ГОЛОВА МЗС ГРУЗІЇ ЗАЯВИВ, ЩО ПОВЕРНЕННЯ ПОСЛА В УКРАЇНУ НЕ ЗАТЯГНЕТЬСЯ, АЛЕ "ПОТРІБНО СЕРЙОЗНО ПОГОВОРИТИ"
Политикаwww.5.ua28 мая 2020

ГОЛОВА МЗС ГРУЗІЇ ЗАЯВИВ, ЩО ПОВЕРНЕННЯ ПОСЛА В УКРАЇНУ НЕ ЗАТЯГНЕТЬСЯ, АЛЕ "ПОТРІБНО СЕРЙОЗНО ПОГОВОРИТИ"

Міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані заявив, що стратегічне партнерство з Україною не будуть переглядати.

"Ви знаєте, що ми почали консультації з послом в Україні. Звичайно, нам потрібно обговорити багато питань. Я ще раз повторю, що стратегічне партнерство переглянуто не буде. У нас багато схожих проблем, таких як окупація територій нашої країни, європейська та євроатлантична інтеграція, спільні позиції в рамках ГУАМ – це переглядатися не буде. Природно, то рішення створило деякі проблеми, тому нам необхідно серйозно обговорити це питання з послом, що ми і робимо", – сказав Залкаліані.

Говорячи про дату повернення посла в Україну, Залкаліані наголосив, що цей процес "не затягнеться в часі". 

Заяву, що посла викликають до Грузії, аби провести консультації, 8 травня зробив міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані. За його словами, така практика – цілком нормальна. Вона свідчить про те, що між країнами виникло непорозуміння. Водночас, заявив міністр, попри рішення української влади про призначення Саакашвілі, Грузія не розглядає питання про розірвання дипломатичних відносин та стратегічного партнерства.

Раніше президент Грузії сказала про призначення Саакашвілі, що "цього бажають ті, хто хоче розірвати дружбу між країнами".

Нагадаємо, грузинські суди винесли кілька рішень, за якими Міхеіл Саакашвілі засуджений до тюремних термінів. Зокрема, у травні 2019 року Верховний суд Грузії залишив у силі вирок про перевищення Міхеілом Саакашвілі службових повноважень на посаді президента у справі про вбивство в 2006 році банківського службовця Сандро Гіргвліані. Також експрезидент Саакашвілі був заочно засуджений на 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Грузії Валерія Гелашвілі. 
Написать комментарий