пов’язана з терміновим лікуванням від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном. Ціну оформлення складають вартість бланка паспорту (304 гривні) та вартість адміністративної послуги – 253 гривні (подвоюється у випадку термінового оформлення). У разі виїзду на постійне місце проживання, строк розгляду заяви становить 3 місяці. У разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини-громадянина України паспорт оформляється в строк до 10 робочих днів.

Строк дії закордонного паспорту для осіб до 16 років – 4 роки, а для осіб, що старші 16 років – 10 років з дня видачі.

Які строки дії закордонного паспорту? Щоправда, не всі можуть отримати закордонний паспорт. Підстави для відмови у видачі закордонного паспорту можна переглянути в інфографіці:

Які підстави для відмови у видачі закордонного паспорту?

Калюжний Костянтин.

💬 Последние комментарии