Голова НАЗК: Декларувати несправжні статки більше неможливо
Политикаglavcom.ua01 апреля 2021

Голова НАЗК: Декларувати несправжні статки більше неможливо

НАЗК поки не виявляло випадків легалізації прибутків чиновників шляхом декларування неіснуючих статків заздалегідь

Якщо посадовець декларує неіснуючі статки, він теоретично може легалізувати свої майбутні прибутки, проте зараз цієї можливості у чиновників немає. Про це розповів в інтерв’ю «Главкому» голова Національного агентства з запобігання корупції Олександр Новіков.

Коментуючи те, як при першій подачі декларацій люди декларували, наприклад, купу готівки та колекції вин, голова НАЗК зауважив: «Це можливо було лише на початку декларування».

«Коли ти заходиш на державну службу, то декларуєш те, чого в тебе не існує, і таким чином можеш легалізувати свої майбутні статки. Це насправді лише наше припущення – фактів, які були б зафіксовані в ході перевірок, НАЗК не встановлювало, але це дійсно може бути одним із механізмів», – зазначив Новіков.

Він підкреслив, що «подібні дії були можливими лише на першому етапі».

«Тобто ти не можеш наступного року додати собі ще умовних $100 тис., які взялися нізвідки, якщо в тебе їх не було в першій декларації», – пояснив голова НАЗК.

Раніше Новіков розповідав, що Національне агентство з запобігання корупції розробило інтерактивну мапу, на якій можна буде побачити, скільки корупціонерів є в будь-якій області країни.

Нагадаємо, новий Порядок проведення повної перевірки декларацій НАЗК затвердило та зареєструвало в Міністерстві юстиції України у січні 2021 року.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Чечня Луночка была более страшным событием,все войны это очень плохо.
Луна-2
Ленок пока оставим Роджера в покое - хорошо, а разве на Донбассе не руины созданные между прочим нами ? Разве на Донбассе украинская армия не бомбит города ? Разве там не умирают ь дети?нет Ленок -это все даром для Украины не пройдет - Посеявший ветер -пожнет бурю...
Елена
Я то понимаю что Матросов герой,погиб за Родину,спасая сослуживцев в 19 лет пошёл на верную гибель,а с точки зрения роджеров,он глупец,отдал жизнь зря,а мог бы ездить на Мерсе и иметь слуг ,это так весёлые роджеры рассуждают,эти мрази и подонки,почитатели Солженицына и Горбачева, поэтому я так Роджера и "люблю",вот такие Луночка имею мысли,а насчёт развалин,то они могут быть огромны,вы думаете это пройдет легко?нет,это будет страшно и больно.
Луна-2
а почему именно под развалинами может все будет не так страшно и не так трагично....МИРНЫМ ПУТЕМ ...
Луна-2
Безумство храбрых а ты знаешь я с этим не согласна .Храбрость должна быть умной Понимаешь Матросов ведь не просто так бросился на амбразуру -он защитил жизни других товарищей а Ты повторяешь слова Горького бе-зум- ство храбрых....
Игбун Хохлов
Я не герой. Герои хохлатых недоумков в Донбассе мочат.
Луна-2
Яка ж ти в мене вумничка)))..Прописные истины,на то и истины чтобы их повторять а не валять ваньку.....