Експерти з ЄС закликають до захисту українських судів від політичного впливу
Политикаua.news04 сентября 2020

Експерти з ЄС закликають до захисту українських судів від політичного впливу

Єксперти з судоустрою під час міжнародної конференції «Діалог про правосуддя – 2» обговорювали питання пов’язані з правосуддям. Для того, аби судова система функціонувала за європейськими стандартами, потрібно забезпечити незалежність судів від зовнішніх впливів.

Так, експерт в області розвитку бізнесу зі ступенем ліцензіата в області права Університету Льєжа Патрік Гелен заявив, що ключовим аспектом ефективної судової системи є саме її незалежність. Тому європейські фахівці стурбовані тим, що в Україні окремі судді та й вся судова система зазнають впливу з боку політиків. Визнали на Заході й той факт, що іноземне втручання в процес проведення реформ в Україні далеко не завжди є ефективним.

Колишній депутат Європарламенту Франк Швальба-Хот визнав, що всі попередні спроби реформувати судовою систему, залучаючи іноземних громадян, не дали результату й у суспільства дуже низький рівень довіри до суду. На переконання експерта, реформи, все ж таки, потрібно адаптувати під специфіку країни, а це можуть зробити лише місцеві фахівці.

Зазначимо, міжнародна конференція «Діалог про правосуддя – 2» відбулася 2 вересня у КВЦ «Парковий» за ініціативи Інституту демократії та розвитку «PolitA» і «Судово-юридичної газети». Це дискусія найвищого рівня – у ній взяли участь понад 30 учасників, серед яких народні депутати України, судді вищих судових інстанцій, провідні юристи, євродепутати та фахівці з Європи, США, Ізраїлю.

Нагадаємо, в серпні генпрокурор Ірина Венедіктова підписала подання до Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення з посад голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та його колег.

Раніш, в липні, в Окружному адміністративному суді Києва відбулися обшуки у справах Майдану під керівництвом НАБУ.

Того ж дня голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгену Абдулову і ще п’яти суддям, а також керівнику судової адміністрації Зеновію Холоднюку оголосили підозру. Їм інкримінують створення злочинної організації та захоплення влади.

Згодом НАБУ оприлюднило матеріали кримінального провадження проти очільника та суддів Окружного адмінсуду. Серед них є записи розмов Вовка про «захоплення влади».

Сам Вовк стверджує, що записи є сфальшованими, а підозру йому ніхто не вручав.

Вища Рада правосуддя відмовилась відсторонити голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
мм
ого
мм
"новичек"?))
мм
пообещали поддержку?
Михель Гофман
Эта статья написана автоматом или у нее есть автор?
zpua
Браво, автор!
Весёлый Роджер
Да щож вин брэшэ як клятый москаль! Какой на хрен Европы – нЫ – лучшей командой Свита! А ыщо и усей Вселенной! Уже будэ у Куёву, зараз писли открытия Хыперлупы, откроется Перший щирый межХалактичный турнир с командой xoxлoпитеков с Кассиопеи, вже можно прикуповувати билеты. Они вже продаются на выставке ослов и баранов. Не упустите ваш шанс.
Весёлый Роджер
Чоловику без имени на ПРИМЕТКУ! Звиняй нЫшановний, но место профессио_анального обсеральщик уже тут занято и давно. Почти четыре года, тут обсерает всех Шмуля_Елен, это старый прапор трансвестит, у жиночий труселях до колен. Так он, также любит как ты – взять и обосрать с головы для ног, не приводя цитат, да и вообще ничего не приводя, а просто как ты взять и написать – «ПОСТОЯННО ПЕРЕВОДИШЬ СТРЕЛКИ, ХАМИШЬ БЕЗУДЕРЖНО,» - ну а шо, форум он всё стерпет. Мабуть кто и поверит в твою клевету. Ту-ту, а поезд швидкий вже тю-тю. Да и про интеллект, ты тут всё меня оскорблял, так вот, писать заглавными буквами – это вообще- то моветон, ну или это комплекс мании величия у дэбила. Принимая ввиду твой низкий интеллект, провожу дистанционный ликбез. Алле, увага, расслабься!!! Безкоштовний!!! Так вот, Слева (это то, что не справа!) на клавиатуре, выше клавиши Shift, есть клавиша Caps Lock. И если на неё ОДЫН раз нажать, то погаснет лампочка зэлэна справа и не будешь ты писать как идиот весь текст большими буквами. Ок? Чую шо на дэбила попал – поновляю – ОДЫН раз! Ну давай, Сало тильки не роняй, а шо ны зъыил – то сховай!