Депутати вимагають розслідування причин енергетичної кризи
Политикаgreenpost.press04 июня 2020

Депутати вимагають розслідування причин енергетичної кризи

Сьогодні група депутатів Верховної ради України на брифінгу ініціювала створення тимчасової слідчої комісії у парламенті щодо кризи у вітчизняній енергетиці.

Народні депутати Валентин Наливайченко, Олексій Кучеренко, Андрій Ніколаєнко та Михайло Волинець вимагають розслідування

Депутати заявили, що мають перевірені дані щодо причетності високопосадовців до протиправних дій.

Мова йде про змову та корупційні дії голови комітету з енергетики та осіб з національного регулятора та антимонопольного комітету України, які призвели до системної кризи в енергетиці.

Депутати вимагають розслідування:

  • наслідків відкриття на ринку електроенергії України імпорту енергоносіїв (електроенергії та вугілля) з Російської Федерації за двосторонніми договорами на тлі профіциту українських енергоносіїв;
  • причин втрати ринку збуту вугільної продукції вітчизняного виробництва та спричиненого накопичення значних боргів перед енергетичними підприємствами;
  • причин простою вугледобувних підприємств України та накопичення заборгованості із заробітної плати перед працівниками державних вугледобувних підприємств;
  • втрати надходжень до місцевих та державного бюджетів, втрати робочих місць.

Нагадаємо, нинішній уряд звинувачують у тому, що енергетична політика держави сьогодні носить відвертий проолігархічний характер. Нещодавно у Мінекоенерго прийняли рішення щодо тимчасового закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система «балансується» під олігарха Рината Ахметова та його вугільну генерацію. І Прем'єра Шмигаля, і в.о. міністра Буславець пов'язують з енергохолдингом Ахметова ДТЕК. Шмигаль, зокрема, працював там на посаді топ-менеджера. Ці ініціативи свідчать про те, що у Кабміні орієнтуються саме на вугільну енергетику.

Інша енергетична ініціатива уряду полягає в тому, що він хоче змінити «зелений» тариф, який виявився занадто накладним для бюджету. Однак проблема в тому, що Україна фактично змінює правила уже після початку гри - низка інвесторів зайшли на ринок ВДЕ в Україну під чіткі правила і гарантії уряду, що вони не змінюватимуться.

Не дивлячись на те, що Буславець заявила, що перемовини з інвесторами вже завершено, компромісу досягти так і не вдалося й інвестори відмовляються підписувати запропонований урядом меморандум. Загалом нинішні ініціативи України уже розкритикували наші європейські партнери та вітчизняні експерти, які стверджують, що Україна фактично згортає "зелений" енергетичний перехід.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Борю Годунова забыл,того ещё серого кардинала при Иване IV, запомни Хохлов, правдой или якобы правдой манипулируют,при том все.
Елена
Я за английскую и французскую революции не говорила,ну и что что платили,всегда найдутся силы внутри и снаружи страны готовые убрать существующую власть и поставить выгодную себе,так было всегда,всегда и будет,а то что платили или нет можно не обращать внимания,даже спонтанную , никем не организованную бучу будут использовать,глупо было бы не использовать в своих интересах кому эьо надо,вон если Ленин и взял,в чём у меня большие сомнения,то всё равно пошёл по своему пути,а не тех кто его использовать хотел, жизнь она такая,не всё так просто.,как пытаются рассказать,читай сбрехать олигархические СМИ и их пропагандисты,такие кск Роджер.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!Там больше справедливости.
Гость
Да, "ядро здоровой Украины (Малороссии), свободной от человеконенавистничества, русофобии и антисемитизма, многонациональной и дружественной страны". ... Наказ Олеси Бузины. И если "с таким упорством отстаивают ложь, значит и я (все мы) с не меньшей энергией должен бороться за истину".
Гость
Да, "ядро здоровой Украины (Малороссии), свободной от человеконенавистничества, русофобии и антисемитизма, многонациональной и дружественной страны". ... Наказ Олеси Бузины. И если "с таким упорством отстаивают ложь, значит и я (все мы) с не меньшей энергией должен бороться за истину".
Гость
Да, "ядро здоровой Украины (Малороссии), свободной от человеконенавистничества, русофобии и антисемитизма, многонациональной и дружественной страны".
Гость
Да, "ядро здоровой Украины (Малроссии), свободной от человеконенавистничества, русофобии и антисемитизма, многонациональной и дружественной страны".
Гость
Участники НК, а отзывы...