Голова НАЗК заявляє про необхідність завершення судової реформи
Политикаwww.ukrinform.ua20 апреля 2021

Голова НАЗК заявляє про необхідність завершення судової реформи

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявляє про необхідність завершення судової реформи.

В інтерв'ю Укрінформу на запитання про притягнення до відповідальності голови Конституційного Суду Олександра Тупицького, у тому числі про адмінпротоколи, складені НАЗК, зокрема за нерухомість у Криму, Новіков відповів, що у "щойно зданій декларації за 2020 рік суддя Тупицький вказав ділянку в Криму. З одного боку, тривалий час він наполягав на тому, що не мав її декларувати, з іншого – нарешті вказав цю ділянку в декларації, тим самим фактично підтвердивши факт вчинення ним раніше адміністративного правопорушення, а саме: зазначення недостовірних відомостей в декларації. Також це прямо підтверджує факт конфлікту інтересів у судді Тупицького при винесенні рішення Конституційного Суду".Він також звернув увагу на те, що НАЗК як антикорупційний орган здійснює свою діяльність на засадах поваги до суду та безумовного виконання рішень суду, "як би ми до них не ставились. Тож ми неухильно виконали вже згадуване неоднозначне рішення Конституційного Суду (від 27 жовтня 2020 року про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування - ред.), незважаючи на всю його дискусійність. Тим часом голова вищої судової інстанції, Конституційного Суду України, фактично ігнорує засідання суду, не з’являючись ні до Печерського, ні до Голосіївського судів у справах за складеними протоколами, чим реально грубо зневажає роботу своїх колег-суддів".

Тобто, людина, репутація якої "має бути над усе і кожен крок бездоганним, подає такий ось сигнал колегам. Останній, найгарячіший приклад – його неявка до суду 14 квітняколи було призначено чергове судове засідання з розгляду тих самих адмінпротоколів", - заявив Новіков.

Як сказав голова НАЗК, "боротьба з корупцією апріорі неможлива без забезпечення рівності всіх перед законом та невідворотності відповідальності", тому необхідно "забезпечити доброчесність Вищої ради правосуддя, створити доброчесну Вищу кваліфікаційну комісію суддів, завершивши нарешті судову реформу. Ці проєкти законів є в парламенті. І після загального плану Антикорупційної стратегії це найголовніше питання, на яке сьогодні має дати відповідь парламент. А потім судова влада має реалізувати все, оскільки вона є самоврядною".

Як додав Новіков, відповідний законопроєкт, поданий Президентом, пройшов перше читання у Верховній Раді, "отже, політична воля на найвищому рівні є, залишилось депутатам її втілити у конкретні дії".

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Тварь ты на мове обязан писать, если ты с Украины: "Казка про попа і наймита його Балду" Олександр Пушкін " ...Піп йому: "Шукаю служника такого, Не вельми ціною дорогого, Щоб знав і коні доглядати, І шить, і варить, і майструвати"." Ну для Шмули там будэ... манструбати тай горилки наливати.
Весёлый Роджер
ССылку дай где ты это написал? Не умеешь, туповат тай дюже сильно свиноват? ....Где я пи....дю? Ну пример привести можешь? ха. Нет примера, нету дела, ха.
см
согласен
cv
)
Весёлый Роджер
Хе-хе падлюка! А в чём же Шмуля моя болезнь? В том, что всем показываю какое ты щирое жидоxoxлячее гивно? Аргументив у тебя Шмуля зовсим НИМА, тильки кальсоны ворованные полные русофобного дерьма! Ось так пердун мудак?! Ах, дальше ещё веселее..., жди падлюка бибисная, стобрис нятащитас!!!
Весёлый Роджер
Только такие как ТУПОЙ и выживший из ума пропахандон Шмуля, могут радоваться таким ПЕРЕМОГАМ с потешными рвами и щирой Стеной xoxлячего плача чи хохота! Вот жешь тупые щирые идиоты, верят що этот ров защитит от москальских танковых орд. Ну есть же Интернет, ну посмотрите параметры мостоукладчиков для танков в российской армии, там три мостоукладчика типа МТУ: МТУ-20, МТ-55, МТУ-72. Буду краток – скакуны вам кизда в любом из вариантов. Стройте рвы шырше и глыбже, цэ будет общей могилой для xoxлoфашистов. Щоб клятым москалям даже рыть нычого не надо було! Сало не роняем, москалям сохраняем!
Луна-2
Обидно,, понимаешь ли, пиндосам, ,что Россия стоит выше их и ничего не спрашивает..