42 колишні посадовці з Прикарпаття 10 років не мають права повертатись на держслужбу
Политикаfrankivchany.if.ua09 мая 2015

42 колишні посадовці з Прикарпаття 10 років не мають права повертатись на держслужбу

Наприкінці квітня Громадський люстраційний комітет відкрив онлайн-реєстр осіб, які підлягають люстрації. До цього реєстру потрапили посадовці, які мають бути люстровані згідно із законом «Про очищення влади».

Реєстр створено Громадським люстраційним комітетом, щоб суспільство домоглося люстрації тих, хто втримався на посадах і не допустило повернення тих, кого вже звільнено. За законом, люстровані посадовці не мають права повертатись на державну службу впродовж 10 років.

Загалом до нього потрапили 42 прикарпатці. Це переважно чиновники облдержадміністрації та голови районних адміністрацій, також присутні працівники СБУ та прокуратури. В той же час міліціонерів у переліку тих, хто підлягає люстрації на Прикарпатті – немає. Зокрема, у рубриці "Високопосадовці часів правління Януковича" знаходяться Михайло Курник – начальник УСБ України в Івано-Франківській області з 2010 – 2011 р., Геннадій Грищенко який займав цю же посаду з 2011 до 2012 року. А також прокурор Олександр Каліфіцький та заступники прокурорів, які працювали у різні роки - Володимир Дем'яник, Ярослав Вітюк та Андрій Парака. Попав під люстрацію і екс-голова Долинської райдержадміністрацій Петро Шкутяк. Натомість, у рубриці "Високопосадовці часів розстрілів Євромайдану" тільки два заступника прокурора - Ігор Максименко та Олександр Полежаєв. Також у список Люстраційного комітету попадав екс-голова ОДА часів Януковича Василь Вишиванюк. А також його заступники - Руслан Гусак, Василь Плавюк, Роман Струтинський, Василь Брус, Роман Іваницький. Та екс-голова ОДА часів розстрілів Євромайдану Василь Чуднов, який знаходився на цій посаді 4 місяці. А також його заступники – Зінаїда Болюк, Віктор Костючик, перший заступник Ігор Зварич, керівник апарату ОДА Олександр Криницький. Нагадаємо, підставою для люстрації судді, правоохоронця чи чиновника є спроба приховати майно чи неможливість його пояснити; перебування на вищих посадах в часи економічних злочинів Віктора Януковича та розстрілів Євромайдану, а також робота/навчання в КДБ.

Написать комментарий
Авторские статьи
Геополитикачас назад
Киев готовится к войне и этническим чисткам на Донбассе? 1
Общество2 часа назад
Приколист Вова, или Разговор с народом о «правильной вакцине» 1
Политика2 часа назад
День выборов: заметки на полях 2
Политика2 часа назад
Размышления у парадного подъезда: глядя на новый политический ландшафт
Видео3 часа назад
Дмитрий Джангиров. Путин, Валдай, Армения и Азербайджан | Турецкое сегодня и Белорусское завтра
Политика3 часа назад
«Драма покруче „Фауста‟ Гёте». Монтян высмеяла Ляшко, проигравшего выборы трём собственным техническим кандидатам
Политика5 часов назад
Декларации оставили, ответственность сняли. Что означает решение Конституционного суда по НАПК
Технологии5 часов назад
Перспективные наземные боевые дроны
Геополитика5 часов назад
Два исторических мифа Речи Посполитой. В чём польский национализм врёт сам себе