Политикаk-z.com.ua1 окт.

ДБР та НАБУ мають отримати право на прослуховування - Роман Труба

Надання ДБР та НАБУ права на прослуховування посилить правоохоронну систему. Про це заявив Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба в інтерв’ю ТСН.ua.

«Ми ж всі очікуємо ефективності, а ефективність може бути лише тоді, коли буде повний пакет повноважень. Наразі є монополія, лише один правоохоронний орган має право на прослуховування», – зазначив Роман Труба.Так, він нагадав, що ДБР підслідні всі правоохоронці, у тому числі СБУ. Але навіть у провадженнях, учасниками яких є працівники СБУ, прослуховування буде здійснювати це відомство.

«Ухвалення норми про прослуховування для ДБР і для НАБУ дозволить правоохоронним органам бути більш незалежними», – вважає Роман Труба.

«У Верховній Раді розглядається законопроект, ухвалення якого дозволить скасувати «правки Лозового» і дещо спростить розслідування для слідчих. Усі слідчі, і не лише ДБР, а всіх правоохоронних органів, чекають на ухвалення цього закону», – додав Р.Труба.

Також Директор ДБР наголосив на важливості зняття депутатської недоторканності.

«Статус народного депутата для багатьох людей, на жаль, був уникненням кримінальної відповідальності. Це не лише про притягнення до кримінальної відповідальності, це і обмеження проведення процесуальних дій для слідчого», – вважає Роман Труба.

«Кримінальний процесуальний кодекс чітко визначив, якщо свідок не з’являється на допити, то слідчий має право застосувати привід. Але, на жаль, такий привід не можемо застосувати до народного депутата. На цьому етапі ми можемо скеровувати лише листи із повістками для виконання до апарату Верховної Ради», – навів приклад Директор ДБР.