Фесенко: Коломойський відкриває другий фронт проти України
Политикаfakty.ictv.ua23 марта 2015

Фесенко: Коломойський відкриває другий фронт проти України

У Дніпропетрровську відбулася прес-конференція за участю заступника глави місцевої ОДА Геннадія Корбана та народних депутатів України, що заявили про вихід з БПП - Бориса Філатова, Олександра Дубініна, Валентина Дідича, Віталія Купрія та Андрія Денисенка.

Такий крок пов’язаний із загостренням конфлікту між Президентом і СБУ з одного боку та керівництвом ОДА з іншого.

Раніше на брифінгу голова СБУ Валентин Наливайченко звинуватив чиновників із Дніпропетровська у злочинній діяльності, а саме причетності до вбивства і контрабанди.

Наближені до Коломойського депутати називають звинувачення очільника СБУ провокацією і закликають людей в Дніпропетровську на «народне віче» у середу.

Також народний депутат України Андрій Денисенко заявив про те, що в таємному протоколі до Мінських угод Президент України Петро Порошенко зобов’язався перед Володимиром Путіним звільнити Ігоря Коломойського з поста губернатора Дніпропетровщини.

«Факти» попросили політолога Володимира Фесенка надати оцінку останнім подіям і заявам.

«Я думаю, що ці заяви – це приблизно те ж саме, що і заяви Коломойського про російських диверсантів. Банальний маніпулятивний прийом, щоб захистити свого патрона, піднімаючи тему патріотизму, ніби кращий український патріот – пан Коломойський. Тому вигадують, ніби в Мінську Путін віддав наказ, який Порошенко має виконувати. Це абсолютна брехня» - каже політолог Володимир Фесенко.

«Вони хочуть посилити конфлікт і хочуть збурити суспільство – це намагання відкрити другий фронт, але проти власної країни. Я думаю, що віче за Коломойського навряд чи вдасться підняти. Але вони хочуть під виглядом віча організувати заворушення в Києві. Найгірший варіант – це намагання силоміць захопити владу» - резюмує політолог.

Якщо голова Дніпропетровської ОДА таки піде на відкрите протистояння, це може призвести до розколу держави – вважає Володимир Фесенко.

«Якщо Коломойський переможе, він зруйнує державу, якщо програє – то програє все. Більше того він за межі країни не зможе виїхати: для Росії він ворог а на Заході йому влаштують «теплий» прийом».

Не допустити заворушень, особливо у столиці – Києві, мають в першу чергу правоохоронні органи, які повинні реагувати на такі заяви. Та й сам конфлікт, на думку експерта, сторони мають вирішити у конструктивніший спосіб.

Припинити нагнітання риторики війни, бо недопустимо відкривати другий фронт всередині країни. І врахувати усі розумні інтереси» - зазначив пан Фесенко.

Написать комментарий