Политикаdilo.net.uaSep 30

Більшість країн вважають, що Україна ще не готова до Євросоюзу – Умланд

nk_hauz/Ws5QyjHnR.jpeg

Після виборів у Німеччині зміниться уряд, однак це не надто вплине на позицію щодо України. До вступу в Євросоюз країні ще далеко, оскільки Україну вважають корумпованою олігархічною державою.

Таку думку в ефірі авторської програми “Що це було?” Сергія Лещенка на 24 Каналі озвучив німецький політолог Андреас Умланд. За його словами, рішення до вступу України в ЄС приймає не лише Німеччина, а й інші країни.

“Наразі більшість країн вважають, що Україна ще не готова для початку процесу вступу”, – наголосив Умланд.

Німецький політолог переконаний, що в НАТО поки що Україну також навряд чи візьмуть. Це пов’язано з російсько-українською війною на Донбасі.

Проукраїнська позиція німецьких партій

Результати виборів у Німеччини можуть бути позитивними для України. Зокрема, якщо до парламенту увійде “Зелена” партія, яка вважається найбільш проукраїнською, а її очільниця Анналена Бербок стане міністеркою закордонних справ. Певної підтримки можна очікувати й від ліберал-демократів.

Водночас спрогнозувати поведінку майбутнього нового канцлера Німеччини, яким ймовірно може стати Олаф Шольц або Армін Лашет, досить складно. Обоє кандидатів не мають чіткого зовнішньополітичного профілю.

Політолог додав, що Шольц також не належить до групи соціал-демократів, які зобов’язані канцлеру 1998 – 2005 років Герхарду Шрьодеру. Прикладом таких “зобов’язань” є політична кар’єра федерального президента Франка Штайнмаєра або ексміністра економіки Зігмара Габріеля.