ГПУ просить Раду позбавити недоторканності вже шістьох нардепів: у чому їх підозрюють
Политикаnv.ua07 июля 2017

ГПУ просить Раду позбавити недоторканності вже шістьох нардепів: у чому їх підозрюють

За два тижні Луценко вніс подання на зняття недоторканності з шести нардепів

Фото 112 Україна, Андрій Лозовий via Facebook, oles.ua, solydarnist. org, Максим Поляков via Facebook, opposition.org.ua колаж НВ

2 липня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ зібрала достатньо доказів для зняття недоторканності з шістьох народних депутатів України, подання на яких внесені до Верховної Ради. Генпрокурор також наголосив, що під час розгляду подань на зняття недоторканності будуть продемонстровані документи, відео- та аудіозаписи. Вранці 3 липня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що подання голови ГПУ Юрія Луценка про зняття недоторканності з шести народних депутатів будуть розглянуті парламентським комітетом з питань регламенту вже до наступного тижня 11-14 липня. Парубій наголосив, що в даному питанні буде суворо дотримуватися процедури, яка прописана в законодавстві. "Згідно з процедурою кожне окреме подання має в залі розглядатися окремо як окреме питання і, відповідно, як окреме голосування", - додав голова Ради.21 червня генеральний прокурор Юрій Луценко подав до Верховної Ради подання на зняття недоторканності відразу з п'ятьох нардепів, а 29 червня до цих подань додалося ще одне - щодо Михайла Добкіна. НВ розповідає, в чому підозрюють депутатів, і як на подання Генпрокуратури реагують їхні колеги у Раді Андрій Лозовий Першим з п'ятірки нардепів, про подання на зняття недоторканності з якого повідомила ГПУ, - член фракції Радикальної партії Андрій Лозовий.

Депутат Ради від Радикальної партії Андрій Лозовий/Фото: Андрій Лозовий via Facebook Як повідомив генпрокурор Юрій Луценко, Лозового підозрюють в ухиленні від сплати податків на суму майже 2 млн грн. "Вніс подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата А. Лозового, в діях якого вбачаються ознаки умисного ухилення від сплати податків в розмірі 1,846 млн грн", - йдеться в повідомленні Луценка на його сторінці в Facebook. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган опублікувала на своїй сторінці в Facebook фото документа,. направленого до парламенту.

Фото: Лариса Сарган via Facebook Як повідомляє 22 червня Українська правда, відповідно до подання ГПУ, кримінальне провадження щодо Лозового відкрили 20 червня 2017 року. Повідомляється, що, за даними досудового розслідування, Лозовий з 1 січня 2007 року до 31 грудня 2015 року "умисно ухилився від сплати податків та зборів, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у великих розмірах". Зокрема, у декларації про доходи за 2015 рік він вказав готівкові кошти на суму 800 тисяч грн, 50 тисяч доларів США, 150 тисяч євро, а також право власності на 24 позиції цінного рухомого майна, вартість якого перевищує 100 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня звітного року. Згідно з відомостями контролюючих органів, Лозовий від початку 2007-го до кінця 2015 року отримав 234 054,6 грн, із яких 158 400,9 – доходи у вигляді зарплати, 71 451,2 грн – стипендія, 4 202,5 грн – дохід від операцій з продажу нерухомого майна у 2007 році. За даними позапланової перевірки, відповідно до податкової інформації, з урахуванням даних доступних реєстрів, загальна вартість статків, задекларованих Лозовим, становить 8 856 702 грн (цінне майно на 2 923 200 грн та 5 933 502 грн – коштами). Слідство підрахувало, що невідповідність вартості задекларованого майна Лозового його готівковим активам та доходам, одержаним з офіційних джерел, становить 8 622 647 гривень. "Лозовий занизив суму оподаткованого доходу на 8 622 647,4 грн, що призвело до несплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб за визначений період у розмірі 1 717 221,4 грн та військового збору в розмірі 129 339,71 грн", – сказано у поданні. У цілому, за даними слідства, Лозовий завдав державі збитків на суму 1 846 561,1 грн. ГПУ стверджує, що провина Лозового в ухиленні від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів "об’єктивно й переконливо підтверджується доказами", зокрема, документами Державної фіскальної служби та висновком експертів за результатами судово-економічної експертизи від 31 травня 2017 року. Олесь Довгий Приблизно через годину після повідомлення про Лозового Луценко і Сарган заявили про подання на зняття недоторканності з другого депутата Ради - Олеся Довгого, який входить до групи Воля народу. Згідно з повідомленням Луценка, Довгого підозрюють у зловживанні службовими обов'язками, скоєному в співучасті, з метою незаконного відчуження 10 земельних ділянок природно-заповідного фонду - заказника Жуків острів загальною площею 44,25 га.

Депутат від групи Воля народу Олесь Довгий/Фото: oles.ua11 Сарган уточнила, що в результаті таких дій державі в особі територіальної громади Києва було завдано збитків на суму 1 226 604 222,0 грн. Як пише 112 Україна, мова йде про справу десятирічної давності - в серпні 2007 року площа заказника Жуків острів, який існував ще з 1999 року, була скорочена з 1630 га до 196 га, тобто в дев'ять разів. Підпис під цим рішенням поставив Олесь Довгий, який на той момент був заступником мера Києва Леоніда Черновецького і секретарем Київради. Землі, що втратили природно-заповідний статус, віддали під забудову, проте прокуратура спробувала повернути їх у власність Києва через суд. У лютому 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Жуків острів повернутий, не уточнивши, чи йде мова про повне відновлення кордонів заказника. Луценко також повідомив, що ініціює в судах питання про знесення незаконно побудованих маєтків на острові.

Фото: Лариса Сарган via Facebook 22 червня Українська правда із посиланням на подання Луценка, отримане із джерел у ВР, повідомило, що, відповідно до даних досудового розслідування, у період з 2007 по 2009 роки Довгий спільно зі службовими особами Головного управління земельних ресурсів міста Києва та іншими особами, забезпечив 1 жовтня 2007 року ухвалення депутатами рішення щодо незаконної передачі землі. Відповідно до цього рішення 23 обслуговуючим кооперативам для житлової забудови на 21-ому кілометрі Столичного шосе у Голосіївському районі Києва було виділено земельні ділянки, фактично розташовані на території ландшафтного заказника місцевого значення Острів Жуків. Серед поплічників Довгого у поданні вказуються начальник відділу землевпорядкування Голосіївського району Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації Найдьонов О.В., начальник юридичного управління Головного управління земельних ресурсів Гуйт Н.І., заступник голови КМДА – начальник Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації Муховиков А.М.. Повідомляється також, що злочин був скоєний за пособництва голови правління ОКЖК Технолог Селецької Т.Ю.. У поданні вказано, що збитки внаслідок скоєння злочину склали 81 726 691 грн. Зазначається також, що провина Довгого підтверджується доказами, зібраними з дотриманням принципів законності й верховенства права та у суворій відповідності до процедури, встановленої кримінальним процесуальним законом України. 4 липня під час засідання регламентного комітету Ради генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у ГПУ є достатньо матеріалів, щоб оголосити підозру народному депутату Олесю Довгому. Він наголосив, що, на думку ГПУ, Довгий всупереч регламенту Київської міськради поставив на розгляд клопотання житлового кооперативу Технолог про виділення близько 100 га землі у межах заказника до порядку денного і ставив на голосування питання без роздачі матеріалів. Розгляд регламентним комітетом Ради подання на зняття недоторканності з Олеся Довгого 4 липня 2017 року

У свою чергу, Довгий заявив, що вважає обвинувачення безпідставними, оскільки рішення про виведення землі, ухвалювалося не ним особисто, а Київською міськрадою колегіально. Під час засідання комітету Довгий також закликав підтримати подання генпрокурора Юрія Луценка про зняття з нього депутатської недоторканності. "Я звертаюся до вас: підтримайте подання і дайте мені можливість поставити раз і назавжди крапку на цих спекуляціях у судовому порядку", - заявив він. В результаті регламентний комітет скерував подання на зняття недоторканності з Довгого спікеру парламенту Андрію Парубію. Комітет також визнав наявність недоліків у даному поданні. "Комітет вважає, що подання щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Довгого ... містить суттєві недоліки в частині обґрунтованості зловживань депутатом Довгим посадовими повноваженнями на посаді секретаря Київської міськради, а також в частині умислу з приводу зловживання посадовими повноваженнями в інтересах третіх осіб", - заявив керівник регламентного комітету Ради Павло Пинзеник. Комітет прийняв рішення направити голові парламенту цей висновок, представлення і пояснення Довгого. Євген Дейдей Ще через дві години Луценко і Сарган повідомили про третє подання на зняття недоторканності з народного депутата. Цього разу мова йшла про депутата від Народного фронту Євгена Дейдея.

Депутат фракції Народний фронт Євген Дейдей У повідомленні Луценка йдеться, що в діях Дейдея є ознаки незаконного збагачення на суму 6,1 млн грн. "Дейдей Є.С. скоїв кримінальний злочин, передбачений ч.3. ст. 368-2 КК України, тобто одержання особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у власність активів у значному розмірі, законність підстав придбання яких не підтверджена доказами", - уточнює Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook.

Фото: Лариса Сарган via Facebook11 22 червня Українська правда повідомила, що у тексті подання ГПУ на Дейдея сказано, що для приховування фактів незаконного збагачення та уникнення відповідальності він зареєстрував права власності на рухоме та нерухоме майно на свою дружину Інгу Дейдей. "Документально офіційно підтверджений загальний сукупний дохід подружжя за період з 14 вересня 2007 року (дата першого прийняття на роботу І.Дейдей) до 31 грудня 2016 року склав 1 440 705,84 грн", - зазначено у поданні. Причому сукупний дохід Євгена Дейдея з 1 червня 2009 року до 31 грудня 2016 року склав 241 883,30 грн. За даними ГПУ, у період з 18 грудня 2014 до 26 грудня 2016 року у спільній власності Євгена Дейдея із дружиною з'явилося офіційно підтверджених активів на суму 6 133 690.95 грн., що у понад 4,2 разу перевищує сукупний дохід подружжя. "У подальшому Дейдей набув у спільну власність автомобіль марки Audi Q7 вартістю 1 574 818,67 грн, автомобіль марки Audi Q7 вартістю 1 664 879,22 грн, а також квартиру у Києві загальною площею 165,3 кв.м", - сказано також у документі. Згідно з поданням, провина Дейдея підтверджується платіжними документами про оплату квартири у Києві дружиною Дейдея, договором купівлі-продажу квартири у Києві, довідками-рахунками про придбання та документами про реєстрацію права власності на автомобілі Audi Q7, придбані у спільну сумісну власність, протоколами допитів фізичних осіб, причетних до набуття у спільну сумісну власність Дейдеїв квартири у Києві та автомобілів Audi Q7, а також протоколами проведення негласних слідчих дій. 3 липня комітет Ради з регламенту визнав необґрунтованим і невмотивованим подання Луценка про надання згоди на притягнення Дейдея до кримінальної відповідальності. "Подання ... є недостатнім, необгрунтованим, невмотивованим і не містить конкретних фактів. Висновки слідства обгрунтовуються на припущеннях, а законність отримання доказів є сумнівною, що не може підтверджувати факт вчинення Дейдеєм кримінального правопорушення", - заявив керівник цього комітету Павло Пинзеник. Відео з засідання регламентного комітету починається з 2 хвилини 35 секунд

Перед цим стало відомо, що на засідання регламентного комітету прийшов бізнесмен з Дніпра Ігор Лінчевський. Дейдей вказав його в своїй декларації як того, хто видав йому позику в розмірі 3,5 мільйона гривень. У той же час генпрокурор Юрій Луценко в ході засідання комітету ВР заявив, що це фіктивний кредит, який був зазначений нардепом для покриття невідповідності між рівнем задекларованих доходів (1,5 млн грн) і вартістю придбаного майна (6,4 млн грн). Генпрокурор також додав, що фіктивний характер позики підтверджують матеріали оперативно-розшукових дій і протокол допиту самого Лінчевського. Крім того, представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури представили на комітеті аудіозаписи телефонних розмов нібито Дейдея, отримані в результаті прослуховування третіх осіб без обов'язкового дозволу парламенту. Луценко наголосив, що аудіозапис отриманий законно, оскільки стосувався бізнесмена Лінчевського. Коментуючи рішення регламентного комітету, Луценко заявив, що воно було заздалегідь підготованим і є "ганебним прикриттям свого колеги". Коментар голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та генпрокурора Юрія Луценка про рішення регламентного комітету Ради щодо подання на позбавлення депутатської недоторканості Дейдея

"Звертаю вашу увагу. Комітет не відхилив наші уявлення, не підтримав наші уявлення, тому що і негативне, і позитивне рішення означало б відправку (подання - ред.) в зал Верховної Ради. Що зробив комітет? Комітет відправив матеріали назад, щоб не допустити розгляду цього питання в сесійній залі Верховної Ради ", - наголосив генпрокурор. Він також пообіцяв подати повторне подання. Борислав Розенблат Через годину після повідомлення про подання на зняття недоторканності з Дейдея генпрокурор повідомив про нове представлення, в якому він просить Раду дозволити притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт нардепа від фракції Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата.

Борислав Розенблат/Фото: solydarnist.org Розенблата підозрюють у зловживанні впливом та хабарництві на суму $280 тисяч, повідомив генпрокурор. Подання на зняття недоторканності з Розенблата з'явилося після затримання 19 червня детективами НАБУ його охоронця під час отримання $200 тисяч хабара. За даними НАБУ, хабар призначався нардепу за допомогу в легалізації видобутку бурштину.

Фото: Лариса Сарган via Facebook Уже 20 червня глава НАБУ Артем Ситник повідомив, що направив подання на зняття недоторканності з Розенблата Генпрокурору. 7 липня 2017 року регламентний комітет Ради підтримав подання ГПУ на зняття депутатської недоторканності, затримання та арешт народного депутата від БПП Борислава Розенблата. Під час засідання комітету НАБУ і САП продемонстрували повне відео з доказами проти цього нардепа. Опублікований ролик, який складається з декількох епізодів, був знятий за допомогою прихованої камери співробітницею НАБУ, яка під прикриттям вела переговори з фігурантами справи. Як чутно на запису, під час переговорів із Розeнблатом йшлося, зокрема, про внесення за винагороду поправок до законопроектів, що стосуються бурштинової галузі. У НАБУ зазначають, що їх агент передав нардепу $10 тисяч. Крім того, пізніше депутат вимагав ще $25 тисяч за свій вплив на представників прокуратури і суду щодо справ про незаконний видобуток бурштину. Втім, на цьому вимоги грошей не припинилися, і в подальшому Розeнблат заявив, що для вирішення питання необхідно ще $30 тисяч. Причому момент передачі хабара був зафіксований на відео. В цей самий день НАБУ опублікувало показане на засіданні регламентного комітету Ради відео на своєму каналі на YouTube.

Максим Поляков Останнім з п'ятьох нардепів, на зняття недоторканності з якого Луценко подав подання до Ради, став депутат від Народного фронту Максим Поляков. Згідно з повідомленням генпрокурора, в діях Полякова є ознаки хабарництва на суму $7,5 тисячі.

Полякова підозрюють у хабарництві на суму $7,5 тисячі/Фото: Максим Поляков via Facebook 20 червня в НАБУ повідомили, що хабар, за який затримали охоронця, призначався, крім Розенблата, також нардепу від Народного фронту Максиму Полякову. У зв'язку з цим подання на зняття недоторканності з Полякова також було направлено в ГПУ. Пізніше цю інформацію підтвердив і директор НАБУ Артем Ситник. Зокрема, за словами Ситника, в ході проведення слідчих дій народний депутат Поляков відібрав у детектива НАБУ відеокамеру, яку згодом не повернув. "Народний депутат Поляков з переляку вихопив з рук детектива камеру, якою фіксувалося проведення слідчих дій і обшук, і цю камеру так і не повернув", - заявив глава НАБУ на брифінгу в Києві 20 червня.

Фото: Лариса Сарган via Facebook Ситник також припустив, що в зв'язку з цим, можливо, прокуратура підтримає "ще один пункт звинувачення по ще одному епізоду злочинної діяльності". 21 червня стало відомо про арешт по "бурштиновій справі" помічниці Полякова Тетяни Любонько. Повідомлялося також, що в цілому в рамках цього провадження затримано шість осіб. 22 червня Українська правда повідомила подробиці провадження щодо Полякова, викладені у поданні Луценка. Зазначається, що Поляков діяв за попередньою змовою з нардепом Рознблатом та своїм помічником-консультантом Тетяною Любонько, а також за пособництва охоронця Розенблата Богуслава Ярощука. Нардепи вимагали та отримали хабар у $15 тисяч від представника компанії-нерезидента Фуджейра з ОАЕ Сивокінь К.С.. У таку суму нардепи оцінили підписання ініціаторами та членами авторського колективу, внесення до Верховної Ради України проектів законів про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування діяльності, пов’язаної з видобуванням бурштину) та про внесення змін до Митного кодексу України (щодо звільнення від оподаткування операцій із завезення на територію України обладнання для промислового видобутку бурштину). Поляков та Розенблат мали поділити гроші порівну, отримавши по $7500. Видання пише, що, відповідно до тексту подання, передача частини грошей ($5 тисяч) Полякову через його помічницю Любонько відбулася 22 листопада 2016 року в Києві у ресторані Смородіна, на вул. Русанівська набережна, 7. Причому за ці гроші у цей самий день Поляков наказав своїй помічниці купити два iPhone 7 у магазині Royal Service. Телефони Любонько придбала наступного дня. Один із них Поляков залишив собі, а інший віддав дружині. Ще $2500 для Полякова, відповідоно до подання,Любонько отримала також у Києві у ресторані Варенична Катюша на вул. Банкова, 1/10. Зазначається також, що 24 листопада 2016 року в Києві у вестибюлі ресторану Три вилки на вул. Володимирська, 76 представниця фірми Фуджейра Сивокінь передала $7500 охоронцю Ярощуку для подальшої передачі Розенблату. У поданні сказано, що є достатньо доказів, що підтверджують факт вчинення Поляковим особливо тяжкого корупційного злочину. 6 липня регламентний комітет Верховної Ради визнав подання ГПУ на нардепа Максима Полякова недостатньо обґрунтованими. Комітет визнав, що всы три подання - про зняття недоторканності, затримання та арешт Полякова - є законними, але недостатньо обґрунтовані в частині проведення оперативних слідчих дій. За три рішення члени комітету голосували одноголосно. Також комітет звернувся до ГПУ з вимогою розслідувати дії співробітників НАБУ, які нібито вчинили злочин провокацією підкупу. Йдеться про відео, показане НАБУ на засіданні комітету на якому помічниця нардепа Максима Полякова Тетяна Любонько бере на передачу гроші ($ 5 тис. та $ 2,5 тисячі) від агента НАБУ Катерини, яка за легендою домовляється від імені іноземних бізнесменів про прийняття законів в Україні для можливості добувати бурштин. На відео також зафіксовані переговори з іншим партнером у цій справі - нардепом Бориславом Розенблатом. "Комітет повністю підконтрольний нам, він у нас, під нашим контролем ... Сім з половиною навпіл, так? Тобто, ви давали п'ятнадцять, там навпіл, так? Добре", - говорить Розенблат "замовниці" законів. НАБУ також опублікувало продемонстроване на засіданні регламентного комітету Ради відео на своєму каналі на YouTube.

Під час засідання регламентного комітету генеральний прокурор Юрій Луценко посварився з народним депутатом Сергієм Шаховим, після чого покинув засідання. Сварка Луценка і Шахова під час засідання регламентного комітету Ради, присвяченого зняттю недоторканності з нардепа Полякова

Луценко обурився тим, що Шахов намагався його перебити, заявивши, що таким чином у комітеті намагаються перешкоджати тому, щоб він озвучив неприємні факти для депутатів. Генпрокурор наголосив, що комітет намагається покривати корупційні діяння під куполом парламенту. Після цього Луценко і Шахов вступили у словесну перепалку на підвищених тонах. Генпрокурор, а також голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький покинули засідання і керівник комітету Павло Пинзеник оголосив перерву. Михайло Добкін 23 червня 2017 року під час брифінгу в Житомирі генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в найближчі дні внесе в Раду ще одне, шосте, подання на зняття депутатської недоторканності. 29 червня Українська правда із посиланням на інформоване джерело повідомила, що мова йде про нардепа від Опоблоку Михайла Добкіна.

Михайло Добкін став шостим нардепом за останні два тижні, на зняття недоторканності з якого Луценко вніс подання до Ради Сам Михайло Добкін відмовився коментувати цю інформацію, зазначивши, що перебуває в Україні. Подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Добкіна Луценко вніс в Раду в той самий день. Згідно з повідомленням Луценка на його сторінці у Facebook, в діях Михайла Добкіна вбачаються ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок Харкова вартістю понад 220 млн грн. Прес-секретар Луценка Лариса Сарган уточнила, що Добкін скоїв кримінальний злочин, передбачений ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України. "Крім того, М. Добкін, діючи умисно, повторно, в інтересах голови ОК Житлобуд-1, сприяв останньому в реалізації злочинного наміру щодо заволодіння земельними ділянками на території м.Харкова шляхом обману, чим вчинив кримінальний злочин, передбачене ч.5 ст. 27, ч.4 ст. 190 КК України ", - написала Сарган у Facebook.

Фото: Лариса Сарган via Facebook

НВ

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Гройсман хочет в тюрьму, а не в Кабмин, блядь он! А Яценюх хочет на расстрел, а не к Порошенку, уебан он!
е
Ты статью не осилил, убогий? ГЕРМАНИЯ начала сертификацию у себя, следовательно признает Спутник вакциной достойной доверия и внимания.. но ты жди подачки от Пфайфер..Вон азиаты и негры как их называешь уже освоили выпуск вакцин, некоторые страны даже СВОЮ придумали...все стараются для своего населения, кроме свидомых бабуинов..
е
ну почитай еще раз материалы дела..там черным по белому УКРАИНСКИМИ следователями установлены исполнители УБИЙСТВА Бузины.. или ты считаешь что Украинские следователи работают на Россию?? Лечись болезный..
е
именно..хороший товар в рекламе не нуждается, убогий ты наш... из каждого утюга Пфайфер там, Пфайфер здесь... Была бы у Спутника хоть пятая часть той побочки что у Пфайзера растрындели бы уже по всему шарику, что русские создали вакцину-убийцу.. ан нет такого.. молчат и европейцы и американцы... с чего бы это, а?Вон Астр-зенека даже меморандум о сотрудничестве с производителем Спутника подписала, это по твоему наверное потому что это неведомая бодяга как ты выразился и только тупые ее себе колоть будут??
все что нужно знать
Южной африки, азии и африки... кто будет считать дохлых негров и азиатов? Это все что нужно знать о бадяге под названием спутнэк5. В германии этим дерьмом только понаехавших арабов колоть.
завали ебало мразь
Слушай сюда, кремлеблядь, и завали свой ебальник из него смердит! Из кремлядского прихвосня бузены такой же историк как из тебя проповедник! А писака из него подзаборная. Проблема только в том что этого упыря считают убитым и кукарекают на этот счет, такие кремлебляди как ты, а оно то все сфабриковано. Этот вурдалак уже давно в срашке сидит, какого то бомда подкинули и сказали что это "труп" бузеновского вурдалака, а ведь никакого опознания и тем более экспертизы сделано не было!
чучЕлу
Чучело, как ты выразилось только стадо будет себе КОЛОТЬ, что то, а ТУПОЕ СТАДО БУДКТ СЕБЕ КОЛОТЬ, спутнэк5. Нормальные люди ДОБРОВОЛЬНО НИЧЕГО СЕБЕ КОЛОТЬ НЕ БУДУТ! Ихватит уже тупой рекламы, неведомой бадяги под названием спутнэк5, только это дерьмо рекламируют всякие отбросы с каждого утюга, а хороший товар в рекламе не нуждается!