Депутатам ВР показали в Київраді, як працює сенсорна кнопка
Политикаwww.ukrinform.ua11 февраля 2020

Депутатам ВР показали в Київраді, як працює сенсорна кнопка

Народним депутатам України продемонстрували роботу системи для голосування "Рада IV”, яка працює у Київській міській раді.

Майстер-клас з функціонування сенсорної кнопки провів для парламентаріїв заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів спільно з громадським рухом "Чесно", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Система "Рада IV" - це фактично єдина в країні, унікальна система, яка має досвід роботи з цілим скликанням місцевої ради, де не зафіксовано жодного випадку, коли один з депутатів голосує за свого колегу чи декількох з них, як ми це постійно бачимо у Верховній Раді. Ця система потрібна для того, що ми забуваємо таке поняття, як кнопкодавство, ми не приймаємо непотрібні закони щодо штрафів народних обранців, виборець не має жодних сумнівів у легітимності тих рішень, які прийняті. У Київській міській раді, на відміну від Верховної Ради, не може бути прецеденту, коли людина знаходиться в Америці, а її картка голосує в раді", - сказав Прокопів.

Він зазначив, що "Рада IV” передбачає реєстрацію депутата Київської міської ради за допомогою спеціальної іменної картки, а процес голосування потребує натискання двох кнопок одночасно. При цьому натискати ці кнопки необхідно весь час, доки триває процедура волевиявлення. Таким чином, це унеможливлює голосування за когось.

Як зазначила координаторка руху "Чесно" Віта Думанська, попри криміналізацію неперсонального голосування, народні депутати досі продовжують кнопкодавити.

"Парламент нещодавно ухвалив закон, який криміналізує неособисте голосування. Але що ми побачили? Навіть після прийняття цього закону нардепи кнопкодавили... І трапляється так, що важливі законопроєкти приймаються у нас кнопкодавством", - зазначила вона.

Водночас голова організації "Електронна демократія" Володимир Фльонц заявив про необхідність впровадити у роботі парламенту сенсорну кнопку для голосування. За його словами, влітку була спроба протестувати сенсорну кнопку, однак цей процес зупинило Державне бюро розслідувань.

"Я як радник керівника Апарату Верховної Ради в минулій каденції був запрошений для вивчення питання, чи можливо запровадити в експлуатацію ту сенсорну кнопку, яка вже 10 років є встановлена на пульті кожного депутата. Була створена ціла робоча група, ми витратили декілька місяців на вивчення цих питань. І виявилось, що ця сенсорна кнопка не просто стоїть встановлена, вона всі ці 10 років перебуває включена, однак вона просто не враховується", - пояснив він.

Як повідомили у "Чесно", на майстер-клас до Київради прийшли троє народних депутатів - Наталія Приходько з фракції Опозиційна платформа - За життя", Олег Макаров з фракції "Голос" та Максим Саврасов із фракція "Європейська солідарність".

Як повідомлялося, Київрада користується сенсорною кнопкою з 2015 року. Вартість розробки технічного завдання, проєкту, обладнання та його монтажу становила близько 13,6 млн грн.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-2
Америка -всегда была во всем первой.Удивительно ,как это она отдала пальму первенства по короне, Китаю и Италии с Испанией.Но,,думаю в скором времени нагонит и перегонит их по смерти от короны.. Только вот людей жалко ...Китай -он мобилизовался, и сумел выкарабкаться.У ихних лучших друзяк из Америки это не получается, потому что там, каждый за себя Там нет такой сплоченности, как в Китае. И медицина там дорогая. там каждый за себя....Ив этом разница почему Китай так успешно справляется с короной а амеры -нет...
Весёлый Роджер
Ты Шмуля, для умалишённого сейчас написал, даже уже не щирого селюка! Это шизофрения полная! Куда придут инвестиции, если нима работников? У голое поле? А чаму до сих пор не пришли в Болгарию? Там что, рожей не вышли, чи не такие русофобы? Ты опять несёшь майданные байки про 1000 евро с ранку! Ты больной, тупой мудак, все что пишешь ты, всё не так!!!
Елена
Америка - говно..... .раулям -пІхва
Весёлый Роджер
Так его Шмуля, так! Вот же твои бандеровские победы, напиши Шмулик, как славно херои рагули воевали с 30 000 евреев во Львыве, когда ещё немцы даже не вошли в город – усих забили до смерти, даже не расстреляли, патронов жалели, хибаж запизденцы жмоты як Шмуля. А писли войны, напиши Шмуля, як из кустов убивали РУССКИХ докторов, что ехали по сёлам украинцев лечить. Вот это були бои, вот это були победы бойцов поддонков за нызалежность. Сало уронили – хероям убийцам мало!
Елена
Не всё сразу,придут инвестиции, заработает экономика,тем более что скорее всего будет регионизация промышленности по всему миру, Украина покажет высший класс,а Роджер так и останется в картонной коробке,ха.Потому что заграницей великий предприниматель Весёлый Роджер не сможет работать как те ,заграничные,там РАБОТАЮТ ,а не обирают нищебродок и не уходят от честного налогообложения,как кое-где кое-кто,который сейчас живёт не на крыше как Карлсон и Саакшвили был,а ночует в картонной коробке возле,нет,за мусорным баком,ха.,ха
Елена
А твои победы где? Где-то в глубокой попе?Ты на Победу рот не открывай,а то можно и пасть твою то можно и порвать,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!А Роджер продолжает отгонять навязчивых нищебродок и просящих , нечего ему портить насторение и так в Ла-Валлетту не пускают, карантин видите ли у них,ха,и американских моряков тоже,печально,а он (Роджер,) уже готов встречаться на Мальте с тамошними девушками вместе 6-й американский флот.ха.
Весёлый Роджер
Тогда получается свинорыл ванючий Шмуля, что ВСЁ о чем ты тут 3.14здел все эти годы – ПУСТОЙ бандеровский ТРЁП ни о чём! Засерание мозгов тупому доверчивому щирому завистливому селюку о новых заводах у неньки тай миллиардах пиндосных инвестиций! Потому что, получается совсем не то, «а там смотреть будем», так вот, смотреть Шмуля, вы будете тильки у свою дупу. Ни о какой украинской промышленности, получается речи ВООБЩЕ НЕТ! А какой дурак, ну в твоём понимании, будет похать у мартена, рубить уголёк и выращивать хлебушек - ЗА ГРОШИ, когда на мойке сортира у ляхов тай у неметчине, он заработает бильше и намного! Ну да согласен – Пусть тоди последний выключит свет! Украина закрыта – все ушли на Запад! Сало нищеброды не уронили? А_ТО хероям убийцам мало!