Политикаwww.ukrinform.uaSep 26

Допомоги потребують 380 тисяч ветеранів: Коляда сподівається на підтримку НАТО

Україна відчуває постійну підтримку НАТО у здійсненні реформ, і дуже вдячна за готовність союзників до спільного з Україною фінансування програм реабілітації ветеранів військової служби та їх реінтеграції у суспільство.

Про це у середу в Брюссельській штаб-квартирі НАТО під час зустрічі з журналістами розповіла міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда, повідомляє кореспондент Укрінформу. Урядовець у складі української делегації взяла участь у засіданні Спільної робочої групи з питань воєнної реформи високого рівня, під час якого, зокрема, розглядалися питання розвитку ініціатив в рамках Трастового фонду НАТО щодо зміни військової кар’єри на професійну цивільну. «В цьому році закінчився перший етап діяльності в рамках Трастового фонду, коли країни НАТО успішно фінансували певні освітні проєкти та програми з психологічної підтримки. Нині ми хочемо поєднати в одному місці державні й недержавні зусилля, а також зусилля міжнародних партнерів, щоб ця допомога доходила до конкретного ветерана. Країна-лідер цього Трастового фонду – Норвегія закликала всі країни долучитися до другого етапу, концепцію якого ми сьогодні представили. Союзники готові співфінансувати цей наступний етап. З реакції представників інших країн я зрозуміла, що ми маємо величезну надію на успіх», - сказала Оксана Коляда. За словами урядовця, Україна вдячна представникам Альянсу за продовження важливої допомоги у реабілітації ветеранів військової служби. Разом з цим, фінансування таких зусиль відображене також в програмі діяльності уряду України на найближчі п’ять років. «Практичний аспект нашої співпраці з Трастовим фондом НАТО може полягати у створенні так званих «ветеранських просторів» у кожному обласному центрі. Ми зрозуміли, з урахуванням власного і міжнародного досвіду, що лише працюючи комплексно, поєднуючи зусилля державних і недержавних інституцій в питаннях соціалізації ветеранів, їх професійної адаптації, в питаннях психологічної підтримки, медичних послуг, навчання їх для відкриття власної справи, у роботи з родинами і шляхом комунікації з усіма державними органами, які надають послуги ветеранами, ми можемо досягнути успіху», - зауважила міністр. Відповідаючи на уточнююче запитання Укрінформу, урядовець зазначила, що нині в Україні такого комплексного піклування потребують майже 380 тисяч лише ветеранів російсько-української війни, але остаточну цифру людей, які потребуватимуть допомоги, можна буде визначати окремо для кожного регіону, де проживають ветерани, і де, власне, й будуть розгорнуті «ветеранські простори» - майданчики, де колишні військовослужбовці зможуть отримати медичну, психологічну, соціальну, правову та будь-яку іншу підтримку для вирішення найбільш болючих та нагальних питань.

«Ми вже зараз маємо майже 380 тисяч ветеранів російсько-української війни, це люди віком від 30 до 45 років. Ми маємо врахувати ще одну цільову групу – це їхні родини, тому що, не працюючи з родинами, ми не зможемо досягти успіху. Дуже серйозний компонент — залучення до цих «ветеранських просторів» діючих військових, інших представників силового блоку, вже на етапі їхнього звільнення. Військовослужбовець повинен бачити піклування про себе на всіх етапах – від рекрутингового центру і до звільнення у запас», - сказала Оксана Коляда.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Вакцинация - о ней пишут в негативном смысле- сперва об Астрозенеке - сколько умерло. ОБ АМЕРИКАНСКОЙ ВАКЦИНЕ - ДОРОГО И кто знает , сколько умрет от вакцинации?Я например ни одной из этих вакцин не верю Доверяю только российскому "Спутнику" Но на Украине его не допускают ...страна -агрессор
Луна -2
А в пипиську можно сделать ?Тогда чего только в грудь- ты бы сразу и в пипиську .Тогда бы точно Героем Украины стала
е
ха, ты ж собиралась американской прививаться, на всех углах об этом орала..кстати привилась?если нет, то чего??
Луна -2
"Украинская вакцина уникальна тем , что нет".Добавлю -"и не будет"-Потому что Астрозенеке по индийски и американской соперницы не нужны.. а обещать можно все что угодно .Народец все схавает.
Молчание ХОХЛЯТ
Убийство Киевлянки Российского происхождения (на северной венной базе) в американском Голливуде да ещё и все с паспортами Израиля? омг ! очень много Пусси!
Елена
Вчера пришла на вакцинацию и попросила сделать мне укол Спутник в сиську, чтоб в случае чего не видно было... Врач сказал что я дура и такие как я должны умирать молодыми или Героями Славы
Путин и журналистка без трусов
3еленский согласился сменить пол и стать Моникой... в Лондоне уже готовятся к приезду грустного клоуна