Глави МЗС України та Афганістану вперше з 2008 року провели розмову
Политикаua.interfax.com.ua03 июня 2021

Глави МЗС України та Афганістану вперше з 2008 року провели розмову

Відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з міністром закордонних справ Ісламської Республіки Афганістан Мохаммедом Ханіфом Атмаром, це був перший контакт глав української і афганської дипломатії з 2008 року.

"Україну та Афганістан поєднують багаторічні зв’язки дружби та взаємної поваги. Українці підтримують афганців у їхніх прагненнях відновити мир в країні та розбудувати інклюзивне суспільство. Настав час відкрити нову сторінку двосторонніх відносин на благо наших народів", - наводить слова Кулеби прес-служба МЗС України.

Зазначається, що глава МЗС Афганістану підтримав пропозицію Кулеби провести цього року консультації міністерств закордонних справ з метою обговорення практичних кроків для розвитку співпраці України та Афганістану в політичній, торговельній, освітній сферах та в питаннях безпеки.

Міністри наголосили на існуванні значних можливостей для участі українських компаній в реалізації інфраструктурних проектів Афганістану, зокрема в регіонах, які постраждали від збройного конфлікту.

"Минулого року товарообіг України та Афганістану склав 7,17 млн. дол. США. Ця цифра абсолютно не відповідає потенціалу двох країн. Спільними зусиллями маємо зробити так, щоб за кілька років обсяги торгівлі збільшилися в рази", - сказав Кулеба.

Глава МЗС України назвав інші пріоритетні напрями співпраці: військово-технічне співробітництво, навчання афганських студентів в Україні, поставки українських продуктів харчування для гарантування продовольчої безпеки Афганістану.

Також міністри обговорили збитий Іраном український літак рейсу PS752 і погодилися, що кінцевою метою зусиль повинно стати забезпечення справедливості щодо жертв трагедії і їх родичів.

Крім того, Кулеба і Атмар обмінялися запрошеннями здійснити обмін візитами в зручний для них час.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
А ГРОШИ ГДЕ
А кто за украину членские взносы платить будет? Или украина надеется что её бесплатно членством радовать будут?
Весёлый Роджер
Да уж "е" - привет, тоби привет! Единственно что могу сказать, ну кроме соболезнований по поводу ОБЩЕГО попадалова, что в тебе не ошибся. Вумный ты мужик и умеющий смотреть вперёд. Блямсы сделали своё дело :-)) Как же ты правильно почуял, шо впереди, с этими пидпиндосными продажными скакунами, тильки свидомая *опа, а совсем не Эуропа! МалАдца! Мой тебе совет, максимально сократи все траты - если ты думаешь, что сейчас - это чёрная полоса у житти пиндоколонии, то НЫ!!! - цэ ыщо БЕЛАЯ! Поверь на слово!
ИНВЕНТАРИЗАЦИЯ
Инвентаризация. Оружие заменят - выдадут натовского стандарта!
Вот и все
Скучно ему.
ПРЕДЛАГАЮЮЮЮЮЮ
Татуировку украм вокруг рта выкалывать - ,,слава дуркаине,, вверху и ,,херам сюда,, внизу!
ПРЕДЛАГАЮЮЮЮЮЮ
Татуировку украм вокруг рта выкалывать - ,,слава дуркаине,, вверху и ,,херам сюда,, внизу!
ПРЕДЛАГАЮЮЮЮЮЮ
Татуировку украм вокруг рта выкалывать - ,,слава дуркаине,, вверху и ,,хероям сюда,, внизу!