ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ ПІДПИСАВ ЗАКОН ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ РОБОТИ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ СУДДІВ УКРАЇНИ
Политикаdialogueparty.site10 июля 2021

ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ ПІДПИСАВ ЗАКОН ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ РОБОТИ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ СУДДІВ УКРАЇНИ

Голова українського Парламенту Дмитро Разумков підписав Закон Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (№3711-д). Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

Документ приводить положення законодавства України у відповідність із рішеннями Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 та від 11 березня 2020 року № 4-р/2020, відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, вдосконалення процедури її формування та діяльності.

Закон: -         визначає порядок формування ВККС; -         встановлює кількість членів цього органу; -         вдосконалює порядок проведення конкурсу та призначення на посаду члена ВККС; -         вдосконалює порядок організації роботи та засідань; -         вирішує низку інших питань, пов’язаних з роботою ВККС.

Як раніше повідомляв Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, в ухваленому законі є колізія. Була проголосована пропозиція №453, яка збільшувала вплив міжнародних експертів на прийняття рішення. Водночас, була підтримана пропозиція №409. Обидві правки містять різні правила, за якими рішення конкурсної комісії з відбору членів ВККС вважається прийнятим. Таким чином, норми закону можна трактувати по-різному.

Як зазначає Голова парламенту, є велика вірогідність, що Президент заветує цей Закон з цього технічного питання і він буде повернутий з вето до Верховної Ради України.
Написать комментарий
💬 Последние комментарии