Политикаgazeta.ua19 янв.

Ємець: "Від якості нового Верховного суду, залежатиме уся судова реформа"

Формування принципово нової якості Верховного суду – це ключовий етап всієї судової реформи. Адже саме цей суд створюватиме єдину судову практику, яка буде обов'язковою для судів нижчої інстанції. Про це заявив перший заступник голови комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, представник фракції "Народний фронт" Леонід Ємець, коментуючи перебіг судової реформи. Він зазначив, що протягом попередніх років корупція у судах трималася, в основному, на можливості отримати необхідне судове рішення. Бо в українському законодавстві немає такого поняття, як єдина судова практика (ЄСП). "Тобі не сподобалося судове рішення, ти звертаєшся до іншого судді або суду і там виграєш справу. Бували ситуації, коли в рамках однієї палати Верховного суду, а іноді - один і той же суддя з різницею наприклад, у рік, умудрявся прийняти протилежні рішення за однаковими спорами, аргументуючи це тим, що він переосмислив українське законодавство, доказову базу і змінив свою позицію", - пояснив парламентарій. За словами Ємця, щоб прибрати це "живильне середовище для корупції" і було введено законодавчу норму про єдину судову практику. "Тепер Верховний суд, а точніше – його верхня палата, прийматиме єдину судову практику, яка буде обов'язковою для всіх суддів нижчої інстанції", - додав він.

На думку народного депутата, приблизно через 5 років, коли будуть напрацьовані практики по різних видах спорів, кількість судових спорів у країні впаде в рази, оскільки, керуючись Кодексом та ЄСП, можна буде наперед спрогнозувати виграєш ти цей спір чи ні.

Водночас, як зазначив Леонід Ємець, довірити створення ЄСП старому Верховному суду, який абсолютно дискредитував себе, було неприпустимо. Тому він був ліквідований у минулому році, а натомість - оголошений відкритий конкурс щодо набору нових суддів ВСУ, в якому взяв участь і сам Ємець. За його словами, він пішов на цей крок, щоб "побачити систему зсередини". Як повідомив народний депутат, у цьому конкурсі можуть брати участь не лише судді зі стажем, але й науковці та адвокати, які мають 10-річний досвід роботи у цій галузі. Ємець повідомив, що формування нового Верховного суду має завершитися за 4 місяці, а за 3 роки - формування нових апеляційних суддів. "Ми матимемо вже нову судову систему, єдину судову практику, новий Верховний Суд, нові апеляційні суди. Сподіваємося, що результатом буде чесний, справедливий суддя і верховенство прав людини та її інтересів", - наголосив представник фракції "Народний фронт". Він підкреслив, що саме від якості нового Верховного суду, який створюватиме єдину судову практику, залежатиме уся судова реформа. "Написати закони – це половина роботи, друга половина – виконати ці закони, зробити їх ефективними. Важливо, щоб не було сумнівів у процедурах та судових етапах", - підсумував парламентарій.

💬 Последние комментарии
е
брехня ОЧЕРЕДНАЯ.... на себе испытывала))) в жопу по самый приклад запихивала.. она у тебя морячками под мостом разработанная...
Елена
Да я готова! Как только на кастинге меня негры хорошенько обосцут и получу место анальной натурщицы я сразу тебе адресок новой почты подкину! Вот только каменяря контактов не знаю он как все пидоры галычанские где то в погребе шифруется так что ищи этого опущенеца сам
Елена
Не шали,я знаю что ты знал что то не я ,просто от нефиг делать написала.я Роджера люблю,ходила военкомат намедни, сказала дайте автомат (АКМ) что бы могла встретить Роджера,при всём оружии,дали ,но деревянный, ничего я его в жопу Роджеру запихну,ао самый приклад.хе.
Золотарь
Да не выкручивайся, жертва пьяного зачатия ты, сказала "А", говори и "Б". Становись в позу и адресок кидай куда кеды прислать.
Елена
То не я дУрень.
О, УКРАИНА, КАК ТЫ НИЗКО ПАЛА...
О, СКОЛЬКО ДОЛБОЁБОВ ЧУДНЫХ РОЖДАЕТ УКРАИНСКИЙ ДУХ! ЗДЕСЬ ПЕТЯ - СЫН АБОРТОВ ТРУДНЫХ И ЗЕЛЯ - КОКАИНА ДРУГ!!!
Золотарь
Отличная мысль Ленок! Придумано классно! Я даже согласен пожертвовать для статуи свои старые рваные кеды!