Депутати подали законопроект про внормування навантаження на суддів КАС
Политикаsud.ua24 июня 2020

Депутати подали законопроект про внормування навантаження на суддів КАС

Які зміни плануються у діяльності КАС ВС, стане зрозумілим після оприлюднення тексту законопроекту.

Група народних депутатів внесла в Верховну Раду України законопроект «Про внесення змін до статті 37 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо забезпечення рівномірного навантаження на суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду» (реєстр. № 3730 від 24.06.2020).

Текст законопроекту поки що відсутній на сайті Верховної Ради. Відомо, що він буде розглядатися Комітетом з питань правової політики.

Стаття 37 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначає склад та структуру Верховного Суду.

Частину першу статті 37 цього Закону було визнано такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною). Йшлося про те, що до складу Верховного Суду входять судді у кількості не більше ста.

Частиною 5 статті 37 Закону визначено, що у Касаційному адміністративному суді обов’язково створюються окремі палати для розгляду справ щодо:

1) податків, зборів та інших обов’язкових платежів;

2) захисту соціальних прав;

3) виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян.

 Які зміни у діяльності КАС ВС пропонуються депутатами, стане зрозумілим після оприлюднення тексту законопроекту.

Законопроект з’явився вже після внесення Президентом України законопроекту про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування № 3711 від 22.06.2020.

Раніше «Судово-юридична газета» неодноразово розповідала про важливість показників навантаження на суддів, оскільки саме вони дадуть можливість розрахувати оптимальну штатну чисельність конкретного суду з урахуванням реального навантаження.

 Поки що показники навантаження не затверджені.

На засіданні Ради суддів України 5 червня 2020 року розглядалося питання про Звіт за результатами оцінювання середніх витрат часу на розгляд справ для визначення коефіцієнтів навантаження на суддів. Окремі члени РСУ звернули увагу, що запропоновані обрахунки наразі не зовсім відповідають справжнім витратам часу, які судді витрачають на розгляд справ і матеріалів. Крім того, навантаження виросло у зв’язку із карантинними заходами.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Участники НК, а что молчим на публикацию?
Гость
И не будь хамом в самом себе и для самого себя в погибель своей души... и при своей смерти вспомнишь эти слова, но будет поздно...
Гость
И не будь хамом в самом себе и для самого себя в погибель своей души... и при своей смерти вспомнишь эти слова, но будет поздно...
гость
А хиба Слава, цэ исконно Украинскэ им"я?
гость
О, четвертая реплика... Однако!
гость
Реальность бога - это потрясающе... хохочу...
Сергій
1) 19-25 це, цілком можливо, тиждень з п'ятниці по четвер, отже, аж ніяк не свідоцтво того, що це фейк! 2) Ну і головне : якщо це фейк, то звідки взялися відповідь на нього.? http://www.personal-plus.net/143/187.html Щотижневик «Персонал плюс» № 44 (143) 2-8 листопада 2005 року. Як бачимо, тут тиждень теж починається із середи по вівторок. У кожного щотижневика свій тиждень. А щодо нумерації, то 141 - це номер не той, що тижні рахує. Так, дійсно, у Змі наразі пишуть, що Турчинов намагається зачистити інформаційний простір від компромктуючої його статті, але навряд чи це йому вдасться, особливо, з огляду на відповідь Сергія Плачинди.