Експерти застерігають владу від тиску на керівництво ВМС
Политикаwww.ukrinform.ua25 апреля 2020

Експерти застерігають владу від тиску на керівництво ВМС

Морська експертна платформа застерігає владу від спроб чинити політичне переслідування керівництва Військово-морських Сил України.

Відповідну заяву Морської експертної платформи поширив у Facebook президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

«Ми, представники об’єднання «Морська експертна платформа», заявляємо про те, що наміри влади вручити адміралу Ігорю Воронченку повідомлення про підозру у вчиненні державної зради є нічим іншим, ніж політичною розправою над ним, а також над його військовим та політичним керівництвом… Наміри звинуватити колишнє політичне і військове керівництво України у завданні шкоди національним інтересам України чи матеріальних збитків за їхнє державницьке рішення щодо посилення військово-морського угруповання України в Азовському морі, спрямоване на захист українських національних інтересів, міжнародного судноплавства, приазовських регіонів України в умовах наростаючої на той час загрози їх захоплення Російською Федерацією, слід оцінювати виключно як політичні переслідування колишнього та нинішнього політичного і військового керівництва, причетного до схвалення того рішення», - ідеться у заяві.

Зазначається, що звинувачення адмірала Воронченка у державній зраді на основі подій, що відбулися в Керченській протоці та Чорному морі в листопаді 2018 року, може висувати лише влада, яка ставить під сумнів законне право України на вільний прохід власними морськими акваторіями.

У світі є лише одна країна, яка офіційно про це заявляє - це Російська Федерація, наголошують у Морській експертній платформі.

«Такі дії нинішнього керівництва держави деморалізують особовий склад ВМС України, які героїчними зусиллями відновлюють український військовий флот в умовах зростаючої мілітаризації Чорноморського регіону Російською Федерацією та наростаючої загрози суверенітету й територіальній цілісності України з моря, а також є знущанням над бойовим духом усіх Збройних Cил України, які є головним гарантом вільної і незалежної України», - вказують автори відозви.

У зв'язку з цим вони закликають усі політичні сили, що стоять на проукраїнських державницьких позиціях, усі громадські організації, які виступають за демократичні цінності та верховенство права, усіх небайдужих громадян об’єднатися з метою відвернути загрозу повернення в Україну практики політичних переслідувань та справжньої державної зради на користь російського агресора.

«Ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського не робити непоправних помилок, які вже мали місце в новітній українській історії, які призводили до міжнародної політичної ізоляції тих президентів, які їх допускали і які відкидали країну на десятиліття назад у її розвитку як європейської, демократичної держави», - зазначається у заяві.

Як повідомлялося, командувач ВМС адмірал Ігор Воронченко, колишній секретар РНБО Олександр Турчинов і п’ятий Президент України Петро Порошенко можуть отримати звинувачення в державній зраді у зв’язку з наданням команди на проходження українських військових через Керченську протоку.

Про це заявила народний депутат з фракції політичної партії «Європейська солідарність» Вікторія Сюмар.

«Держзраду хочуть пришити адміралу Воронченку, Олександру Турчинову, Петру Порошенку. Вдумайтеся: за прохід українських суден в українських територіальних водах. Кому це вигідно? Очевидно, Москві. А ще владі, яка боїться тих, хто зміг тоді, в найважчі часи. Бо ці не можуть в принципі. І тому бояться тих, хто може. І тих, хто їм точно не по зубах«, – зауважила Сюмар.

2 комментария

Написать комментарий
 • См
  26 апреля 2020
  Сюрреалистичная маразматичка
  Ответить
 • алекс
  26 апреля 2020
  Дура высшей пробы
  Ответить
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Ленуська, а ты у деда Шмули учись, он як старый пыдар даёт возле левой заправки за 10Л АИ92 и нЫчого у него не болит. Просто он косит, будто он душевнобольной инвалид, а на деле он просто и есть такой, тильки не чудак, а тупой завистливый и мстительный мудак. Но видишь, як на него кружевные труселя до колен клиент клюёт, вот и тебе надо так. Извращенцев видишь много, даже на Шмулю пердуна хватает. А он видишь, скромный, звёзд с небе не хватает, одел труселя и оп – ля-ля! Ему все равно что футболист его дерёт, что боксер .бёт, шо на бобслеи его катают … главное шоб костюмчик сидел и гроши платили! Истинное продажное чмо з райкому чи КП чи СС!
Елена
Сочувствую тебе фейковая Елена.
Елена
Смотри осторожно фейковая Лена,а то короновирус подцепишь
Елена
Роджер ,на Мальту авиасообщение открывается с первого июля,давай готовься,к встрече на Ельбе,нет на пирсе с американскими военными моряками.ха.
Елена
Какой ужас !!! Теперь грузовики будут без водил ездить ? А сосать у кого ? Как снискать хлеб насущный
Елена
Роджер на работу пора на окружную ! Опаздываю , там два турка дальнобойщика меня ждут уже ! Может финиками угостят …
Елена
Геморой серьезная болячка , знаю по собственному опыту! Очко стараюсь беречь. , поэтому преимущественно отсасываю