До 1 липня програму дій уряду подадуть до парламенту
Политикаwww.golos.com.ua15 июня 2021

До 1 липня програму дій уряду подадуть до парламенту

Затверджена у березні цього року Національна економічна стратегія до 2030 року дасть змогу забезпечити економічне зростання держави та підвищення добробуту українців.

Таку думку вчора під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Економіка без олігархів» висловив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«За три місяці ми вже встигли показати, що рухаємося відповідно до цієї стратегії, і цей рух сприяє відновленню економіки України», — сказав він, наголосивши, що основою основ економічної політики уряду є забезпечення макроекономічної стабільності, а для успішного запровадження всіх реформ потрібно побудувати країну зі стійкими публічними фінансами та розвиненим фінансовим сектором.

«Уряд зробив значний крок у цьому напрямі і 31 травня вперше схвалив бюджетну декларацію на три наступні роки. Цей вагомий документ розроблено вперше. Для вітчизняного бізнесу це надзвичайно важливо, адже забезпечує визначеність та прогнозованість влади, що є однією з підвалин успішної діяльності бізнесу в нашій країні», — зазначив Д. Шмигаль.

Ще однією фундаментальною засадою економічного зростання він назвав співпрацю бізнесу та влади. «Йдеться і про спільні проекти, і про концесії портів і доріг, про спільні проекти видобутку корисних копалин, про розумне регулювання і розумну взаємодію держави і бізнесу», — зазначив глава уряду.

Для поліпшення інвестиційної привабливості нашої держави дуже велике значення має принцип верховенства права. Саме тому в Україні триває реформа правоохоронних та контролюючих органів. «Нещодавно було створено Бюро економічної безпеки, що стане новою сторінкою у відносинах держави та бізнесу. Адже йдеться про створення рівних умов перед законом для всіх, що приведе до підвищення інвестиційної привабливості», — сказав прем’єр, додавши, що вже є перші позитивні результати боротьби з різноманітними схемами та податковими «скрутками».

Покращенню взаємодії з бізнесом також має слугувати нова якість регуляторного середовища. «Паралельно із десятками дрібних удосконалень у регуляторному середовищі уряд запускає новий інструмент, який дасть змогу відкривати ФОП автоматично, без участі державного реєстратора буквально за лічені секунди», — повідомив Д. Шмигаль, наголосивши, що це зменшує корупційну складову при взаємодії бізнесу з органами державної влади.

Прем’єр анонсував подальше зменшення ролі держави як власника підприємств. «Верховна Рада усунула останню перешкоду для відновлення приватизації великих державних підприємств. Розблокування великої приватизації — це чіткий сигнал, що Україна готова до інвестицій, що ми забезпечимо прозорий та чесний продаж великих підприємств», — наголосив він, додавши, що поряд з цим передбачено податкові стимули для реалізації значних інвестиційних проектів, а також створено Національний фонд інвестицій, який займатиметься реалізацією масштабних інвестиційних та соціально значущих проектів.

Перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки Олексій Любченко повідомив, що нині триває підготовка Програми дій уряду, яка до 1 липня має бути подана до парламенту. Крім того, оскільки в нас немає багато інвестиційних ресурсів,

Міністерство економіки працює над новою моделлю економічного зростання та визначає можливі точки, які можуть дати швидкий результат. «У нас є можливості для того, щоб забезпечити високі темпи економічного зростання. І це не мрія, бо коли є бачення, а до нього додається дія, то таке бачення втілюється в життя», — наголосив він.

На необхідності скорочення навантаження на фонд оплати праці наголосила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

«Важливим пріоритетом для бізнесу є блок оподаткування. Там можна по-різному ставити акценти, але найголовніший з них — це скорочення навантаження на фонд оплати праці», — сказала вона, додавши, що вже після цього можна змінювати податок на прибуток та інший інструментарій. «Але спочатку треба дати прозорому бізнесу можливість дихати та рухатися вперед. Нам би дуже хотілося побачити результати у цьому контексті, тому докладатимемо зусиль, щоб це стало дійсністю», — наголосила А. Дерев’янко.

Водночас президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер звернув увагу на те, що бізнес хоче верховенства права. «Коли буде верховенство права — буде довіра до країни і будуть заходити інвестиції», — сказав він, додавши, що для міжнародного бізнесу також дуже важливою є позиція таких міжнародних організацій, як МВФ.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Ш
    15 июня 2021
    Ношеные семейники с чиркачами засохшими в виде налога примут?
    Ответить
💬 Последние комментарии
Елена
За картонные мосты я не писала, пошёл в баню,190 то не за год ,а за несколько лет,так шо не бреши,как собаке,вы вон может шото и придумали,а наладить производство не могёте,нема производственной базы и обученного персонала, всё утратили в 90-х,проепали роджеры,воровали и рушили,а средства выводились за границу,не так?так.
Елена
Всё что нужно,то и выпустила,а что необходимо то запустила,вот.
Елена
Наверное всё кроме корпуса того корабля импортное оборудование, включая коврики перед каютами.
Помним
Письмо дедушке в День Победы Я в этот день тебе всегда стихи писала, А ты читал и улыбался так тепло. Я сердцем с детства уважение впитала К великим людям, победившим кровью зло… Ты на войну ушёл, да прямо из детдома, Ты был уверен, нужно Родину спасать! И спас её… Тебя сегодня нету дома… Я первый год не знаю, как тебя обнять В любимый праздник твой и мой, в наш День Победы. На стенке вот твои награды, ордена. Нарву сирени и на кладбище поеду… С тобой в разлуке это первая весна. Нет, я не плачу, это так любовь стекает Водой солёной по щекам, да ничего… А это фото с чёрной лентой отнимает Так много счастья, детства, светлого всего. Ты знаешь, дедушка, страна у нас болеет… Боится ленточки георгиевской шваль… Чуму фашизма будят, гады, как умеют. Но будет с ними, как и в прошлом… Их не жаль! Дедуля, там с тобой твои однополчане… Их внуки, правнуки со мной остались здесь. И мы, конечно, вам, родные, обещаем, Что уничтожим ту заразную болезнь, Что снова щупальца и жало показала. Нацистов свергнем, как и вы на той войне! Ни на секунду подвиг твой не забывала. Разочарован, знаю, ты в своей стране… Ушёл так тихо… С кем теперь веду беседу? Но верю, слушаешь, давай поговорим… Ты год назад смотрел парад на День Победы, Парад, который гауляйтер запретил… Я президента так, дедуля, называю. Предавших — предков здесь, увы, как блох в хлеву. Но я тебя с Победой нашей поздравляю И буду помнить и ценить, пока живу! Дедуля, знаешь, невозможно быть свободной В тоталитарной, заболевшей, злой стране. Но говорю не то, что фюрерам угодно, А то, что совесть и душа позволят мне! Люблю тебя и с Днём Победы поздравляю! И нашу Родину люблю, я не сбегу. Я по фашистам рифмой снайперски стреляю, Да так, что выжить не получится врагу… Ты не волнуйся, мой дедуля, спи спокойно, И ветеранов, сослуживцев поздравляй! Где честь — там мир, где выгода — там войны… Спасибо, дедушка, за мир, за честь, за май… Ирина Самарина-Лабиринт
Весёлый Роджер
«Президент РФ принял участие в церемонии спуска на воду супертраулера «Механик Сизов»…. Супертраулером это судно называют не только за внушительные размеры — 100 с лишним метров в длину. От предшественников его отличают суперпроизводительность — 60 тысяч тонн рыбы в год — в 1,5 раза больше, чем у судов советской постройки.» Вчора, пан презик пидпиндосной колонии, скачущей с голой *опой до Эуропы, хотел разбить бутылку о борт крейсера «Украины» - не стал, жалко грошей стало, да и крейсеру разбил бы борт тай него бы зараз ни стало! Сало уронили …. хероям убийцам Мало!
Весёлый Роджер
Читайте шановние читачи, тильки щиросвидомого Хлавного Эхсперта ПО ВСЕМ вопросам, от сантехники до гинекологии, старого пердуна - партЕйного хандона, ныне нацисткого пропа_Хандона – Шмулю под ником Елен! И у вас тоже будуть кружевные майданные труселя до колен! А по поводу сливочного масла, всё просто, всё сожрал клятый москаль Роджер! Ну цэ тот, кто Союз развалил, тому що вин каву у Париже да Вене часто пил. А що вы переживаете, скоро, зовсим скоро, а мабуть тай швыдчее, прийдуть пиндосные паны и всем дадуть посмокчать свои передовые фуи, а вот некоторым даже и со смаком, ну в смыле – кому с маслом, а Шмули пердуну - ему с маком! Так що, выше стрибайте, запизденских братьёв та щирый бандеризм прославляйте!
Чумной доктор
Умные американцы рассчитали, что оптимальное количество населения США не должно превышать 250 миллионов человек. А там уже далеко за 300. Оптимизируют. И аппетит приходит во время еды. А можно было бы просто ограничить рождаемость и не издеваться над людьми.