Апеляційний суд скасував рішення про арешт колекції картин Порошенка
Политикаua.interfax.com.ua06 августа 2020

Апеляційний суд скасував рішення про арешт колекції картин Порошенка

Київський апеляційний суд скасував рішення Печерського районного суду столиці про арешт 42 картин п'ятого президента України, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка у рамках розслідування справи про нібито незаконне переміщення художніх цінностей через державний кордон.

У Реєстрі судових рішень значиться, що рішення про скасування арешту було ухвалено 27 липня 2020 року.

"Апеляційну скаргу ... адвоката Голованя задовольнити. Ухвалу слідчого судді Печерського районного суду Києва від 27 травня 2020 року, якою ... накладено арешт на майно - 42 картини й одну літографію, які є речовими доказами в кримінальному провадженні, … скасувати й затвердити нову ухвалу, якою відмовити в задоволенні клопотання прокурора ... про арешт майна", - йдеться в рішенні Київського апеляційного суду.

Як повідомлялося, Держбюро розслідувань 26 травня викликало Порошенка на допит як свідка у справі про незаконне переміщення культурних цінностей через державний кордон.

Водночас прес-служба партії "Європейська солідарність" повідомила, що об 11:00 того самого дня, саме в той час, коли Порошенка було викликано на допит до ДБР, він відкрив виставку картин зі своєї родинної колекції і запросив на неї співробітників правоохоронних органів. При цьому в прес-службі зазначили, що для правоохоронців "найбільш цінним експонатом будуть документи, які лежать одразу біля входу і де містяться оригінали митних декларацій щодо всіх 43 робіт, перелік цих робіт і платіжні доручення на сплату цих робіт".

Пізніше прес-служба "Євросолідарності" з посиланням на співголову фракції "Євросолідарність" Артура Герасимова заявила про те, що співробітники ДБР "штурмом увірвалися в приміщення Музею Івана Гончара". Директор музею повідомив, що були зламані двері установи. У свою чергу в ДБР спростували повідомлення про нібито штурм і повідомили про проведення слідчих дій.

27 травня 2020 року Печерський районний суд наклав арешт на 42 картини.

Написать комментарий