Политикаwww.ukrinform.uaSep 14

Депутати можуть розглядати законопроєкт про олігархів без висновку Венеційської комісії — Разумков

nk_hauz/W9qNIaI7g.jpeg

Регламент Верховної Ради не забороняє народним депутатам розглядати законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", направлений до Венеційської комісії, без її висновків.

Про це Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розповів в ефірі ток-шоу “Свобода слова на ICTV”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я не міг не зважити на пропозицію всіх опозиційних фракцій, тому законопроєкт був відправлений до Венеційської комісії. Далі хотілося б зрозуміти позицію “Слуги народу”, тому що я не зрозумів, або колеги пропонують почекати, коли ми отримаємо висновок (Венеційської комісії — ред.), тоді краще треба формулювати свою позицію, якщо ні, то Регламент Верховної Ради не забороняє нам розглядати законопроєкт, навіть якщо він знаходиться на розгляді у Венеційської комісії”, - сказав спікер.

Він нагадав, що упродовж двох років роботи парламенту дев’ятого скликання двічі парламентарі ухвалювали проєкти законів, не чекаючи висновків комісії. Зокрема, йдеться про закони №1135-ІХ “Про народовладдя через всеукраїнський референдум” та №1576-ІХ "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

Водночас Разумков висловив думку, що більшість народних депутатів підтримують законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", а дехто підтримує, але має конкретні пропозиції для його удосконалення. У зв’язку з цим спікер вважає, що висновки Венеційської комісії лише переконають парламентарїів у тому, що вони “все роблять правильно”.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 1 липня в першому читанні прийняла законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". За документ проголосували 275 народних депутатів. Другий, підсумковий, розгляд законопроєкту було заплановано на осінь. До нього вже надійшло понад 1230 поправок.

2 вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому зазначила невідповідності Конституції України законопроєкту № 5599 і запропонувала направити його до Венеційської комісії.

10 вересня Разумков направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеційська комісія).

💬 Последние комментарии
Елена
Ваше дело,куда хотите туда и направляйтесь,чтобы только желание, здоровье и возможности позволяли,у нас свободная страна, можно куда угодно уехать, хоть в Перадор.
Елена
Склероз не лечится.
Луна-2
А вот и ошиблась я мечтаю о ...России- моей любимой Родине - с ее чистыми,и глубокими озерами -ее широкими и необъятными лесами.Есть такой край -Красноярский... там необычной красоты цветы- называются -жарки ..Впрочем, все это лирика.. и тЕБЕ НЕ ПОНЯТЬ..Да и не любишь ты Россию - не умеешь вслушиваться в ее звонкую тишину .В ее невзрачную красоту.А для того, чтобы ее понять надо просто любить эти края....
Елена
А что там угадывать,в Кабо-Верде вы хотите,куда Наталью Поклонскую направили служить,там хоть и Африка,но ничего,жить можно,жуй кокосы,ешь бананы,хе.
Новый мировой порядок
А кем и зачем углубляется?
Серж
Ну не парьтесь, Гретый Тумблер вам в подарок.
Серж
Даааа, ребята, вы приехали!