Чергова зустріч глав МЗС «нормандської четвірки» може відбудуться через місяць
Политикаnewformat.info02 мая 2020

Чергова зустріч глав МЗС «нормандської четвірки» може відбудуться через місяць

Ситуація з коронавірусом і неповна реалізація рішень, досягнутих на зустрічі лідерів Росії, Німеччини, Франції та України в Парижі, перешкоджають проведенню нового саміту «нормандської четвірки».

Про це заявив журналістам міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас за підсумками переговорів з колегами з Росії, Франції та України, які через пандемію пройшли в режимі відеоконференції.

«Не тільки коронавірус стоїть на шляху до саміту, але, в тому числі, і він», — сказав Маас. «Реалізація прийнятих рішень в зв’язку з епідемією ускладнилася, тому ми змушені сьогодні зустрічатися на цьому рівні [глав МЗС]», — зазначив міністр. «Для нового саміту треба реалізувати рішення [саміту в Парижі]», — вважає Маас.

«Ми домовилися, що через найближчі чотири тижні — приблизно через місяць — знову зустрінемося [в режимі відеоконференції]», — повідомив німецький міністр. «Ми вважаємо за необхідне на наступній зустрічі глав МЗС докласти зусиль для дійсної реалізації прийнятих рішень з тим, щоб створити умови для проведення в доступному для огляду майбутньому нового саміту в нормандському форматі», — сказав він.

«М’яч знаходиться в рівній мірі на половині поля Росії і України, кожна сторона повинна внести свій внесок, щоб реалізувати рішення і звільнити шлях для проведення наступного саміту», — сказав Маас. «Деякі пункти можна дуже швидко виконати, і ми хочемо політично супроводжувати цей процес і надати йому новий імпульс, перш за все в питаннях створення нових пунктів пропуску, розмінування та обміну полоненими», — сказав глава МЗС ФРН. «Це пункти, де можна більшого досягти», — вважає Маас. За його словами, переговори в нормандському форматі «в майбутні тижні» будуть продовжені на рівні експертів. «Ми активізуємо роботу, — запевнив Маас. — Ми повинні будемо прискорити певні речі».

Важливі питання

Маас повідомив, що глави МЗС країн «нормандської четвірки» вважають за необхідне продовжити зусилля щодо обміну утримуваними особами. «Два обміну, здійснені з грудня, дуже радують, але ми були єдині в думці, що терміново необхідний новий прогрес в цій області, — підкреслив він. — Потрібно довести, що за словами підуть справи».

На думку міністра, в умовах, що складаються «пандемія повинна бути закликом ще швидше» працювати над вирішенням конфлікту. Він визнав, що епідемія інфекції ускладнює реалізацію рішень грудневого саміту, але підкреслив, що вона не є виправданням.

Глава МЗС ФРН наголосив на важливості діяльності Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. «Ми були єдині в думці, що робота ОБСЄ в Україні саме зараз необхідна. Це для нас також означає, що СММ повинна діяти безперешкодно, в тому числі, на території, підконтрольній сепаратистам», — сказав Маас.

Міністр підкреслив також важливість встановлення довгострокового режиму припинення вогню в Донбасі. «Ми прийняли рішення про те, що тристороння Контактна група підготує практичні умови і визначить дату [початку перемир’я]», — зазначив глава МЗС ФРН. За його словами, «найважливішим залишається досягнення довгострокового і всеосяжного перемир’я». «Воно повинно підлягати контролю, і для цього ми потребуємо СММ ОБСЄ на всій території України», — підкреслив Маас.

Німецький міністр також закликав відкрити нові пункти пропуску на лінії зіткнення на Донбасі. «Повинні бути створені нові пункти пропуску», — сказав він. «Про це ми також сьогодні говорили. Існує тільки п’ять переходів. <…> Цього дуже мало», — вважає Маас. «Це екзистенціальне питання для багатьох людей на місці», — вказав він. Глава МЗС ФРН закликав використовувати майбутні літні місяці для відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу».

«Важливо також розмінування. Пора року також тут може дозволити домогтися більшого, ніж в минулому», — заявив Маас, додавши, що, перш за все, розмінування слід здійснити в районах шкіл, дитячих садків, КПП. «Було досягнуто одностайність з цього питання, і я сподіваюся, що це зараз буде реалізовано», — сказав міністр.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
С
В Америке они запрещены. А нас уничтожают сволочи. Наверное Ющенко и Тимошенко хорошо с зтого имеют. Еще немного и нас вообще всех уничтожат своими вирусами!
Игбун Хохлов
Многострадальное корыто. А как его "СУшка" гоняла?)))))
Starый Йухан
И шо, весьмирснами накрывается медным тазом ? Спойте щенэвмэрлу, мабуть поможэ...
Starый Йухан
"Наркотики всегда убивают."
Весёлый Роджер
Ой панове, тюю, шо тут робиться, запор заднемотор объявился - не запылился. Как пить дать тай век свободы не видать, грошей Соросюга подкинул ему на нищебродность. А я уж запор, ты уж звиняй, грешным делом понадеялся, шо тебя ковид побрал к чертям собачим, а ты живучий оказался, значит жив ыщо- курилка! Но дивлюся, какой ты не такой, ну не сильно пока русофобный. Или это ты пока так, разминаешься на кошаках щиро селячих, так сказать, входишь в режим русообсерания и русоофшоронадругательства! Ну давай, давай, не перенапрягись тильки … до усёру, держи марку заднемотору. И.Ищенко с А.Роджерсом, вони же рядом, тут за заосадом! Смотрю твоего «коллеги» чи калеки по цеху русофобных пиндо 3.14здаболов - нима, ты не на подмену ему вышел? Он часом не захворал? Ой горе то какое, пиду тоди с ранку пятый баян докупать! Может повезёт? – отметим праздник как надо!
Весёлый Роджер
«Пам’ятай чужинець... тут батрачит вільний Українець!!!» «Елена - 10 декабря 2019 - Продержится Украина, не беспокойтесь …, она движется к прогрессу и процветанию, весь мир с нами….» «Крайина, крайина, крайина, ночная бабочка, ну, кто же виноват. Крайина, крайина, крайина, огни сортиров вновь тебя манят.»(С) «Я с позором жить не буду. Завтра пойдём вместе вперёд. Если пуля в лоб, то пуля в лоб. Но честно, справедливо и смело. Сегодня защищаем Майдан. Я говорил публично, на всю страну, сделаю до последней секунды всё, чтобы каждый человек в этой стране сберёг свою жизнь. Чтоб наша страна сбереглась, как единое государство. Чтоб наши дети не плакали по своим родителям. Чтоб наши родители не плакали за своими детьми, как уже сегодня плачут…. Виктор Янукович, осталось 24 часа! Принимай это решение. Я решение принял. Слава Украине!» Читайте новины от пропахандона Шмули_Елен и вырастет у вас член до колен!
Славянин
А кого, вообще, должно интересовать мнение держдупа