Политикаwww.ukrinform.ua5 июл.

Греція підтримує курс на ЄС і НАТО та реформи в Україні - глава МЗС

nk_hauz/-mdqqzxat3scc8wn8ne3.jpg

Греція підтримує курс України на членство у Європейському Союзі і НАТО і докладає зусиль задля дотримання заходів безпеки стосовно України у Чорному морі.

Про це заявив міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас на спільній з українським колегою Дмитром Кулебою пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми будемо підтримувати Україну в її вступі до Європейського Союзу і НАТО. Ми можемо стати ідеальним союзником України в ЄС. Ми зацікавлені в розвитку відносин, оскільки Україна - це частина Європи, але ми також вважаємо її сусідньою країною", - сказав Дендіас.

Він додав, що, на думку грецької сторони, на даному етапі Україна мала б більше використовувати положення Угоди про асоціацію з ЄС.

Глава МЗС Греції привітав долучення України до Європейської зеленої угоди та інших рішень ЄС.

"Це дуже правильно, і ви маєте в цьому нашу підтримку. Ми сподіваємося, що дуже скоро завершиться процес долучення України до всіх положень ЄС", - зазначив міністр.

Дендіас також запевнив, що Греція підтримує Україну на шляху реформування згідно зі стандартами НАТО і як член Альянсу працює над чітким дотриманням заходів безпеки стосовно України у Чорному морі.

Він також нагадав, що їхня війна за незалежність почалася в Одесі з заснування національної таємної спілки “Філікі Етерія” в 1814 році.

Міністр зазначив, що 30-та річниця Незалежності України є символічною для Греції, оскільки у цей же рік буде відзначатися 200-та річниця початку війни за незалежність Греції.

“Важливо зазначити тут у Києві, столиці України, що ми завжди пам’ятаємо, що наша війна за незалежність, наша революція почалася в Україні. Ми завжди пам’ятатимемо, що Одеса була містом, де “Спілка друзів”, у Греції ми її кличемо “Філікі Етерія”, була заснована 1814-го року з метою створення незалежної грецької держави”, - сказав Дендіас.

Високопосадовець підкреслив, що через це Одеса та Україна є “такими близькими до сердець греків”.

“Це одна з багатьох причин, чому Греція допомагає і завжди буде допомагати Україні в її європейських прагненнях. Ми віримо, що ви належите до Європейського Союзу поряд з нами”, - наголосив глава грецької дипломатії.

“Фіілкі Етерія”, або “Спілка друзів” — грецька таємна організація, заснована в Одесі 1814 року з метою звільнення Греції від османського панування. 1821 року організація фактично підготувала національно-визвольну революцію 1821-29 років.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас 5 липня перебуває в Україні з робочим візитом. Глава МЗС Греції виступив на Форумі «Україна 30. Міжнародна політика». Запланована також його поїздку до Одеси, де Дендіас ознайомиться з економічним потенціалом Одеської області.

💬 Последние комментарии
Антиелена
Ну хоть детскую книжку прочитала. Сколько тебе лет деточка?
Весёлый Роджер
А при чём тут схрон, Украина и ты Шмуля??? У щирого жида НИМА Родины! Так що не пиСди тут Шмуля. Твоя Родина - там дэ можно укусно пожрать да посрать на суседей, а главное ни хера не работать и сидеть на пособии чи на высерах про Россию- ты это сам писал! А цэ либо Проэбалты, либо Израиль! Это уже все подметили - шо, коль ни маешь ты кныша, то и не пиСди тут ни шиша! А вали ты у ШША!
Луна -2
Подари ,нам Байден ,Таганрог. Скрутим мы его в бараний рог. Подари скорей Кубань Обожаем мы тарань. Подари нам всю Россию.. её.нефть алмазы,газ. Ведь подарки эти сии Очень радуют нам глаз. Тут уж Байден рассердился А немного ли хотят? Лучше под контроль России, Украину передать ....
Антиелена
Слышь, Ленка-пенка-брокер-чпокер! Там у пиндосиков биржевые индексы падают, паника! Ты можешь помочь индексу? Ну в смысле сделать ему (индексу) хорошо? А?
Елена
Роджер ты не Кен,ты Барби,на Мальти идёшь за Барби.
Елена
Диду Шмуля курил козью ножку о чём-то глубоко задумавшись в схроне , точнее в дзоте находящимся на опушке леса ,было хоть и темновато,но тепло,топилась буржуйка,из бойницы хорошо просматривалась дорога в метрах 300 от него,по этой дороге скоро поедут российские войска, старенький,но еще рабочий МГ-42 смотрел на дорогу и ящики с патронами ледали рядом,Шмуля ждал, знал что это его последний бой с российскими "оккупантами",на стене висел Шмайссер,а за поясом справа в кобуре находился Вальтер.он ждал,и особенно он ждал и надеялся что появится Роджер и он сразит его первой очередью,время шло.....хе.,дед Шмуля никуда не уедет,он умрёт,погибнет на Родине...хе.
Луна -2
Ну куда без тебя верной холуйской морды...Полетишь в самолете,заместо овчарки, которую пристрелят.... Или тебя подбросят в небеса и выбросят на сушу трупом.